Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fülgyulladás láz és nátha nélkül?

Fülgyulladás láz és nátha nélkül?

Figyelt kérdés

Délelőtt szólt a 2 és fél éves lányom, hogy "csíp a nyaka". Kívülről semmi sem látszik, belül pedig nem fáj a torka.


Csak ölben van el, a fejét a vállamra hajtja. Ágyban fekve szintén semmi gond. De ha felemeli a fejét, vagy a másik oldalára feküdne, akkor keservesen sír és most már a füle előtt fogja.


Ha gyulladása lenne, akkor kísérné láz vagy nátha is? Mert egyébként semmi baja, nagyon jó kedvű, étvágya is van.


Vagy csak huzatot kapott volna?


2011. máj. 23. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát az én fiam csodákra képes. Láz nélkül felszakad a füle (tehát középfül gyulladása van) csak előtte nyűgös egy fél nappal.
2011. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges! A fiamnak is így voltak a fülgyulladásai. Csak azt vettem észre, hogy állandóan piszkálta, bár ő nyűgös is volt olyankor. 9 hónapos korában volt először és 5 éves koráig tartott, akkor vették ki az orrmanduláját. Addig évente többször is előfordult, nátha után 1-2 héttel láz nélkül volt középfülgyulladása.

Hallójárat gyulladás pedig valamilyen fertőzéstől (strand/uszoda után jellemző lehet) lehet, szintén láz és nátha nélkül. Más a két fülgyulladás kezelése (én küzdök állandó külső hallójárat gyulladással) ezért érdemes fülészt vagy gyerekdokit felkeresni.

2011. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Most elaludt végre a cseresznyemagpárnán, remélem mire felkel jobban lesz. Arra gondoltam, hogy lehet csak huzatot kapott.

A gyerekdokink a fülfájással nem foglalkozik, rögtön a fülészetre küld... A férjem 5 után jön haza, tehát már csak ügyelet lesz belőle.

2011. máj. 23. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!