Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Használ a gyereknek, ha...

Használ a gyereknek, ha kikötöm a tv-t és csak erőszakmentes rajzfilmeket kap dvd-n?

Figyelt kérdés
A tévében némelyik rajzfilm egészen elképesztően brutális, sokkal durvább, mint amik az én gyerekkoromban voltak. El tudom képzelni, hogy torzítja a gyerekek személyiségét. Vajon megoldás -e a házi cenzúra, azaz csak erőszakmentes, kedves rajzfilmeket nézhet egy 5 éves fiú? Az a gond, hogy az oviban úgyis megtudja, hogy mik vannak, és mivel a gépfegyveres robot érdekesebb, az iránt fog vágyakozni. Szerintetek mi a megoldás?
2011. máj. 30. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A tom és jerry is erőszakos nekünk a 80 as 90-es években nyomatták a szülők mert kuriózum volt.


a köv. generáció dragonball-on nőtt fel de szerintem jobb ha nem vonunk párhuzamot.


és igen előbb utóbb megismeri de talán minél később minél érettebb fejjel annál jobb.

2011. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahoz mert kell kikottetni azt nezi a gyerek amit beraksz neki nem?
2011. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell kiköttetni a tv-t, tegyél gyerekzárat a csatornákra, bár nem tudom, milyen a szolgáltatótok, mik a lehetőségek.

Abban teljesen egyetértek, hogy cenzúrázd a meséket, ha az oviban lát is egyebet, legalább otthon ne.

Nálunk nem csak a mese van cenzúrázva, a mesenézés ideje is korlátozva van.

2011. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a Tom & Jerry-re gondoltam, meg a Minimax csatorna is szerintem szűrve van durva tartalmaktól, hanem egyik este azon kaptam magam, hogy a gyerek bekapcsolta a tv-t és valamelyik csatornán, nem tudom már, hogy melyiken, olyat nézett, amin éppen egy mech (harci robot) rommá lőtt egy házat a bent lakókkal együtt. Mérges volt rám, hogy elkapcsoltam a tv-t, és én voltam a "rossz szülő".:(
2011. máj. 30. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én nagyfiaim is 5 évesek, és nem túlzok, ha azt mondom, hogy mesecsatornát legfeljebb vendégségben láttak (van tv-nk, de csak akkor kapcsoljuk be, ha a gyerekek lefeküdtek).


Az értelmesebb mesék úgyis beszerezhetők dvd-n, nálunk az a rendszer, hogy szerdán és pénteken (ezek az ún. "dvd-napok") lehet megnézni 1-1 mesét. Ennyi. Tudják, hogy ez szabály, úgyhogy nincs hiszti, nincs nyafi, várják a szerdát meg a pénteket, és előre tervezgetik hogy mit fognak nézni, de ezen kívül a két napon kívül nem ülnek a tv elé.

2011. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 éves már nyugpdtan nézhet dokumentumfilmet, a da Vinci learning-en kimondottan vab nank gyerekeknek való.


De ha mát itt tartunk, egyesek annyira ppropagálják a magy Népmesék-et, szerintem az egyik legdurvább mese.

2011. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

előz

de ha már a Tom &Jerry- nél tartunk ott ics püfölik egymást


Szerintem a PC-s játékok 100x károsabbak.

2011. máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!