Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell szeretni a gyerekü...

Hogyan kell szeretni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Tudom, elég furán hangzik a kérdés, de azt vettem észre magamon, hogy nagyon szigorúan nevelem a gyerekemet és félek, hogy emellett nem jut neki elég szeretet! És igen, tudom, hogy nekik pár évesen "csak" erre van szükségük, de mégis nehéz!

Mivel már így is rossz anyának érzem magam, így inkább azok véleményét várom, akik érdemben tudnak válaszolni, ők hogyan szeretik a gyereküket és nem azok, akik inkább még egyet belémrúgnak! Persze, nehéz ezt megfogalmazni, meghát az anyai ösztönök ott vannak, mégis hátha kapok egy olyan segítséget, ami segít rajtam/rajtunk! kiváncsi vagyok, hogy Ti hogyan fejezitek ki a gyereketek felé a szereteteteket!

köszönöm!


2011. máj. 30. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Puszi, simogatás, egy jó szó, dícséret, néha veszek neki csokit, vagy ha valamit kér a boltban, azt. Persze mellette következetesnek és szigorúnak is kell maradni, hogy ne nőjön a fejünkre.
2011. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Gyerekekre hangolva!

A könyv az öt szeretetnyelvről szól, és arról, hogy tudod kimutatni a szereteted a gyerek felé, hogy értsd meg az ő jelzéseit, stb.

Neked találták ki!


Netről töltöttem le, de most persze nem találom. :S

2011. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, és azt is, hogy nem támadólag írtatok!

A könyvajánlót is köszönöm, régen már olvastam, és az maradt meg bennem, hogy pár évesen még mindegyik szeretetnyelvre szükségük van, és csak később alakul ki, hogy mi is az ő fő nyelvük! Azt hiszem újra elő fogom venni, köszönöm, hogy említetted!

2011. máj. 30. 14:29
 4/7 anonim ***** válasza:
bizony nehéz helyesen nevelni egy gyereket.nekem 2 van az egyik már felnőtt.sajnos az ő neveléséből sokat okultam,mit kéne máshogy csinálnom.Azt sosem engedem meg magamnak hogy azért csináljon vagy ne csináljon meg valamit egy gyerek mert fél tőle,annál rosszabb érzés nincs.igy inkább megpróbálok kompromisszumot kötni magammal és elé is.kevesebb a tiltás,több az elmagyarázás,és még több a dicséret.ő imádja ha dicsérik,és ez inspirálja.persze ha rosszat csinál megbüntetem.de naponta többször elmondom neki nagyon szeretem,és milyen jó hogy ilyen ügyesen,okosan csinál ezt meg azt.szintem folyamosan simogatom,igy ő is búlyos és szeretgetős,naponta sokszor csak úgy magától oda jön,hogy szeretlek aja.meg hogy ügyesen csináltad aja.ezekért a pillanatokért ölni tudnék.olvadok.pedig fiú és 2 éves múlt.ami nem megy neked azt próbáld először bevezettetni magadnak mondjuk hogy ma legalább 10 szer magamhoz húzom,és elmondom,hogy szeretem,és milyen ügyse volt amit csinált,vagy csak úgy mert éreztetni akarod.másnap már többször fogod ezt tenni,aztán szépen lassan már ösztönös lesz.szeretet nem lehet kikövetelni,azt úgy ösztönösen adja és kapja az ember,ha te többet adsz többet is fogsz visszakapni.És ne felejcsd el,hogy nagyon hamar felnőnek,és nagyon fog fájni,hogy akkor elmulasztottál valamit.
2011. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm Neked is, amit írtál, megfogadom! És bár jól esik, amikor naponta többször elmondja és érezteti velem, hogy ő mennyire szeret, mégis úgy érzem, ezt nem érdemlem meg és ami a legrosszabb, hogy úgy érzem nem is tudom neki annyira viszonozni, amennyire azt szeretném! :-(
2011. máj. 30. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szigorúság nem egyenlő a nemszeretéssel. Én imádom a gyerekeimet, ezt folyamatosan a tudtukra is adom, ölelem-puszilom-símogatom őket rengeteget, beszélgetek velük, játszom velük, napjában milliószor elmondom nekik, hogy mennyire szeretem őket, mennyire büszke vagyok rájuk, milyen édesek, aranyosak, okosak, tökéletesek.... :-) Ugyanakkor vannak szabályok, amiket igenis be kell tartani, a hisztit egyáltalán nem tűröm, ha valamit nem szabad és mégis megcsinálják, még a fenekükre is csapok.

Boldog, kiegyensúlyozott, kedves gyerekek, akik csak úgy csüngenek rajtam és a nagyobbom (a kicsi még nem tud beszélni, tíz hós) még este lefekvéskor, félálomban is a fülembe súgja: nagyon szeretlek, anya!

2011. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is szokszor elgondolkodom, hogy helyesen nevelem-e a kisfiam

én úgy vagyok vele, hogy hagyom kibontakozni, elég önállónak nevelem, de vannak korlátok, amiket tudatosítok vele, és azért, vannak a szabályok, hogy betartsuk.

néha én is el tudom veszíteni a kontrollt, mert egy gyerkős elég kiszámíthatatlanul viselkedik.

visszagondolva lehet, hogy vannak dolgok , amiket másképp csinálnék.

de az együtt töltött idő minősége, olvasgatunk, vagy együtt mesét nézünk, mondókázunk, segít valamiben.

a dicséret nagyon fontos, meg hogy elmond neki mennyire szereted, de ha rosszat csinál ,akkor azt is.

az érintések, ölelés, puszi. lehet , hogy nem érti még, hogy szeretlek, de az ölelést és a puszit tudja, hogy jó dolog.

az, hogy szigorú vagy nem feltétlenül baj, ha ezzel szemben ki tudod mutatni az érzései is felé.

és szerintem nem mindig csak az eszünkre kell hallgatnunk, hanem a szívünkre is...

2011. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!