Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » őszintén lehet két gyereket...

őszintén lehet két gyereket egyformán szeretni?

Figyelt kérdés
ne nézzetek hülyének van már egy babám jó lenne neki testvér de el sem tudom képzelni hogy azt is így tudom majd szeretni?úgy érzem én most úgy szeretem őt hogy jobban már nem is tudnám meg lehet ezt az érzést osztani kétfelé???
2010. máj. 9. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet ketté -(többfelé)osztani,sőt kell is; de sok anya valami okból kifolyólag valamelyikhez méri a többit, hogy "bezzeg a tibike már ezt meg ezt tudta a janika meg még nem"
2010. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok, mert ugyanígy érzek (2 éves a lurkóm), úgyhogy én is várom a válaszokat.
2010. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet!!! Nekem van egy 7,5éves fiam és egy 2,5éves lányom egyformán szeretem, imádom őket.
2010. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 6 éves fiam és egy 8 éves lányom van. Mindkettőt egyformán szeretem pedig mindketten teljesen más személyiségek.

Amikor még csak az egyikük volt, akkor én is azt hittem, hogy a másodiknál nem lehet ennyire erős a szeretet, de lehet.

2010. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én nem tudnám,mondom én ezt most.ezért félve vállalom a harmadik babámat.Az első már nagy (18)őt már másként szereti az ember,de a pici 14 hónapos,és el sem tudom képzelni hogy ha lenne egy másik pici babám,őt is ugyanígy tudnám e szeretni,tudnék e ennyire rajongani érte.
2010. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyforma mertekben, de nem pont ugyanugy! Hiszen ok sem teljesen egyformak. Legalabbis nalam ez igy van.

Nalunk nagyon kicsi a korkulonbseg, bo 14 honap. Imadom a nagyobbik fiamat, eppen extra anyas korszakat elte, amikor a pici szuletett. A napunk minden pillanatat az o mosolya toltotte ki.

Inditott szulesem volt es a korhazba indulas elotti este sirogorcsot kaptam, szegyenlem, de akkor azt mertem mondani, hogy nem akarok szulni, varni akarok, merthogy kizart dolognak tartom, hogy a kicsit is tudom majd szeretni, egyszeruen nem fog menni.

Hat, jo nagy hulye voltam.

Amint odaadtak nekem a picit a szuloagyon, abban a pillanatban az anyjava valtam. Teljes szivembol szerettem, vedeni akartam, el sem akartam engedni. Az elso babam szuletesekor nem ereztem ezt, mert nem tudtam meg akkor, hogy mit jelent anyanak lenni, ido kellett, amig a feltetlen es hatartalan szeretet kialakult.

A masodiknal viszont ott, abban a pillanatban, amikor meglattam. Pedig nem hasonloak. Megis ereztem, hogy o az enyem.

Emlekszem, masnap nem kerult mellem, bent maradt a csecsemosoknel, mert a szuleszeten nem volt hely, a balesetin kellett toltenem egy napot, oda viszont a babat nem vihettem. Ugy jarkaltam egesz nap a szobaban, a folyoson, a csecsemosoknel, mint egy anyatigris, szinte egy pillanatra sem akartam elmozdulni mellole. Annyira piszkos erzes volt, hogy leirhatatlan. Minden babat vittek vizit utan az anyukak, csak az en picim maradt ott es egy masik baba vedtelenul a legszakadtabb kisagyban, merthogy gurulos kocsi sem jutott mar nekik.

Nah, ez a nap meg jobban megalapozta a ragaszkodasomat.

A nagyobbik gyermekemet ugyanugy szeretem, mint elotte.

Este, amikor mar mindketten alszanak, akkor komoly harcok dulnak bennem, hogy melyiket pusziljam meg eloszor, mert szivem szerint egyszerre mindkettot ebredesig szorontgatnam, puszilgatnam, de ezt ugye nem lehet.

Hidd el, neked sem lesz a szeretettel problemad! :-)

2010. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát most elpityeredtem az utolsó válaszoló története gyönyörű volt a többieknek is köszönöm nem tudom miért van bennem ez az érzés és azt remélem elmúlik majd ha megszületik a tesó:)))
2010. máj. 9. 19:53
 8/13 anonim ***** válasza:
nálunk 16 hónap a korkülönbség a lányok között. Amikor terhes lettem eszembe sem jutott ez a kérdés, ám ahogy teltek a hónapok, és rugdosni kezdett a pocakomban a kislányom, egyre többször fordult meg a fejemben, hogy őt is tudom e majd annyira szeretni, mint a nagyobbik lányomat. És igen. Imádom mindkét lányomat. Igaz nem egyformán szeretem őket, de mindkettő az életem
2010. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ezt az érzést élem meg! Nálunk is szóba került a második bébi, de én félek még halogatom. Kislányunk 13 hónapos imádom őt, de vajon fogok így érezni a második iránt is?!
2010. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

19:49 ez csodálatos volt!!

Jó, hogy leírtad, mert eddig - a személyes tapasztalataim alapján - nem hittem benne, hogy lehetséges, és éppen ezért féltem én is második gyereket vállalni. De most adtál egy reményt.

2010. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!