Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek milyen oviba/bölcsibe...

Kinek milyen oviba/bölcsibe (állami, magán) jár a gyermeke illetve hova helyezi el, miközben dolgozik?

Figyelt kérdés
az enyém egyházi oviba jár, de a fizetni való összeg szerintem annyi mint az államiban...nincs havi 10e Ft.
2011. jún. 1. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
A 3 nagy állami oviba járt, most a kicsi szeptembertől egyháziba megy (most nyílik). Nem kell fizetni, hisz ugyanazok a feltételek, mint az állami oviban.
2011. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem kell fizetni? Neked a 3 gyermek miatt nem kell, ugye? Mert nekem csak 1 van...
2011. jún. 1. 19:46
 3/10 anonim ***** válasza:

A kislányunk 4 éves,magánoviba jár.Nem is próbálkoztunk az államival,több ismerősünk is magánoviba vitte a gyerekét.

Bölcsibe nem járt,otthon voltam vele.

2011. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Mi magánovit választottunk, szeretem hogy több figyelmet kapnak a gyerekeim és többféle foglalkozásra járhatnak, mint az államiban.
2011. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és mennyit fizettek a magán oviért?
2011. jún. 1. 19:54
 6/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. szóval sem állami, sem egyházi oviban nem kérhetnek az ellátásért pénzt, csupán az étkezésért. Én így értettem, hogy nem kell fizetni. Persze, csoportpénz (íróeszközökre, stb) itt is van. különben óvónőként az a véleményem, hogy nem minden a külcsín és az, hogy mennyi külön programot kínál egy óvoda... az a fontos, hogy maximálisan szem előtt tartsák a kicsik életkori sajátosságait, azaz hagyják őket játszani, minden tevékenységet a játék itassa át... nekik még teljesen fölösléeges a mindenféle ilyen-olyan nyelv, meg a többi, amit manapság az óvodák egymásra licitálva kínálnak :)
2011. jún. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
3. vagyok, nem szívesen írnám le, mennyi a tandíj, mert le leszek pontozva, és szét leszek szedve. Legyen elég annyi, hogy gyerekenként majdnem egy minimálbér elmegy ovira havonta.
2011. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi, kedves 3., nem baj, ha nem írod le. Én nem pontoználak le, mert ha valaki megteheti, akkor mért ne tenné.
2011. jún. 1. 20:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Sima állami bölcsibe jár szept.-től.Előtte járt 3 hónapot családi napközibe(magánbölcsi),mert úgy jött össze egy munka.Ha megtehettem volna anyagilag ,járt volna tovább is magánba.Az államival sincs különösebb problémám/problémánk,de más mint a magán.Az államiban kevés a gondozónő és sok a gyerek,ezért nem tudnak úgy velük foglalkozni,a fizetés kevés ezért vándorlás is van sajnos.Azért megtesznek mindent,amit tudnak.

Most 1 hónap szünet lesz majd a bölcsiben,akkor megint megy 2 hétre a családi napközibe,2 hetet meg megoldunk a párommal és az anyukámmal hárman.

2011. jún. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok,én sem írom le(tudom,hogy vannak itt olyanok,akik csak azért pontoznak le valakit,mert az máshogy él,mint ők...),de mi sem költünk rá keveset.

Az egyik barátnőm megpróbálta az államit is,Ő azt mondta,hogy össze sem lehet hasonlítani egy magánovival.Lehet,hogy csak az az óvoda volt éppen "olyan",de én inkább maradtam a magánovinál.

2011. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!