Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek októberben tölti...

Akinek októberben tölti gyermeke a 3 évet, bölcsibe vagy oviba fog járni szeptembertől?

Figyelt kérdés
Az enyém marad bölcsiben, amitől picit félek is.Ő lesz a legnagyobb gyerek és tartok tőle, hogy unatkozni fog vagy visszafelé fog fejlődni a sok 1-2 éves között. Vagy nem jól gondolom?
2011. máj. 12. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

szia!


Ha dolgozol, már 2,5 éves kortól viheted óvodába! Jobb is lenne neki (anyukám óvónő).

2011. máj. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol engedik 2,5 évesen óvodába. Törvény szerint ugyanis csak 3 éves kortól lehet. De egyes óvodák engedik. Nálunk igen, de csak ha szobatiszta. Sajnos a lányom nem lett az, úgyhogy bölcsibe maradt volna 3 éves koráig. Bár én nem vittem, mert jött közben a kistesó. Nagyon remélem, hogy ő előbb szobatiszta lesz.

De elvileg év közben is el lehet kezdeni az óvodát, esetleg azt érdemes megkérdezni. Nem látom értelmét majd 4 éves korig bölcsibe járatni, itt ki is teszik a gyereket, ha betölti a 3 évet, megkérdeztem. Úgyhogy akkor az óvoda át kell, hogy vegye.

2011. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs korcsoport szerinti bontás a bölcsitekben?


Szept. 14.-én tölti a lányom a 3 évet.

Jelenleg bölcsis, és szerettem volna, ha az is marad még 1 évig (óriási csoportlétszámok vannak az oviban, a bölcsi jóval védettebb közeg, sokkal több személyes figyelem jut rájuk, és nagyon jók a gondozónénik emberileg és szakmailag is. Biztos, hogy nálunk szó sem lett volna elmaradásról, ne adj isten visszafejlődésről) .


De sajnos a városban jóval kevesebb a bölcsis férőhely mint az óvodai, ezért az önkormányzat megegyezett az intézményekkel, hogy minden gyerek aki dec 31-el bezárólag tölti a 3 évet és szobatiszta, azt átadják az oviba.

mivel a lányom 2.5 évesen egy hét alatt szobatiszta lett, így eldőlt, hogy megy oviba.

2011. máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nálunk az összes hasonló korú gyereket elengedték oviba, csak a fiamat nem. Igaz,sajnos még nem szobatiszta, de szeptemberre biztosan az lesz. Nem tudom, hogy az évközbeni váltás megoldható lesz -e, vagy maradnunk kell bölcsiben. De a gondolattól is kész vagyok, hogy majdnem 4 évesen még bölcsis lesz.
2011. máj. 12. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!


Nem igaz, hogy 3 éves kortól van csak óvoda. Megváltozott a törvény! Eddig anyáék sem vehették fel a 2,5 éveseket, most meg 5 fog menni hozzájuk jövőre!

Igaz, hogy van olyan, aki még beszélni sem tud, kanállal enni sem, úgy kell etetni, de a szülő beadja az óvodába, mert a törvény szerint már megteheti!


De csak ha dolgozik a szülő, és a gyerek szobatiszta! Ezek a feltételek. Most kérdeztem meg :))

2011. máj. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Decemberi, szobatiszta, érthetően beszél, testalkata alapján 3 évesnek néz ki, s mégis bölcsis marad, mert nincs hely az oviban. Szerencsére nálunk korosztályos bontás van, azaz a 2 évet be nem töltöttek nem kerülhetnek abba a csoportba, ahová szeptembertől az enyém jár majd (mert mondanom sem kell, hogy a jelenlegi 14 gyerekből több mint 10 megy oviba szeptembertől, így szinte a nulláról építik fel majd a csoportot). Én is tartok a jövő évtől, mert sajnos az enyém üti-vágja a kicsiket az udvaron, hacsak ránéznek arra a játékra, amivel épp játszik, s most még vannak nála akár háromnegyed évvel idősebbek is, akik bizony helyreteszik, ha nem úgy viselkedik, ahogy kell. És a bölcsiben maradó csoporttársak közül is ő a legnagyobb, ha nem is a legidősebb. Szóval abszolút megértelek, ha nekem mások is az aggályaim, mint neked.

Az unatkozásról és a visszafejlődésről annyit, hogy minden a gondozónéniktől függ. Ha őket már úgy kezelik, mint nagy bölcsisek, s még több önállóságra tanítják őket, akkor szerintem visszafejlődés nem lesz (azzal a játékkal és úgy mint a kicsik nem fognak már játszani, mert már nem érdekli őket - kreatívkodni meg mindig lehet - értem itt a rajzolást, építőkockázást stb. - ha meg ezen múlik, viszünk be játékot.)

Én épp ezért nem is emlegettem neki az ovit, a nyílt napra és a beiratkozásra sem vittem, ne lássa, mennyivel izgalmasabb már az óvoda (mert valljuk be őszintén, itthon már nem egy olyan játékkal játszik, amivel az ovisok játszanak).

2011. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!