Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyereked körül lenne...

Ha a gyereked körül lenne metélve, és esetleg iskolában más fiúkat látna meztelenül, akkor hogy magyaráznád el neki?

Figyelt kérdés
Esetleg valaki volt már ilyen szituációba?
2011. jún. 4. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Elmagyaráznám, mi az a körülmetélés, és hogy van akinek olyan, van akinek nem. Nem hiszem, hogy nagy törést okozna benne..
2011. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Semmivel sem másabb a helyzet mint a "fiúknak kukijuk van, a lányoknak puncijuk".

Nem kell ezt túlreagálni.

2011. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
A férjem és a fiam is úgy született,mintha körül lenne metélve. Soha nem volt ebből semmilyen problémájuk.
2011. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván nem úgy történt, hogy egyik nap pelenkázásnál észre vetted jé, valaki körülmetélte a fiad, hanem ti csináltattátok vagy valami egészségügyi oka volt.

És ezt mond el, miért metéltettétek körül.

De nem hinném ebből nagy ügyet kéne csinálni vagy ha úgy gondolod, hogy ez ekkora trauma és hajcihőt kell csapni körülötte, akkor miért nem gondoltál erre a körülmetélés előtt és hagytad úgy ahogy volt?

2011. jún. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a kérdés pusztán elméleti feltételezés volt...
2011. jún. 4. 17:21
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Te ilyeneken gondolkodsz és elméletileg feltételezel?

Hm. Hát jó elmélkedést.

2011. jún. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem hiszem, hogy ez olyan nagy dolog lenne. Ha felmerülne a kérdés, akkor egyszerűen elmondanám, hogy neki miért olyan, amilyen. Mondjuk nyilván amúgy is elmondanám neki, hogy ezért és ezért körül van metélve, csak hogy tudjon róla, hogy nem így született, hanem utána lett neki ilyen.

De szerintem nem sok magyarázni való van ezen, mivel nyilvánvalóan van valami oka. Vagy vallási, vagy egészségügyi, vagy megelőzésképpen. Ezek közül szerintem egyik sem olyan, amit egy gyerek ne értene meg, ha elmagyarázzák neki. Ha vallási oka van, akkor valami olyan magyarázat tartozik hozzá, hogy "nézd kisfiam, a mi vallásunkhoz tartozó férfiaknak mind ilyen a fütyije, mert ez a szokás", ha egészségügyi, akkor "nézd kisfiam, azért ilyen a fütyid, mert amikor pici voltál, ez meg ez volt vele a baj, a doktorbácsi pedig meggyógyította, hogy tudd használni és ne fájjon, sok más kisfiúnak is ilyen, mert erre volt szükség", ha pedig megelőzésképpen lett körülmetélve, akkor "nézd kisfiam, amikor pici voltál, azért szedte le a doktorbácsi azt a kicsi bőrt, hogy később ne legyen baja a fütyidnek, mert így sokkal könnyebb tisztán tartani".

2011. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Chatty, lájkollak !

Nagyon jól megválaszoltad !!!

2011. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

Ezt a kérdést én föltettem anyámnak, mivel nagyon rossz volt gyerekként, hogy más vagyok, mint a többség, ami miatt csúfoltak is.

Azt nem hittem, hogy amikor felnőttként használni is akarom a pisilésen kívül másra, akkor azt nehezen tudom megtenni... de ezzel nem vagyok egyedül egyébként...

Egyik legbarbárabb dolog a világon :(

2013. febr. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!