Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » EGy logopédus vagy akár Ti...

EGy logopédus vagy akár Ti milyen gyakorlatokkal próbáltátok megtanítani az R betű kimondását a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
enyém 2,5 Vnek vagy Unak mondja az R-t, ezt így nehéz leírni, de nem tudom hogy tanítgassam. Igaz angolul is beszél és ott ugye nincs olyan hangsúlyos R. lehet hogy ez a baj? (ezt nem felvágásnak írtam)
2011. jún. 5. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a fiam a k-t t-nek ejtette a v-t p-nek, az r-t j-nek. Nagyon sokszor helyesbitettem és közben a logopédus is segitett.Utàna nem volt probléma. A betûket mind én javitattam ki vele, de a szebb beszédet a logopédussal oldottuk meg.
2011. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyedül az R betűre mondja a szakember,h otthon ne "fusizzunk" vele:)),mert ezt a legkönnyebb rosszul begyakorolni,és azt keserves kijavítani.

2,5 évesen még nagyon messze van a gyerek attól,h feltétlenül ki tudja már mondani.(Ez a legutolsó betű amit ki kell tudni helyesen ejteni,még 5 évesen sem lesz elkésve.)Oviban majd foglalkozik vele logopédus,ill az óvónénik.

2011. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok,most ért el az agyamig a kérdésed második fele.Nem tudom kétnyelvű család vagytok-e,de ha ő magyar baba Magyarországon,akkor bizony majd meg kell tanulnia a pergetett R betűt.Egyébként nem hiszem,h köze lenne az angol beszédéhez,egyszerűen életkori sajátosság.
2011. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ok köszi megnyugtattál, nem vagyunk két nyelvű a szó szoros értelmében de én angolul beszélek vele és így ő is beszél angolul is de persze magyar suli ovi stb szóval tényleg kellene az az R betű, de örülök hogy nem vagyunk elkésve:-)
2011. jún. 5. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha még 5 éves korában sem tudja jól kimondani az R hangot, akkor majd logopédus foglalkozik vele. Ugyanez vonatkozik a többi hangra is, 5 éves kor előtt csak abban az esetben jár egy gyerek logopédiára pösze terápiára, ha exrém sok hangja hibás.


Az r-rel otthon tényleg ne próbálkozzatok, később se! Ha rosszul rögzül, nagyon nehéz lesz javítani.

Ovis korában esetleg nyelvtornákat csinálhattok otthon játékos formában, de ezzel kapcsolatban is kérd majd ki személyesen logopédus tanácsát.

2011. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én 2,5 éves kislányom nem mondja ki a V, F és R-t. Simán kihagyja. De kitudná mondani, csak nem mindig. Például ha kérdezem, hogy csinál a malac, mondja, hogy F-f, de szó elején nem mondja ki. Van egy Viktor nevű kisfiu a szomszédban, őt ugy hivja, hogy Itto. Szoktuk mondogatni a Répa, retek, mogyoró-t, végigmondja, de R nélkül.

De szerintem sincs elkésve.

2011. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!