Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Probléma, ha ezeket még nem...

Probléma, ha ezeket még nem tudja 2 éves gyermekem? Ősztől megy bölcsibe.

Figyelt kérdés
Nagyon ügyes, egész okos, de szeszélyes gyermek, mikor milyen kedve van (gondolom a legtöbb kicsi ilyen). A Pohárból ivással még csak próbálkozunk, de nagyon szeleburdi, kapkod vagy csak szaladgál vele mint a cumisüveggel, tehát a nyakba önti, stb. Önállóan nem teljesen eszik ég és a széken sem marad meg pár percnél tovább, ezért még etetőszékben etetjük. Nem szobatiszta és nem vetkőzik egyedül.
2011. jún. 6. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Bölcsiben ez még sima ügy :-)
2011. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

a szobatisztaság még rendben van.

vetkőzni könnyebb mint öltözni ezt már szokták tudni két évesen legalább zokni nadrág szinten

2.5 évesen a legtöbb kisgyerek már öltözik is egyedül.


evés : szerintem ez a leginkább necces főleg hogy nem tudni fogják -e etetni a bölcsiben őket.

ivásra hamar ráérez majd.


Szóval nem baj ...

2011. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a nadrágját tudja letolni, meg esetleg a cipőjét leveszi, de ennyi :( Hiába próbálkozunk, ahogy az evéssel is, de az a fő probléma hogy nagyon bohókás, szeleburdi, rosszcsont és mindent elbohóckodik, a kaját is mindent, ha adom hogy egyedül egyen pár falat után már nem megy :( a víz mindig kiborul :(
2011. jún. 6. 11:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hasonló volt és egyáltalán nem volt baj! A bölcsiben hamar megszokta, hogy ülve maradjon evés közben, pohárból mondjuk már tudott inni, de szerintem ez nem probléma, vetkőzni, öltözni egyáltalán nem tudott, azt is ott tanulta meg néhány hónap alatt! Az evéssel az volt, hogy itthon ahogy kedve volt úgy evett. Ha olyan kedve volt simán evett egyedül, ha nem akkor csak összemalackodott mindent. Már lassan 3 éves és még nem szobatiszta. Szóval szerintem kár aggódnod, bölcsiben jóval elnézőbbek ilyen szempontból, mert tisztában vannak vele, hogy más a gyerek képessége! :)
2011. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az enyém 1 évesen kezdte a blcsit, gondolhatod,hogy mit tudott ezek közül...semmit! Bölcsiben ezt elnézik. Ráadásul őszig még nagyon sokat fog fejlődni, meglátod, amit most úgy gondolosz, hogy nem fog menni, addigra rutinos lesz. Nekem épp 2 éves volt a nagyobbik, amikor született a húga és ősszel kétségbe voltam esve, hogy mi lesz velem két pici gyerekkel és decemberre olyan sokat fejlődött, hogy miatta nem fájt a fejem az első hónapokban.
2011. jún. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahh, dehogy is gond. Az en babam is 1 evesen kezdte a bolcsit, most mar 16 honapos. Nagyon hamar megtanuljak ezeket foleg, hogy latjak a tobbi gyerektol. Kisfiam 14 honaposan mar egyedul evett. Egyszer mentem a bolcsibe utanna uzsona idobe es lattam, hogy a tobbi gyerekkel ul korben egy kisasztalnal, elotte a joghurt es kanalazza. A szendvicset meg harapta. Azota egyszer sem etettem tobbet, hanem a kezebe adtam a kanalat es siman kanalazza befele a fozelekeket, jopghurtot, deszertet. Poharbol sem tanitottam soha inni es egyszer szolt a bolcsis neni, hogy nem kell neki tobbe vinnem a csoros poharat mert ugysem iszik belolle azt a sima poharat keri amibol a tobbi gyerek iszik. :)) Igy kapott egy sima muanyag poharat 14-15 honaposan es azota abbol iszik a bolcsibe es otthon. Nekem ezeket eszembe sem jutott volna tanitani neki ennyi idosen. A bolcsibe eltanulta. Hihetetlen milyen ugyesek tudnak lenni es utanozzak a tarsaikat. :) Ne aggodj ezek nem okoznak gondot. Nekem is nagy segitseg, hogy reggel bekanalazza a muzlijet amig en elkeszulok. :) Igy 20 percel tovabb alszunk. :)
2011. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyival egészíteném ki, hogy a nyáron akár már szobatiszta is lehet!
2011. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztatást! :) Tudom ez egyáltalán nem verseny hogy melyik gyerkőc mit tud, de néha kicsit bánt, mert nem tudom kivel van a baj. Velem? Nem tanítom elég ügyesen, jól? Vagy ő lassabb kicsit? A közvetlen környezetünkben több vele idős gyerek van akik sokkal többet tudnak :( Mondjuk az is igaz hogy sokkal nyugodtabb és könnyebben kezelhetőek, mint az én fiam.
2011. jún. 7. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!