Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 gyermekem van. A legkisebbel...

3 gyermekem van. A legkisebbel semmi probléma, de a két nagyobb 10 és 5 évesek egyszerűen szét szekálják egymást. Azt keresik mivel köthetnek egymásba, mivel idegesíthetik egymást. Mit tegyek velük?

Figyelt kérdés
Sokszor kiabálok velük, mert megcsapni nem akarom őket. Semmi nem használ. Tökre ki vagyok tőlük.
2010. ápr. 16. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk dettó! Csak 12 és 7 évesek a pici meg 2 éves!

Amikor már végkép nem bírok velük akkor egyik megy az egyik szobába másik meg a másikba!Nem mehet le úgy egy vacsora vagy ebéd hogy ne piszkálnák egymást folyamatosan!Hétvégén meg áll a bál egész nap ha nem keresek nekik valami elfoglaltságot! Mondjuk szépen befogom őket a szobájukat takarítani,szárítóról lepakolni stb.

2010. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
Nincs idősebb unokatesójuk esetleg? Az én unokatestvéremék is ezt csinálták, állandóan szekálta a nagyobb a kisebbet, hogy az milyen buta, mert nem tudja azt, amit ő már 4-ben tanult az iskolában, akkor egyszer meghallottam és nagyon leszidtam, hogy hogy viselkedhet így, hiszen a kicsi még 2-os hogyan tudhatna olyanokat, amiket ő 4-ben tanult. Nagyon haragudtam rájuk, persze azóta is vannak ilyen szekálások, de már lerendezik, mostmár nagyobbak, visszaszólnak egymásnak, azóta lett egy kislány baba is, na ő most a gonosz a családban, iszonyúan el van kapatva és őt azért jogosan piszkálják :) Szóval szidasd le egy idősebb testvérrel/unokatestvérrel, rokonnal, de korban azért nagyjából egyezzenek meg, mert egy felnőtt szava semmit sem fog érni. Nálunk is befejezték egy időre :)
2010. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

Nállunk is fentállt ez a helyzet.

7 éves és egy 11 éves gyermekek közt,a picivel itt se volt semmi gond.

Az unokatesó,aki 14 éves eljött hozzánk és akkor elkezték a kicsik (7 és 11 évesek) megint piszkálni egymást meg oltogatni stb. a 14 éves lány felállt a szobából,elindult kifele,kérdezték tőle,hogy miért emg ki?nemjön játszani??A lány pedig:

"Bocsi,de inkább megyek anyuékhoz ők nem ilyen gyerekesek és lehet velük beszélgetni,anélkül,hogy szétszednék egymás.sziasztok."

Na ez volt az a pillanat amikor elgondolkoztak magukon.

Ma már eltellt 1 év és kisebb csipkelödéseket leszámitva

teljesen jól megvannak egymással.Csak ügye pont az a kor

külömbség van köztük,hogy az egyik még babázna a másik

meg,pont abban van,hogy ő már nagylány :)

Szerintem ez jó modszer egy idősebb gyermeket bevonni.

2010. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!