Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit eszik 2 éves gyerkőcötök?...

Mit eszik 2 éves gyerkőcötök? Mi a napi menüje? Főleg a reggeli, tízórai érdekelne. Adtok Neki a felnőtt ételekből?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert megint nagyon sok helyen hallom, olvasom, hogy sokan rosszul táplálják a kicsiket, stb. De ha nem kaphatna felvágottat, virslit, stb akkor mit adjak egy nagy étkű gyermeknek, hogy jól lakjon?Egy alma, vagy joghurt már rég nem elég neki.
2011. jún. 8. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Két éves gyerek már miért ne ehetne bármit? Persze nem tesco gazdaságos párizsira gondolok... De jó minőségű, egészséges ételeket bármit kaphat.

Nekem a 10 hónaposom is azt eszi, amit mi, már nem is pürésítem neki, szereti a darabosat. Mondjuk én nagyon odafigyelek, mi kerül a család asztalára, sok mindent biotermelőtől veszek, de legalábbis megbízható helyről, húsfélét legtöbbször tanyasi csirkét, vagy a szomszéd biogazdálkodótól a szürkemarhát, mangalicát. Felvágottat, kolbászfélét, virslit is csak szójamenteset, olyan helyről, ahol tudom, mi kerül bele és milyen tisztasággal dolgoznak. Inkább drágábban vásárolok, de minőséget. Ily módon abszolút nem aggódom, hogy azt eszik a gyerekek, amit mi. Még sose voltak betegek egyébként. :-)

2011. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen azt eszi amit mi, kivétel néha van, amikor másképp kell neki egy adagot csinálni, mert tejallergiás. De akkor is azt kapja amit mi, csak neki való növényi cuccból. Eszi a felvágottat, virslit is. Ezekből persze minőségit, más választásom nincs is az allergia miatt, de egyébként se adnék saját márkás párizsit pl. Eleve mi is sok zoldséget gyümit eszunk,szóval jól van neki is ez így.
2011. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mi lányunk még 1,5 éves sincs, de minden étkezése megegyezik a mienkével. Annyi kiegészítéssel, hogy ő többször kap gyümölcsöt (tízóraira, uzsonnára, és van, hogy köztes etetések között is megkínálom). Reggelire rántotta, tükörtojás, virsli, stb. , tízórai gyümölcs, ebédre, amit mi, uzsi vmi kent kenyér és gyümi, vacsi vagy hasonló az ebédhez, vagy vmi kencés kenyér.
2011. jún. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) nálunk is hasonló, nem is igen tudnám már máshogy csinálni, mert amióta belekóstolt a mi ételeinkbe nem fogadja el a sokkal ízetlenebb, egyszerűbb "babakajákat" amit én főztem neki, ,pedig miatta ami ételeinket is szegényesebben készítem
2011. jún. 9. 11:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A miénk sem eszi meg azóta sajnos a főzelékeket.Vagyis amióta a miénket eszi, alig eszik a főzelékekből, pedig a bölcsiben gyakran lesz...
2011. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!