Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy alakult a második gyerkőc...

Hogy alakult a második gyerkőc első névnapja/szülinapja?

Figyelt kérdés
Most lesz a kicsi lányom első névnapja, a kicsit nagyobb kislányom hogy fogja venni az akadályt? Arra gondoltam ő is kap valami apróságot, mert szerintem még fájna neki ha csak a hugica kap ajándékot és mindenki őt ünnepli. Kíváncsi vagyok máshol hogy zajlott az első jeles alkalom? :)
2011. jún. 9. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell a nagynak is venni valamit!!
2011. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
NÁlunk is kapott a nagy is (3,5 éves volt) pár apróságot (színező, hajgumi, ceruza, csoki), de őszintén szólva nem izgatta, mert a vendégsereg sokkal érdekesebb volt. :))
2011. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nálunk 17 hónap van köztük. Én szeretem bevonni a nagyot minden konyházásba, úgyhogy segített tortát csinálni, meg feldíszíteni a lakást, ő választotta ki a lufikat stb, de persze megnézegettük az ő szülinapi fotóit is, beszélgettünk róla jó sokat, meg hogy ki milyen ajándéknak örülne vajon - ezt különösen évezte- meg hogy kinek milyen tortát fogunk majd csinálni stb.

Nyilván arról is jó sokat beszélgettünk , hogy ő mit szeretne majd :-)


amikor elmentünk megvenni a kicsi ajándékát, egyszercsak hozott egy kicsi traktort hogy ez biztosan nagyon tetszene az öcskösnek, vegyük meg ezt is... és ő csak ezután választott egy 300-400 ft-os spróságot magának. Mint mindig, ha játékboltban vagyunk.... Nem hiányolta hogy ő az ünnepkor nem kapott semmit, megértett és elfogadta és természetesnek tartotta, hogy ez most az öcsi szülinapja, amikor neki lesz, akkor meg majd róla szól az egész.

Olyannira élvezte az egészet, hogy sokáig felemlegette, énekelgette a szülinapos dalt, ilyet rajzolgatott, spontán játékként találgatta hogy a bácsi az utcán minek örülne vajon ha holnap neki lenne szülinapja stb. És alig várja azóta is, hogy újabb ünnep legyen a családban :-)

Szóval szerintem nem is a saját ajándék a lényeg, hanem hogy ne érezze kirekesztve/mellőzve magát. Ezt pedig ajándék nélkül is el lehet érni.

2011. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezt azért nem tartom jó ötletnek, mert meg kell tanulnia, hogy az kap ajándékot, aki ünnepelt, én nem szoktatnám rá az ajándékra, mert leszoktatni mindig nehezebb (az én véleményem). Inkább a készülődésbe kell bevonni, és mindig beszélgetni vele a dologról, hogy emlékszik-e a saját névnapjára, mit kapott akkor, örült-e neki, és most a huginak lesz, őt is meg kell lepni valamivel, talán arra is rá tudod venni, hogy rajzoljon neki valamit, vagy segítsen a készülődésre.


Én ezt tettem a gyerekeknél, biztos nem szoktatnám rá arra, hogy ő is elvárja az ajándékot a hugi ünnepeinél.

2011. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!


Én "gyerekként" írok, saját baba még nincs, 28 éves vagyok.

Nálunk mindig kaptunk mind a ketten (húgom van, 2.5 év korkülönbséggel) ajándékot. Egy idő után ez átfordult egy olyan viselkedésbe, hogy mindent megosztottunk egymással, szülinap vagy névnap alkalmával, de szó szerint! Még az iskolában is, ha valamelyik osztálytársunknak volt szülinapja, azt a pár kekszet, sütit akármit is megfeleztük, és vittük a testvérnek :)).


Nem hiszem, hogy rossz lett volna, hogy mindkettőnk kapott ajándékot. Ez főleg a rokonokra igaz, és édességekre gondolok! Nem a szüleinktől kaptunk mindketten, hanem nagymama, nagyapa stb.

2011. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A "nagy" nem kapott a kicsi első névnapján,mert szerintem ezt is meg kell tanulni.Ő imádja átadni az ajándékot a családtagoknak is(mindig ő adta,mióta biztonságosan fog)és a picinek is.Sosem volt gond ebből,segít kibontani,és örül ajándékozóként is.Élvezi hogy ő már olyan nagy,hogy titkolózhat a meglepetésen(persze a korának megfelelően le is buktat :)pl a férjem szülinapi tortájánál :) stb.)Mindig Ő is ad külön ajándékot az ünnepeltnek,szóval szerintem próbáld meg hogy bevonod a készületbe,készítsen valamit ő is,hidd el így is élvezni fogja az ünnepet,és megtanulja hogy nem mindig ő/ők kapnak ajándékot,de az ünneplésben maximálisan részt vesz,és középpontban is lehet egy sütivel amit Ő/Ti készítettetek,amiért mindenki dicséri hogy milyen ügyes(ez csak egy példa).Ez az én gyerekemnél működik,nyilván függ a korától,habitustól,és a féltékenységtől is.Egy mindjárt 3 éves és egy 7 hónapos kisfiúk anyukája
2011. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!