Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljunk hgy ne legyen...

Mit csináljunk hgy ne legyen ilyen félős?

Figyelt kérdés
nem mer társaságba semmit csinálni, ugrálóvárba se megy be-
2011. jún. 11. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez szerintem főleg gyerekfüggő,ha ennyire félénk,akkor nem nagyon fog változni.

Adj neki biztonságot,ha tudja,h számíthat rád,bátrabban megy "elkalandozni",mert tudja, a hátország:))várja.A magánvéleményem szerint ebbe beletartozik az is,h nem hagyod sírni,éjszaka sem.Ha már megvan az "ősbizalom",bátrabban nyit kifelé,mert tudja,h van hova visszamennie.

Járjatok sokat gyerektársaságba,de ne hagyd ott sem magára ha igényli,h vele legyél.Majd ahogy nő,lassan javul a dolog,az ilyen gyerekeknél sokat számít,h mennyire ismerik az adott helyzetet.

Ikerlányaim vannak,oviig nem álltak szóba idegenekkel,játszótéren nem játszottak mással,elbújtak mögém,ha szólt hozzájuk valaki.Oviban ugyanabba a csoportba kerültek ahova a bátyjuk járt,ott ismertek mindenkit,mert 2 éve mentünk minden nap.Nagyon gyorsan beszoktak,nem volt sírás,és ma már-5 évesek-egymással alig játszanak az oviban,saját barátaik vannak,boldogan szerepelnek a műsorokban,...

2011. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2 éves kislányom is ilyen félős, még a nála sokkal kissebb babáktól is fél. Ugrálóvár, mászóka, csúszda, csak ha senki nincs rajta.. Néha kiborulok,és őszintén szólva mérges is vagyok. Én pl nagyon szeretnék találni egy hasonló kicsit, hátha összebarátkoznának.
2011. jún. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!