Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell megengedni, hogy...

Miért kell megengedni, hogy minden sza*t megegyen?

Figyelt kérdés

Annyira idegesít, meg bosszant a dolog, fel tudnék robbanni. Nem az én gyerekemről van szó, hanem az unokatestvéremről (nagybátyám kislánya). Nemrég múlt két éves, állandóan megengednek neki mindent, mármint étkezés terén. Hétvégére szoktunk elmenni hozzájuk, persze mindig kínálnak minket ezzel azzal, kis süti, ropogtatnivaló, chips, mindenféle sós akármik, ez az amaz. A gyerek állandóan ott lebzsel az asztal körül, amíg ott vagyunk csak azt látjuk, hogy a csokit a chipset tömi magába, nyafog, hogy ha nem kapja meg, az anyja ilyenkor nyilván beadja a derekát, még kínálja is, kérdezi melyiket szeretné... Természetesen tudja, hol szokták tárolni őket, ha nem látja amit szeretne, akkor már megy a szekrényhez, mutogatja mit akar, persze meg is kapja... Ha kettesben vagyunk én semmit nem engedek neki, mindig erélyesen rászólok, ha a csoki vagy ilyesmi kell neki, akkor meg meglepődik...gondolom nem sokszor hallja azt, hogy "nem". Ha iszik az is csak és kizárólag rostos barack, amiben semmi más az égadta egy világos nincs mint töménytelen mennyiségű cukor... A hátsó fogai már rohadnak. Miért kell ezt csinálni szegény gyerekkel?? Jó persze, tudom, nem az enyém, én majd neveljem a sajátomat jobban ha tudom, blablabla... csak érdekel, hogy másoknál is így van ez? Mi lehet ennek a következménye? Köszi

21/L


2011. jún. 14. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szólj bele az ő gyerekük úgy nevelik ahogy akarják majd később meglátják ennek a kárát mikor a gyerek nagyon elhízik és kamaszkorára is ilyen hisztis.. lesz.
2011. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Úr isten!Nekem még nincs babám,de igazat adok neked!Szerintem sem normális hogy állandóan tömik a gyerekekbe a cukros sz*rokat!Unokatesómék kő gazdagok voltak,nap 24 órájában,csoki,kóla,üdítő stb stb...nem a foga bánta hanem a teste!Ma már felnőtt ember,de széle hossza egy kiskora óta!Csokival kelt csokival feküdt szó szerint!Zsíros,kinyúlt a bőre,pattanásos és csodálkozik hogy akkora a segge mint egy elefántnak!:S Van egy másik kislány,ő is csak kakóscsiga,nyalóka,stb stb...már nagyobbacska 10 körül,és anyuci most jött rá hogy hát fogyóztatni kéne a kislányt!Megjegyzem,jókor!:S Na de ahány ház annyi szokás,tudod...:)

Én biztos hogy nem fogom teletömni csokival a gyerekemet,de ha az én számat örökli akkor nem is fog rá vágyni,sose voltam édes szájú hál istennek!:)

24/L

2011. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem szólok bele, eddig se mondtam nekik soha semmit, pedig magasról tennék rá, hogy megharagudnak vagy nem, de mindegy, tényleg nem az én dolgom. Csak magamban szoktam bosszankodni:S:) Az biztos, hogy én is majd jobban figyelek az enyémre ha lesz.
2011. jún. 14. 13:45
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is esznek a gyerekek édességet , de mértékkel , tudják hogy nem kapnak állandóan , így nem is nyafognak érte . Mi felnőttek is szívesen megeszünk néha egy kis csoki , sütit , fagyit stb.. , akkor a gyerek miért ne ehetne. Nem azzal van a baj , hogy eszik , hanem a mértéktelen fogyasztással , de ha az unokatestvéredék így látják jónak , akkor csinálják így , ha beleszólsz , akkor csak rád lesznek mérgesek.

A kislány pedig ha nagyobb lesz majd az oviban fogja tanulni , hogy mi az egészséges és mi nem , bár ilyen családi háttérrel nem fog változtatni , mert ezt fogja megszokni. Sajnos nem tudsz mit tenni.

2011. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze nem is azzal van gond, hogy eszik, hanem, hogy ennyit...erősen kétlem, hogy a kis szervezetének az az iszonyat mennyiségű só meg cukor jót tesz:S
2011. jún. 14. 13:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Igazad van,ne szólj bele.Nekem 3 gyermekem van örülnek,ha 2 hetente hozzájutnak édességhez,azt is ki kell érdemelniük.A sógornőmék itt laknak a szomszédban ott 2 gyermek van.Elvannak kényeztetve,a ˝kislány ˝10 éves mai napig hisztizik ha nem kap csokit (naponta többször),a fogai feketék meg a tesójának is.(Fogászaton csak a sulival vannak,)kapják a szülők minden évben A papírt hogy vinni kéne a gyereket de ők nem mert fáj az.Mind két szülőnek műfogsora van.Naponta 500 ft-ot elköltenek az iskolai büfében édességre.Szerinted mi lesz ezekből a gyerekekből?Ez nem a gyerköc hibája,hanem a szülőké.Én már próbáltam beszélni velük,de ne szóljak bele,mert szigorúan nevelem az enyémeket is.Hát meglehet nézni a két családot.
2011. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem vannak gyermekeim,bár nem így neveltem őket,de én is azt mondom neked,hogy addig amíg nem tudod mi az anyaság,amíg nincs saját gyermeked ne nagyon neveld a másét,ne nagyon szólj bele,és ne nagyon papold,hogy mi a jó vagy sem.

Meg is mondom hogy miért.

Nekem 2 sógornőm van.Mindkettőt kedvelem,de ők ketten valamiért nem.Nevezzük az egyik sógornőmet Katának a másikat Beának.Katának van egy 4 éves a kisfia,és hasonlóképpen van nevelve mint amit leírtál.A kisfiú is tudja hol vannak elrakva a kekszek,csokik stb. Bea véleménye azonos a tiéddel,és fel van háborodva,hogy a Kata hogy lehet ilyen felelőtlen,meg hogy milyen rossz anya.Persze ő is igyekszik a kisfiút erélyesen nevelni ahogy te is teszed.Ez nem tetszett Katának,és néha vita is lett belőle.Persze Bea rögtön elmondta,hogy mennyire rosszul neveli a kisfiút,mert mindent megenged neki,és azt eszik amit akar.Végül a is a vita úgy zárul le mindig,hogy Kata csak annyit mond: Ha egyszer te is anya leszel majd megnézem mennyire leszel különb.Nemsokára Bea is szült egy kislányt.Az első naptól kezdve úgy viselkedett mintha az ő lánya lenne a legtökéletesebb,legjobb,és már el is kezdte a kényeztetést avval,hogy a legdrágább babakocsit,legdrágább játékokat veszi neki.A kislány idővel kis hisztis,akaratos lett.Persze evés terén is.Nem s olyan rég voltunk nála szülinapi partin.A kislánya most volt 2 éves.Bizony ő is mindent megeszik ahogy írtad.Kata mondta is Beának,hogy miért tömi mindennel a kicsi lányt? Hiszen pont e miatt vitáztak.Bea válasza az volt,hogy azért engedi meg neki,mert ha nem kapja meg akkor földhöz veri magát,és addig ordít torkaszakadtából amíg meg nem kapja ami kell neki.Ő meg már sokszor nem bírja idegekkel,és inkább odaadja neki..Végül is Bea olyan dolgokért nézte le Katát,és szólt rá amit ő maga is elkövet.

Kedves kérdező.Hidd el nekem ha eljön az ideje,te sem leszel tökéletes,és nem neked kéne nevelni más gyerekét.nem is kéne vele foglalkoznod..Majd ha eljön az idő a saját gyermekeddel próbálj meg boldogulni.

<2 gyermekes anyuka>

2011. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Majd ha lesz gyereked, megtudod a kérdéseidre a választ...
2011. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon jól látod a helyzetet, tényleg nem tesz jót a sok édesség. De ha a szülei már így hozzászoktatták a mértéktelen édesség fogyasztáshoz, akkor nehéz lesz egy 2 éves gyereknek azt mondani hogy ezentúl nem kap többet. Pont abban a korban van, amikor ellenáll a tiltásnak. Tudom ezt jól, mert az én lányom is 2 éves. Te nagyon jól teszed hogy nem adsz neki, mivel már különbséget tud tenni, hogy kinél mit lehet, amit a szülei megengednek neki azt másoknál nem lehet.

Az én unokaöcsém 3 éves és már szétrohadt szinte az összes foga. Nálam ő az elrettentő példa, ezért én is igyekszem a legkevesebb édességet adni a lányomnak.

2011. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Bébiszitterként dolgoztam egy évig külföldön, úgy, hogy az anya szinte egész nap nem volt otthon. 3 gyerekre vigyáztam, tény és való, hogy nem az enyémek, de amennyit foglalkoztam velük akár én is lehettem volna az anyjuk. Emellett megcsináltam mindig a reggelit ebédet vacsorát, sokmindent a háztartásból, szinte átvettem az anya szerepét, mégis el tudtam venni előle a süteményt mikor reggelire azt akarta enni, ki tudtam venni a kezéből a táblacsokit mikor az egészet be akarta falni ebéd után...hát nem tudom...ha én 20 éves létemre 3 gyerekkel ezt meg tudtam csinálni, nem értem miért nehéz egy valódi anyának. Persze igaz, ez csak egy év volt és minden tiszteletem azoké az anyáké akik tisztességgel nevelik a gyereküket ameddig csak tudják, de nem értem miért nehéz nemet mondani. De tényleg nem akarok senkit megbántani, majd meglátjuk mi lesz ha én anya leszek, lehet én sem leszek jobb:) Bár nagyon remélem, hogy igen... nem azért, hogy magamat fényezzem, hanem a gyereket sajnálnám.
2011. jún. 14. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!