Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegetáriánus lesz? 16 hónapos...

Vegetáriánus lesz? 16 hónapos kislányom nem eszi meg a húst, legtöbbször kiköpi, vagy nem is engedi betenni a szájába. Nagy ritkán virsliből eszik egy keveset.

Figyelt kérdés
A zöldségeket viszont két pofára eszi, ha meglátja a paradicsomot, addig kéreget amig nem kapja meg.
2011. jún. 16. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok jósnő :) ,de nem hinném.Még sokat változhat az ízlése az ételek terén is!

A dokink azt mondta,hogy sok páciense van (2-3 év körüli gyerekek) aki időszakosan nem eszi meg a húst,aztán idősebb korára elfogadja,megszokja.

Egyébként az én kisfiam sem eszi meg túl gyakran,és szintén a virsliből néha-néha.

2011. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém se nagyon eszik húst, két éves. Viszont a fasírtot szereti.Azt próbáltad már? Vagy ha eldugom a kajájába, pl a krumplipürébe nagyon apróra ledarabolom, bár ez nem mindig működik. Néha a felvágottakat elfogadja, azért az is vmi. Egyébként nyugi, 16 hónaposan ennyit sem evett meg, de egyre inkább rátudom venni, hogy legalább megkóstolja. MAjd változik még.
2011. jún. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
dehogy lesz. az enyém 22 hónapos korig alig evett húst. egyik nap viszont megette, azóta ha hús van ktpofára tömi, mondja mindig, még kérek husit. 2,5 éves
2011. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém csak a húslevesből nem eszi meg a húst. Mióta oviba jár,azóta a gyümölcs levest sem eszi meg,a paradicsomot,a paprikát,barackot,fintorog a banánra,télen a mandarinra... csak almát enne.


Ne aggódj! Majd kinövi a 16 hósod :) Ha oviba megy,ott nagy valószínűséggel lesz olyan,amit látja,hogy a vele egykorú gyerekek milyen jó ízűen esznek, és lehet kedvet kap majd hozzá! :D

2011. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányom 2 év 4 hónapos, szintén majdhogynem vega, bár a zöldségekből is erősen válogat :) Szerintem a válogatás kérdésében általánosan az a megoldás, hogy meg kell kínálni a gyereket mindenfélével, nem kell elfogadni, hogy úgyse fogja megenni, mert ha nem kínálod, meg, biztos megmarad az egyoldalú étkezésnél. Erőltetni persze nem szabad.


Ami nálunk még bevált, hogy egyedül eszik, nem etetem. Így kíváncsiságból megkóstol néha ezt is, azt is, nincs az az érzése, hogy nem az ő akarata érvényesül.


Amúgy a kérdésre válaszolva :) sztem sem lesz vegetáriánus a gyermeked. A gyerekeknek korszakaik vannak, amik jönnek-mennek. Bár ismerek olyat, aki már ovis korában, önszántából nem ette meg a húst, és azóta sem, de ez biztos, hogy nagyon ritka.

2011. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebből nem derül ki, később mi fog ízleni neki, ettől függetlenül én vega párti vagyok. A megfelelően komplettált (teljes értékű) lakto-vegetárius (bizonyos teljtermék is lehet, kivéve a zselés, kocsonyás állagúak pl. tejföl) tehát a lakto-vegetáriánus táplálkozás egészséges, olyan esetben is, ha valaki szervezete a fogantatása óta csak ilyen étellel találkozik; személyes ismerőseim is vannak, ahol a legnagyobb vegi gyermek már iskolás korú. Magyarországon is rengeteg vegi család él, ahol már a kisgyermekek is vegik.
2011. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!