Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy nagyon anyás, de barátkozós kislányom hamar beszokik a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 és fél évesen kerül ősztöl bölcsibe mert oviba még nem vették fel. Lesz kb. 2 hetünk arra, hogy beszokjon és ne legyen probléma vele, mert tanárként dolgozom. Rettentően anyás, már-már néha úgy érzem nem is természetesen ragaszkodik hozzám, mindenhova viszem is magammal, mindig én foglalkozok vele. Viszont szeret társaságban, gyerekek között lenni, ha én is ott vagyok. Szerintetek nagy gondok lesznek a beszoktatásnál? Volt valaki hasonló cipőben? Mit lehet tenni, hogy könnyebben menjen a beszokás?
2011. jún. 17. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Enyém is hasonló típus, szeptemberben lesz 2,5 éves, szintén ősztől megy bölcsibe, mndjuk és nem si akarom ak 3,5 évesen ovoiba adni.(tapasztalatom szerintn a bölcsi sokkal jobb, mint az ovi)

Ha egy idegen vagy akit csak kicsit ismert csúnyán néz rá, illetve rászól valamiért, na akkr sírva fakad, itt látom, hogy nem lesz egyszerű a beszoktatás.

Mindenesetre kíváncsi leszek a gyerekeket szereti, a gondozónője egy nagyon aranyos, rettentően türelmes nő(fiamé is ő volt)

A fiam anno 21 hónaposan nagyon hamar beszokott ő nem volt mimóza, inkább nehezen kezelhető..de ez már egy másik történet.

2011. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém rettentően anyás és ragaszkodó típus. Idén lesz 4 éves, már - már kezd 'leszokni' róla, de még előfordul, hogy búj anyuci 'seggébe' :]]


Náluk úgy zajlott a beszoktatás anno, hogy tesóm amikor tudta vitte a játszóra a többiek közé. Eljátszottak, mókáztak a gyerekek. Eleinte azért figyelte a gyerek, hogy anya hol van, de mikor belefeledkezett a játékba, simán arrébb lehetett menni, fel se tűnt neki.

Beszoktatásnál közre játszott valamennyire, hogy arról a játszóról 4-en szintén vele együtt kezdték a bölcsit, így annyira nem volt ismeretlen neki a terep.

Mikor eljött az első nap, volt egy kicsi sírás, de 2 perc után megkérdezte tesómat, hogy mikor megy el?!

Így tesóm kiült a folyosóra és a bölcsis néni rá egy 40 perc múlva mondta, hogy mennyen haza nyugodtan. Ébredés után sírt unokaöcsém egyedül, mert hirtelen nem tudta hol van és kereste a tesómat.

Ez kb. 2-3 napig tartott így, utána nem volt gond vele. Hamar 'beilleszkedett' és megszokta az új környezettet.

Bár szerintem nagyon sok múlik a bölcsis néniken is e téren.

2011. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nálunk nem csinálják, hogy mindjárt első nap elküldik a szülőt. Olyan komoly procedúra van a beszoktatás körül, hogy már ez miatt aggódok. Első nap fél óra játék, úgy hogy én is ott vagyok. 2. nap: fél óra játék úgy, hogy én nem vagyok ott. Aztán 1-2 óra, de még itthon reggelizik, ebédel, alszik. A második hét elején lehet vinni reggelire és utána ott maradhat játszani. Aztán ha megy, akkor a második hét közepe fele ott ebédelhet és csak a második hét végén próbálják meg az ott alvást is délben és ha nem zavarja a többieket, akkor maradhat! Lehet, hogy igazuk van és ez a leggyerekbarátibb módszer, de már előre kész vagyok, hogy mi van ha a lányomnak nem tetszik, akkor nem veszik be bölcsibe?
2011. jún. 17. 14:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont hogy szerencsésnek mondhatod magad, hogy ilyen körültekintő a bölcsiben a beszoktatás! :) Bár a bölcsőde valójában szükséges rossz dolog ,de a fent leírt fokozatos beszoktatással minimálisra lehet szorítani az esetleg kialakuló szorongását a picinek. Amiket leírtál gyermeked érzelmeiről, a három év alattiak legalább 80%-ára jellemző. Lapozd bátran ezen fórum kisgyermek kérdéseit és bizonyosodj meg magad: te már a sokadik vagy, akitől szinte ugyan ilyen leírást olvasok, három év alatti kicsinyéről, eddigi rövid itt tartózkodásom alatt.

Tehát mindez természetes jelenség, ÉLETKORI SAJÉÁTOSSÁG! :) Három év alatt a szülő, pláne az anya a legtöbb társa a gyermeknek, érzelmileg leginkább hozzá kötődik jó esetben a kisgyermek, tehát pont hogy örülj ennek is, hogy anyás, még ha túlzónak is tűnik kötődése! :)


Azonban vigyázz a negatív érzelmekkel! A hat év alattiakra könnyen átragadnak a szülei érzelmei, főként az anyjáéi! Azaz próbálj ne aggódni! :) Leírtam az okokat, miért nem kell aggódnod, innentől már "csak" a te lelki munkád van hátra. Gondolj bele, kicsinyednek még nehezebb, ő csak most ismerkedik pár éve a világgal, a saját érzelmeivel, testével, stb.

2011. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
( ! JAV.: "Három év alatt a szülő, pláne az anya a legFŐbb társa a gyermeknek," )
2011. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom nagyon anyás.2évesen kezdte a bölcsit.Mindenki azt mondta"Te ezt a gyereket soha nem fogod tudni beszoktatni."A 2év alatt soha nem is volt senkivel rajtam és az apján kivül.De az is addig amíg elmentem fodrászhoz vagy kozmetikushoz.Két napot voltam vele a bölcsiben teljesen ott.3.nap kint ültem a folyósón egész végig.4.nap megcsak beadtam és délben mentem érte.Következő héten már ott is aludt.Lassan 3hónapja jár,ez idő alatt 2szer váltunk el sírással.Ahogy én látom nincs oda a bölcsiért,inkább úgy mondanám elvan.A gondzónők is azt mondják,ritkán sír,eljátszogat,tehát semleges.Ahhoz képest,hogy azt hittem,hogy ő soha nem fog beszokni,olyan anyás.
2011. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!