Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Élményfürdőbe, vízi csúszdákra...

Élményfürdőbe, vízi csúszdákra mikortól lehet (érdemes, biztonságos) vinni gyereket?

Figyelt kérdés
1,5 éves, gondolom, idén még korai, nem? Együtt csúszni vele nem életveszélyes? Azt nem merném megkockáztatni....
2011. jún. 18. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2 hete voltam élményfürdőben. A csúszdákhoz ki volt írva, hogy 10 év alatt tilos használni. Pedig nem voltak extrém magasak vagy veszélyesek. Egy másfél évest biztosan nem vinnék fel a csúszdára! Persze, szerintem ilyen helyen van olyan medence, akár csúszdával is, amit ő is biztonságosan használhat.
2011. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Úgy hallottam, hogy 3 éves kor alatt eleve nem is ajánlatos gyerekeket strandra, fürdőkbe vinni, a fertőzések miatt.

A vizicsúszda meg szerintem nagyon veszélyes lehet egy másfél éves gyereknek, akkor is ha vele csúszol, mert nem lehet tudni hogy éppen hogy érkezel meg a végén, netán a víz alá merülsz és akkor veled együtt a gyerek is.

Még a babacsúszda vízbe téve is veszélyes nekik, én nemrég megpróbáltam azt, hogy a gyerekmedencébe amibe volt 10 centi víz, beletettem a babacsúszdát és onnan csúszott le a 2 éves lányom. Sokkal nagyobb sebességgel siklott le rajta, és a végén majdnem ki is csúszott a medencéből a nagy lendülettől. Nagyon meg is ijedt, többet nem ismételtük meg.

2011. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
140 cm fölött
2011. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
pancsolóba mehet. Csúszda? Majd hatodik után...
2011. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyobbik fiam vízimádó, csecsemő kora óta járunk vele uszodába, strandolni, 2 évesen már imádta az élményfürdőben a csúszdákat, most 4 éves és nagyon jól úszik, jár úszótanfolyamra is, már a legmélyebb vízbe is bátran beengedem egyedül. Jövőre már versenyszerűen fog úszni.

A kicsi már közelről sem ilyen vízimádó, neki max. a pancsoló jöhet, szóval abszolút gyerekfüggő, ha élvezi a vizet és nem fél, akkor bátran viheted már most is.

2011. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz...a fiam 3 éves,3 hónapos kora óta jár babaúszásra.Imádja/imádta,vízfüggő.Már tavaly is lecsúszott a vízi csúszdán(Dino klubos szállodában voltunk Egyiptomban),idén is nagyon várja.Itthon is van "sima" csúszdája,250 cm-s.Szerintem is gyerekfüggő.A bátyja-19 éves fiú-soha nem rajongott a vízért.Ez ma sincs másként(persze fürdeni szokott).
2011. jún. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, azért nem mindegy, milyen csúszda az a csúszda! Épp azért írtam, hogy biztosan találnak olyat, amin egy kicsi is biztonsággal csúszhat. De az akkor is veszélyes, hogy a felnőtteknek való csúszdán, valaki ölében csússzon... és persze, tilos is! Függetlenül attól, hogy a gyerek tud-e esetleg úszni vagy vízfüggő-e.. 1. voltam.
2011. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Üdvözöljük a Gboard vágólapján. A másolt szövegeket ide menti a rendszer.A szövegmezőbe való beillesztéshez koppintson a kívánt elemre.Kitűzéshez tartsa nyomva a kívánt elemet. A ki nem tűzött elemeket egy óra elteltével törli a rendszer.
2022. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!