Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3éves kisgyereknek (98cm,1...

Egy 3éves kisgyereknek (98cm,17kg) elég biztonságos, ha az autó biztonsági övével van bekötve az ülésbe? Gyerekülést szeretnénk neki venni és a 15-36kg-os ülést néztünk, de ugye ezeknek már nincs saját biztonsági övük.

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
persze. a lényeg, h ne a nyakán menjen az öv, hanem alatta. de 98 centisen ez már sima ügy, legalábbis nálunk az:)
2010. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha megteheted és van rá pénzetek, akkor inkább vegyetek saját öveset szerintem. Mi nem tehettük meg mert sürgősen kellett és a 15-36-osak lényegesen olcsóbbak mint a 9-36-os.

A 15-36 osak általában nem is dönthetők és kevésbé párnázottak is.

Amúgy megbüntetni nem fognak, utána kérdeztem :)

A mi fiunk 3 éves 102 centi de csak 14.5 kiló tehát "hivatalosan" nincs 15 ugye, de a ti gyermeketek már van annyi szóval elvileg használhatja azt.

Én attól féltem,hogy majd ki akar bújni az autó öve alól, de nem akar, sokkal jobban tűri mint az előző ülése saját övét.

Ami még jó, hogy nekünk ilyenkor folyton állítgatni kellett a saját övet hiszen hol vékonyabb hol vastagabb kabátban ült benne, hol kabát nélkül szóval mindig újra kellett állítgatni.

Így most az autó saját övével nem kell állítani.

2010. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Kedves utolsó!Nekem is biztonságosabbnak tűnik a 9-36kg-os,de ebben a korban már azt mondják az ismerőseim,hogy jobb a 15-36kg-os.

2010. dec. 1. 14:25
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. olyan ülést vegyetek, amin van övvezető és övfixáló. az pont úgy tartja majd, mint az ülés saját öve. bár ahogy most átfutottam az üléseket, a 9-36 kilósak ilyenek.

a fiamnak pl. ilyen van:

[link]

a videón meg tudod nézni, h mire gondoltam konkrétan.

2010. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én többek közt ezért döntöttem a 9-25 kgos mellett. Nekem sem szimpi, hogy nincs saját öve.

Amúgy dönthető meg nincs is a 15-36-os kategóriában, csak a 9-25-ben.

A lényeg hogy elég magas legyen, különben a nyakát szorítja az öv. Mindenképp próbáljátok bele a gyereket az ülésbe, mielőtt megveszitek!!

2010. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig higgyétek el, nagyobb gyerek jobb, ha az autó övével van bekötve. Egy 15-20 kilós gyerek egy ütközéskor már akkora erővel húz előre, hogy a gyerekülésből kitépheti az övet. Ezt kockáztatnád? Az autó saját öve 100-120 kilós embert is simán megtart. Gondoljátok ezt át, nem véletlen, hogy nem csinálnak nagyobb gyerekeknek sajátöves ülést.(Komolyan, gondoljátok már meg,hogy lehetne már ugyanaz az ülés tökéletesen biztonságos egy 9 kilós kisbaba, és egy 25(-30) kilós kisiskolás számára is?
2010. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ki mondta, h biztonságos nagyobbacskáknak a saját öv?

szerintem ezt senki nem írta...

2010. dec. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!