Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 16 hónapos,...

A kislányom 16 hónapos, befelé dől a bokája. Van olyan cipőmárka ami direkt ezen segít?

Figyelt kérdés
11 hós kora óta már jár,de csak most "döl" befelé a bokája. Sokat van mezítláb is. Tudom hogy a babák elöször ludtalpasak,na de meddig?
2011. jún. 20. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Supy cipő, pont erre a problémára van kitalálva. Az oldaluk:

[link]

2011. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Keress fel egy Siesta cipőboltot, nekem nagyon bevált.
2011. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valamennyire minden gyereknek befelé dől és x lábuk van ebben a korban,sőt még 2 éves kisfiam is ilyen. A doki nem mondta,hogy nagyon befelé dől-e? Amúgy a sarokdöntéses cipőt javasolják még egészséges lábra is,ami kifelé dönti a lábat. Ilyen a Szamos,Supy,Supi+ stb. A lúdtalp is még sokáig megmarad,ne aggódj,minden kicsinek ilyen a lába-talpa. De harántemelő ne legyen a cipőbe.
2011. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szupinált cipő-szandi kell neki. (belső fele a sarok részén magasabb, tehát nem harántemelős! sokan összekeverik a kettőt)


Salus

Szamos (nekik van nem szupinált is erre oda kell figyelni)


Viszont drágább sajnos mint a sima cipi.


Tanács: Egyenetlen talajon legyen sokat (udvar, homok, füves, kavics!) mezítláb ne egyenesen.(lakás) Próbáljon a lábujjacskáival felszedni füvet, papírfecniket, ceruzát. Masszírozd a talpát minden este át nagyon szeretik :) Járjatok pipiskedve mint a balerinák vagy játszatok óriás törpét (szintén ágaskodás, guggolva járás)


Szintén befelé dőlő bokájú anyuka és 2 éves befelé dőlő bokájú kislánya

2011. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 15:48-ös anyuka nagyon jól írta.


Én még annyival egészíteném ki, hogy ha már rendesen jár a babád, akkor mutasd meg ortopédusnak, hogy ő mennyire tartja indokoltnak a szupinációs cipőt.

2011. jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, 16 hónapos, akkor már rendesen jár:) A 11 hó marad meg bennem...
2011. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó válasz után az merült fel bennem hogy esetleg korai még ezzel foglalkoznom? Csak 2 éves kora után terjek vissza rá? Vagy az általatok ajánlott cipők egyikét azért nem ártana beszereznem?

Bocsi kicsit belezavarodtam ,mit kéne tegyek!

Amúgy most bobby hoes cipője van, tehát az nem jó!

2011. jún. 20. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:

15:48-as vagyok


A kislányom 11 hónapos korától jár, és 1 éves korától hord szupinálós cipiket-szandikat.

Mivel nekem is befelé dőlő így figyeltem és korán észrevettem, hogy neki is ilyen. Elvittem orvoshoz, majd ortopédiára ott is mondták, hogy helyesen jártam el, főként hogy sajna nálunk ez öröklődött.


Minél későbbre halasztod annál nehezebb lesz helyrehozni. (lásd én) Annál súlyosabb lesz esetleg a bedőlés, és fájdalmas is lehet a járás.


(Bobbi shoes, elefanten, kínai, siesta és a többi sima vagy harántemelős: középen a talpánál van megemelt puha vagy kemény kiemelkedő rész nem jó!)


Meg kell erősíteni a lábizmait, és a megfelelő cipivel-szandival a helyes tartásra ösztönözni.

2011. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vehetsz már most döntött cipőt. Az én védőnőm és a csipőszűrést végző orvos is a supinált cipőt javasolta,pedig akkor még csak 4 hós volt a babám,szóval nem tudhatta,hogy milyen lesz a lába,de egészséges lábra is ilyen cipőt javasolnak. Ezzel rontani nem fogsz a lábán,sőt javitani fog.
2011. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nekek mégegyszer!Pesten van ilyen bolt ahol például salus cipőt vehetnénk?A Neten csak vebáruházat találtam septibe,én szeretem mégnézni mit veszek tipus vagyok!
2011. jún. 20. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!