Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek babát 2,5 éves...

Vennétek babát 2,5 éves kisfiatoknak?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kishuga, azóta mindenben a babát keresi, ragaszkodik a lego babához, baba figurákhoz, most pedig odavan ilyen babáért.


[link]

Kék színben megvennétek neki?

Kislányunkat sokat cipelem, lehet, hogy ezért akar ő is babát cipelni?

Mit gondoltok?


2011. jún. 21. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben megvenném neki.

Ne érezze kirekesztettnek magát a babázásból:-)

Szerintem ez természetes ebben a korban Ő is ugyanazt szeretné csinálni mint az anyukája:-)

Később majd a huga eljátszik a babával.

2011. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A lego baba figurája nélkül nem alszik el sem. Állandóan keressük, hiszen csak pár cm és folyton "elvesződik".

Ez a nagyobb baba nem tűnne el állandóan.

Lesz egy komolyabb műtétje is, gondoltam, hogy akkor is jó lenne, akit ölelhetne.

Apukája lesz vele, én a kishuga miatt nem tudok vele lenni:((( a műtét után

2011. jún. 21. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
A kistesó miatt teljesen normális dolog, nálunk is ez van, bár a fiam 21 hónapos, de a tesó miatt teljesen be van kattanva a babákra.
2011. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akarja, igen. Később jó lesz a kislánynak is. Egyébként meg a férfiak is sétáltatnak babát, járnak játszótérre a gyerekkel, nem férfiatlan a dolog. Kisgyereknél szerintem nem probléma, nem lesz ferde hajlamú, nyugodj meg. Aki meg beszól, attól meg kérdezd meg, mi a problémája??
2011. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nekem a rózsaszín tetszene, de ugye a kék színűt vegyük?

Eddig csak "fiúsabb" játékai vannak és nem tudom eldönteni, hogy helyes -e babát venni neki, illetve melyik színűt?

2011. jún. 21. 14:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért ne? Persze, hogy megvenném, ettől nem lesz szexuláisan hogyishívják. Miért, egy kislány akkor ne vegyen a kezébe autót? Téged akar utánozni, ez természetes és örülni kell neki. Ha szoknyát akarna felvenni, az már más tészta persze... De ha tiltott gyümölccsé teszünk valamit, annál jobban semmivel nem kelthetjük fel a gyerek érdeklődését az adott dolog iránt...
2011. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Unokaöcsémnek 3 éves korában rózsaszín (ciklámen)ruhájú rongy babája volt. Még az oviba is vitte magával, ha eszébe jutott. Már nagy 7 éves és nem babázik. :)
2011. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vegyél neki. Ebben a korban ez még nem tudatos a gyerekekben, nekem három fiam van, mind babázott és odavolt az Én pici pónimért...


Eljön majd az a kor, amikor minden lányos dolog ellen lázadni fognak, mert "fúj, lányok". :)


Szerintem vedd meg neki nyugodtan, bármelyiket, a legjobb, ha ő választhatja ki. És nyugodtan vedd azt, ha a rózsaszínt kéri, akkor is. Semmit nem jelent.

2011. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze. Ő is babázni akar mint te. Én a lányomnak nagy dömpert vettem, mert tetszettek neki a kamionok.

Azt mondják minden fiúnak kell legalább egy baba és minden lánynak egy autó.

2011. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én lányom meg oda-vissza van a repülőkért, babák nem érdeklik, csak a macik, kutyák. volt már, aki csodálkozott rajta, de nem fogom a gyerek érdeklődését 2 éves korában ráterelni a babázásra, csak azért, mert lány. azzal játszik, amivel ő akar.
2011. jún. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!