Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi babatejet adsz vacsora...

Mennyi babatejet adsz vacsora után 16 hó körüli babádnak? Mi szokott lenni a vacsija? Mikor adsz még neki babatejet és mennyit?

Figyelt kérdés

16 hós kislányom 1-1,5 dl-t kapott vacsora után eddig, ami sajnos nem mindig főzelék, sokszot fél szelet kenyér sajttal, vagy mézzel, lekvárral, hallal, paradicsommal stb.

Eddig ez így elég volt neki, és csak reggel 6 felé kérte az újabb 1-1,5 dl babatejet. Mutogat a csőrős pohárra amiben benne van a babatej por, szóval egyértelmű.

2 napja éjfélkor is felébredt, mutogatta, hogy adjak babatejet. Vizet nem fogadott el, csak pár kortyot.

Adtam neki kb. 1 dl-t de reggel 5-kor megint kérte.


Fejlődési ugrás van ilyen idős korban, hogy többet kér?

Azt hiszem vissza kellene állnunk a főzelékes vacsira, mert az laktatóbb, nem?


2011. jún. 23. 06:50
 1/5 anonim ***** válasza:

16 hónapos a kisfiam,neki így nézki a napi rendje:

reggel 8felé szalámis kenyeret reggelizik

délben ebédelünk,utánna alvás

3-4felé uzsi szintén valamilyen kenyér,szalámi

7-8 vacsi tejbegríz

a kettő közt kis nasi...

én babatejet nem adok neki,és nem is kakaózik napközben,és ez így pont elég neki

2011. jún. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom reggel és este is 210 ml-ből készített tejitalt kap (eddig tápszert ivott)ez majdnem 2.5 dl, ezt mindig meg is issza.

Nem reggelizik, tízóraira joghurt vagy krémtúró, gyümölcs, tejpép, néha kenyér. Ebéd főzelék, majd alvás. Uzsonnára ugyanaz variálva mint tízóraira.

Vacsorára kenyér vagy tejpép, vagy az ebéd maradéka. Utána fürdés és alvás előtt a tejital.

Nekem az 1-1,5 dl nagyon kevésnek tűnik.

Nagyjából 10-kor alszik el és 8-kor ébred.


Első válaszolótól kérdezem. Gyümölcsöt nem is adsz neki?

2011. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

majdnem 16 hos kislany:

9 ora: anyatej+1-2 babakeksz

12.30 ora: ebed(teszta, fozelek, hus, hal, stb...+1 gyumolcs)

13.30:anyatej(az elalvashoz)

kb.16.30-17.00: joghurt+ keksz

20.00-20.30: vacsi(kiados)+1 gyumi

21.30: anyatej(az elalvashoz)

nem tudom, hogy mennyi tejet ihat, de gondolom eleget, mert mast nem nagyon iszik napkozben. alszik egesz ejjel aztan. probalj meg a pohar helyett cumit adni neki ejjel, hatha csak megnyugvasnak kell neki. amugy, az 1dl nekem is kevesnek tunik.

2011. jún. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, sztem is kevésnek tűnik az 1-1,5 dl tejcsi, az én Kisfiam is 16 hós, szintén 210 ml vízből issza, mint ahogy az egyik előttem szóló is írta. Lehet, hogy érdemes vacsi után várnod egy kicsit (fél-1 órát), és utána, közvetlenül lefekvés előtt adnod neki.
2011. jún. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én ilyen idős lányom 6 körül vacsorázik, és este fürdés után (kb. fél 8) iszik 2,4-2,7 dl babatejet. Reggelig alszik, és ébredés után csöndben megvárja, míg elkészítem a reggeli adagot :) A kenyeres reggeli csak kb.1 órával később van.

Tehát a babatejet (3-as tápszert) én nem a kaja részeként adom.

2011. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!