Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt a gyereketeknek kéz-láb-s...

Volt a gyereketeknek kéz-láb-száj fertőzése? Mennyi ideig tartott? Mennyire volt súlyos?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Ez alatt milyen betegséget értesz? Elég tág fogalom a kéz-láb-száj fertőzés! Gomba? Afta?

Kisfiamnak a szájában pici kora óta rendszeresen jelentkezik az afta. Már kipróbáltam sokmindent, egy időben fertőtlenítettem minden evőeszközét, poharát...stb. De mindig visszatér, nem tudom miért.

2011. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem, ez egy speckó vírus...

de azért köszi

2011. jún. 24. 14:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Vírusos szájfertőzése van jelenleg a gyermekemnek. Néhány kiütés van lábán, és a kezén. A doki azt mondta 7-10 nap a gyógyulási idő. A gáz az, hogy az ínye, nyelve, és a szája belső része tele van kiütésekkel. Inni alig akar, csak hideg pépes kaját kaphat, darabosat nem. Telvirant kap napi 5-ször felet, Gengigellel kell a száját kenni, és rázókeverékkel a bőrét. Két napja tart a betegség, elég fájdalmas lehet, mert mindig mutogatja a száját, és elsírja magát.

Nálatok mi a helyzet?

2011. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

18 hónapos kisfiamnak 3 hete volt virusos szájfertőzése.

A szája belül,a torka,az inye tele volt hólyagokkal.

1 hétig lázas volt,1 hétig a szó szoros értelmében 1 falatot sem evett.

Az ivás is nagyon nehezen ment neki.

Nagyon sokat sirt,mert fájt neki,éjszaka 20 percenként felébredt.

Ő cataflam cseppeket kapott naponta 3x.

Elég csúnya betegség volt,azt hittem,már sosem lessz vége,ja és olyan rekedt volt szegény a sok sirástól,annyira sajnáltam.

2011. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

a fiamnak csak a tenyere volt vörös meg kiütéses. sem a talpa sem a szája nem volt beteg- asszem a könnyebbik felét kaptuk el

Köszönöm a válaszokat

2011. jún. 27. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindket gyermekemnek volt,lazzal kezdtek ,aztan jottek a holyagok a szajban es a torkon,kezeken ,talpakon.Borzalmas volt,egesznap sirtak ,enni szinte semmit nem tudtak annyira fajt a torkuk es a szajuk.Huslevest ittak szivoszallal 1 hetig.
2011. júl. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekunk pont most van, tegnap az ugyeleten diagnosztizaltak. Tenyere tele van kiutessel, talpan es szajaban csak 1-2 van. Laza nincs, jo a kedve es eddig meg az evessel sincs gond. Remeljuk ezutan sem lesz es hamar tul leszunk rajta.
2011. nov. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úgy érzem itt az ideje hogy egy "szakértő" válaszoljon :D 17/L és most kaptam el ezt a vírust. Így "felnőtt szemmel", nem halnál bele a fájdalomtól, egy tüdőgyuszi sokkal rosszabb tud lenni pl.. nekemm először a számban jött ki egy afta. Nagyon rossz helyen, a fogam mindig hozzáér.. egyre nagyobb. Több, mint 24 óra volt mire a többi is elkezdett kijönni, pici pöttyök a kezemen de igazából látni se lehet csak ha hozzáérek szúr.. fáj. Érzékeny. Most a talpamon is, fáj járni. És nekemis úgy kezdődött, hogy egyik este nagyonrossz közérzet és 38fokos láz (nem tulajdonítottam neki jelentőséget, az még szinte hőemelkedés) + másnapreggel torokfájás. 3. napra már csak a kiütések és a torokfájás maradt. Sok vitamint javaslok, és senki ne igyon bele a gyerek poharába mert cseppfertőzéssel terjed. Tényleg nagyon hamar el lehet kapni és nem csak a kisgyerekeket támadja.
2012. jan. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!