Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lehet az, ha kisfiamhoz...

Miért lehet az, ha kisfiamhoz szólnak utcán, akár ismerös akár nem morog rájuk hogy hagyják békén? Pedig csak a szokásos "jajj de szép, és stb .. most másfél éves, szerintem lehetne kedvesebb is

Figyelt kérdés
esetleg más anyukák tapasztalatai?most nagyon akaratos és hisztis sokszor nem tudom mit csináljak hogyan büntessem meg??
2011. jún. 24. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

szia

erre még 1-2 évet várni kell. Még éretlen a bájcsevegéshez.

Még véletlenül se büntesd meg!!!

Az én fiam 3 éves, hangulatától függ, h köszön, beszélget, válaszol vagy sem. Persze ciki, h nem köszön, de nem büntetem. Inkább elmagyarázom neki ezredszer is, h mi az amit a környezete elvár tőle.

2011. jún. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen ,igazad lehet csak olyan furcsa hogy olykor olyan kis mogorva tud lenni.de biztos függ a szimpátiátol is mert azért nem mindenkinek ad kosarat :-).köszönöm a válaszod
2011. jún. 25. 09:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam a jópofizó idegeneket nem állta, és közölte is, hogy "ne szólj hozzám". Nagyon sokszor elmondtuk, hogy ezt nem illik, azóta nem mondja, de nagyon csúnyán néz... Egyszerűen nem szereti az idegeneket. Bár a fiatal lányokra mindig mosolyog... Szerintem se büntesd, csak tudatosítsd, hogy ez nem szép dolog. Aki értelmes, az úgysem sértődik meg egy gyerekre, aki pedig megsértődik, az meg is érdemli...
2011. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy ilyen a habitusa, nem tudsz mit csinálni vele. Ha ilyen hát ilyen. Nem lesz kellemes egyéniség, sőt inkább morgós, utálatos ember. Nem egy ilyen van. Gondolom ők is így kezdték.

De ha erőlteted, akkor szerintem csak rosszabb lesz és még jobban fogja utálni az embereket.

2011. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Dackorszakban van, türelmesnek kell lenni vele, át kell élnie (persze van, amikor muszáj, hogy a felnőtt elvei érvényesüljenek, de csak amikor feltétlen muszáj ilyenkor!). Szükséges az én-tudata kialakulásához, tehát meg kell tapasztalnia a határokat önmaga és mások között, ennek egyik módja az öncélú ellenkezés, nemtetszése egyértelmű kinyilvánítása; ekkoriban könnyen válik frusztrálttá, ez is oka a gyakori -és olykor nem éppen visszafogott- "hisztizésnek".


Nem szükséges elvárni kb. a 4. életévig, hogy köszönjenek; ebből csak felesleges "automatizmus lesz", a szocializáció bár szükséges, de ekkor még inkább csak PÉLDAMUTATÁSSAL lehet eredményt elérni, hiszen a kisgyermek számára a felnőtt: modell értékű, utánozza.


Egyébként még annyit (egy beíró jelezte, hogy megérzik a képmutatást a picik) : egy kisgyermek még kifinomult érzékeléssel bír pl. mások érzelmei kapcsán, így nehéz becsapni, gyakran "átlát a szitán"; sajnos csábítani könnyen lehet őket, hiszen nem rég óta ismerkednek a világgal, és a kellemes ingereknek olyankor is nehezen állnak ellen még sokszor olyan esetben is, amikor érzik, hogy gyanús az illető (pl. ha érzik: netán rossz szándékból kínálják meg).

2011. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp se büntesd meg, azzal csak növeled az ellenállását. Próbálj szövetséget kialakítani vele az ő szintjén. Ha ebben a harcban egy oldalon álltok és nem tekint ellenfélnek, akkor job esélyed van hatni rá.
2011. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!