Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamhoz elkezdett járni...

Kisfiamhoz elkezdett járni két gyermek minden nap játszani, a szülők egész napra hagyják őket csellengeni, most lesznek csak iskolások, reggeltől - estig itt vannak, már besokkalltam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egész nap ellátom őket étellell,itallal,ha valamiért szólok,hogy nem szabad szúrós tekintettel néz vissza az egyikük,tegnap míg a kissebbik gyermekemet etettem bementek a fürdőszobába és összekentek mindent.Igaz jól érzem,hogy ezt nem sok szülő vállalná be ,én sem akarom ezt tovább.Vajon a szüleik nem aggódnak,hogy mi lehet a gyerekükkel,mit eszik,iszik egész nap,nem üti e el az autó...Azt mondják mikor kérem őket,hogy menjenek haza ebédelni,hogy náluk olyan nincsen,holott mindkét gyermek édesanyja otthon van.Hangosan kiabálva játszanak hiába szólok,hogy most aludt el a kisbaba,a férjem tegnap este szépen kérte őket,hogy mára már szépen menjenek haza,előfordult,hogy este 10 óra felé már könyörögtem nekik,hogy menjenek haza már,a sokadszori kérésre mentek csak el.
2011. aug. 8. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem engeded be őket és kész.

Bocs, de Pisti ma nem ér rá.

2011. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a szüleiket és beszéld meg ezt velük.Szögezd le jöhetnek játszani,de meg kell húznod egy határt nekik,mert kisbaba is van a háznál. Le a kalappal,hogy eddig ezt toleráltátok!
2011. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly? Úgy vinném vissza anyukáéknak,hogy a lábuk nem érné a földet! Vagy fizessenek a felvigyázásért,nem óvoda vagy te.

Azonnal tegyél pontot a végére. Ha olyan típusú vagy,hogy szemtől-szembe kellemetlen érzed megmondani,akkor csak ne érj rá soha. Le fognak szokni rólatok!

2011. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a szüleit a gyerekeknek, ha indulnak haza, ne érezd más gyermekét a saját felelősségednek. Mondd meg nekik, hogy nem lehetnek egész nap nálatok. Köss ki szabályokat. Mikor mennyi időt tölthetnek nálatok. És nyugodtan hivatkozz a kisbabádra. Az ő szüleikkel meg ne törődj, az nem a te dolgod. Viszont a te otthonodba azt engedsz be és akkor mikor te akarod. Egyébként én még ilyenről nem hallottam, hogy két 5-6 éves megmondhatja a felnőtteknek a tutit.
2011. aug. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Anyuéknak visszavinni???

HIszen idáig az utcán az árokban játszottak,mielőtt még a kisfiamhoz jártak volna,kint játszottak a 40 fokban az árokban,a koszban...


Kínosan érint nyíltan megmondanom.


A kisfiam ha az ő füle hallatára mondanám,hogy ő nem ér rá,ordítana,hogy engedjem be őket,az udvarból lesi ,hogy mikor jönnek már és sír,ha a nap végén elmennek.


Amíg nem jöttek a gyerekek hozzá minden nap mentünk hosszú sétákra akár 2 x tópartra,játszótérre ,de így ennyi gyerekkel hová induljak el?Nekem is szükségem lenne arra,hogy jól kimozogjam magamat a séták alatt,mert nagyon jó feszültségcsökkentő ,hiányzik a régi napirend,úgy érzem,hogy csapdába estem.

Szégyen,hogy felnőtt nő létemre még én szégyenlem magam,hogy meg merjem valamiképp mondani...

2011. aug. 8. 10:11
 6/16 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak ,nem vagy te óvoda. Légy határozott!!! Minden gyerekre vigyázzon a saját szülője! Ha valami baj éri őket ne adj Isten,még téged is érint mert majd azt mondják hogy nálad voltak és nem vigyáztál rájuk, pedig az a saját anyjuk sza*rta le őket. (ne hari a csúnya kifejezésért) Mondd a gyerekeknek hogy a fiad nincs otthon ,mert a mamánál nyaral és nem jön haza 1 ideig. Aztán ha még mindig jönnek akkor is találhatsz ki kifogásokat. Előbb-utóbb megunják. A fiadnak meg magyarázd meg hogy jobb ha ilyen gyerekekkel nem is barátkozik! Sok sikert! Remélem sikerül megoldani!
2011. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Na és ha ordít a gyereked??? Nem te vagy a felnőtt???
2011. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj meg, de: állj a sarkadra!! Ennek nincs más megoldása. Mondd meg a szülőknek és a gyerekeknek, hogy innentől ez be van rekesztve: 1. mert minden gyereknek otthon a helye 2. van nálatok egy pici baba... Én sem hagynám, az tuti!!


Elhiszem, hogy sírni fog a nagyobbik, de ezt csak ilyen drasztikusan lehet (tapasztalat).

2011. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én ezt a helyedben sürgősen beszüntetném! Neked is vannak gyerekeid, napirended, életed! A te házad a te várad! Egyszerűen nem kell beengedni őket, hanem ha mennek, megmondod, hogy szépen menjetek haza! Max. heti egy alkalommal, kb. 2 órát maradhatnak, de normális viselkedéssel! Ha nálunk vendég gyerek van, nem mászkálhatnak felügyelet nélkül a lakásban, fürdőszobában! Egyszerűen meg kell tiltani, rájuk kell szólni!
2011. aug. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Én ezt a helyedben sürgősen beszüntetném! Neked is vannak gyerekeid, napirended, életed! A te házad a te várad! Egyszerűen nem kell beengedni őket, hanem ha mennek, megmondod, hogy szépen menjetek haza! Max. heti egy alkalommal, kb. 2 órát maradhatnak, de normális viselkedéssel! Ha nálunk vendég gyerek van, nem mászkálhatnak felügyelet nélkül a lakásban, fürdőszobában! Egyszerűen meg kell tiltani, rájuk kell szólni!"


Ha jönnek és én nem köszönnék,ők sem az biztos,természetesnek veszik,hogy szaladgálnak a többszintes házban,oda ahová a kedvük tartja,szóltam többször,hogy ezt kérem ne tegyék,de eszük ágában sincs betartani,természetesnek veszik,hogy azt tesznek amit akarnak.MÁr be szoktam zárni az ajtókat kulccsal.


Gyönyörű gyümölcsöskertünk van,az éretlen barackot szedték és dobálták egyik nap,szóltam érte,nem tetszett nekik,pofákat vágtak.

Már szólnak,hogy éhes vagyok ,kérek enni,mi van? :-O

MIközben szoptatom a kissebb gyermekemet,nagyon zavaró ez,azt hiszem beszüntetem,már azzal ,hogy ha jönnek megmondom nekik,hogy nem alkalmas,bár tettem ezt már máskor is,de attól függetlenűl pofavágással jöttek befelé,merthogy a fiam pedig tessékelte be őket.


Nem kell nekem minden áron jófejnek lennem,a magam és a kissebb gyerekem kárára.


A szüleik pedig szégyeljék magukat!

2011. aug. 8. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!