Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam ma (kiszökött) elindul...

Lakos Leonóra kérdése:

Kisfiam ma (kiszökött) elindul egyedül haza az oviból. Hogyan értessem meg vele hogy nem jöhet ki az oviból felnőtt kíséret nélkül?

Figyelt kérdés

Mágnes zár van az ovi kapuján, de felágaskodott és megnyomta, így tudta kinyitni a kaput.

Nincs félelemérzete nem fél senkitől semmitől


2011. ápr. 5. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor én ovodás voltam én is elindultam sokszor egyedül haza,volt hogy el is értem odáig,de általában félúton megfogtak.Nagyon nagy buli volt:D
2011. ápr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én is hazaszöktem. Engem nem értek utol :)

Anyu így szoktatott le róla :

Kicsim, tudod, mi lett volna, ha nem vagyok otthon? Hiába sírtál volna, ha anyu nincs itthon, nem tud beengedni, és hiába lettél volna éhes, vagy hiába kellett volna pisilned, nem tudtam volna segíteni. Most otthon voltam, de lehet, legközelebb nem leszek, és képzeld, hogy pont érted megyek az oviba, és nem talállak ott, kicsim, tudod, hogy sírnék akkor? Nagyon meg lennék ijedve, hogy hová tűntél. Ugye nem akarsz így megijeszteni, kicsim?

Többet nem szöktem el. Nagyon mélyen megrögzült bennem, amit mondott.

2011. ápr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkel? Lehet vele elbeszélgetni, sokszor, sokszor. Akivel én KOMOLYAN elbeszélgetnék, az az óvónő, akinek az a munkaköri kötelessége, hogy figyeljen a gyerekemre, és ha már nem is édi-bédi vele, és fogja a kezét egész nap, de legalább tartsa kerítésen belül, könyörgöm!
2011. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egyetértek! Biztos hogy cirkuszt csináltam volna! Az óvónő azért van, hogy figyeljen a gyerekekre,minimum az, hogy ne tudjon kiszökni! Mázli hogy nem lett semmi baj!
2011. ápr. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hu, nem semmi. Én tuti kivenném abból az oviból, ha van másik ovi. Mindennap rettegnék emiatt. De minimum jól megmagyarázni az óvónőknek, hogy ők ezt vállalták, ezért kapják a fizetést és megbízunk bennük hogy vigyáznak a gyerekeinkre. Nem semmi. Tény én oda többet nem vinném.
2011. ápr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért nem ilyen durván kell felfogni,ahogy a 8:34-es válaszoló irta,mert 1 gyereket nem ajánlatos a megszokott környezetből kiszakitani csak igy és ilyen dolog miatt.Beszélj az óvónőkkel,figyeljenek rá jobban,meg beszélgess el a gyerekeddel,ahogy előttem is irták páran,magyarázd el neki,ilyet többet ne csináljon,mert veszélyes.Hülyét tudok kapni attól én is,mikor vagy reggel,amikor viszem oviba a fiamat,vagy du. mikor jövünk kifele az oviból,vannak gyerekek,aki nem várják meg a szüleiket és csak futnak kifelé a kapun,a szülő meg hiába kiabál utána...Én mindig fogom a fiam kezét és neki nem is jut eszébe,hogy elfusson tőlem.A kishugit is viszem magammal mikor megyünk érte,na olyankor van hogy egymás kezét fogják és úgy jönnek mellettem.Nálunk felül reteszelős mindkét kapu az óvódában,de van amelyik gyerek már eléri.
2011. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szülő felelőssége megtanítani a gyereket, hogy egyedül nem mehet sehova, az óvónőknek pedig kötelességük vigyázni a gyerekekre!

Nekem minden bajom van, ha valahová elmennek az oviból (bábszínház, cirkusz stb, emiatt úszni sem írattam még be), de aznap mindig elmondom neki többször is, hogy szót kell fogadni az óvó néniknek, nem szaladgálhat el tőlük még akkor sem, ha a barátai azt teszik, inkább szóljon rájuk vagy az óvónőknek és hogy a buszon se idétlenkedjen.

Mondjuk még csak kiscsoportos a kisfiam.

2011. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az óvónővel beszélgess el nagyon komolyan.

Meg az óvodavezetéssel.

Mágneszár pont ezért kevés, kulcsos vagy magasan zárható reteszes megoldás kell.

És ha elütötte volna az autó???

Akkor széttárt karokkal áll az ovi, te meg sírhatsz míg élsz.

2011. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

erre csak azt tudom mondani,hogy itt a faluban az ovi kapuja tárva nyitva áll egész nap!Engem már ez idegesít.az ajtó sincs kulcsra zárva és a kilincset egy 3év körüli simán használni tudja.

nálunk a férjem volt ilyen rendszeresen "elszökős" az oviból.A fiam csak párszor próbált kimenni az utcakapun,de minden alkalommal elmondom neki,hogy először anya és az öcsi megy ki(babakocsi)a kapun,és ha nem jön autó,szólok,hogy jöhetsz.(még nem ovis,ősztől lesz az)

2011. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És hol volt az óvónő? Vagy valamelyik dajka?

Az ovis dolgozóknak kötelességük a gyerekre figyelni, vigyázni és megelőzni az ilyen eseteket!


Ha ne adj isten valami baj történik a gyerekkel, mert kiszökik, akkor ki lesz a hibás?

2011. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!