Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves gyereknél baj...

2 és fél éves gyereknél baj ha lúdtalpas?

Figyelt kérdés
Ilyenkor általában még minden gyerek lúdtalpas nem?
2011. jún. 28. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:

nem baj, épp a napokban kérdeztem a gyógytornászt, 4 éves korra kell elmúlnia a Pumukli talpaknak

én imádom őket

2011. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 2,5 évesem is lúdtalpas, gyógytornász mondta, hogy most még nem baj, de legyen sokat mezítláb (főleg a játszótéren, ahol nem egyenes a talaj).
2011. jún. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, kisfiam is az egy kicsit. Oviban dolgozom, oda fél évente jár ortopéd orvos. Tőle kérdeztem (kisfiam még bölcsis), hogy mi a helyzet.Azt mondta, hogy most még nem gond, majd ha oviba felkerül, megnézik a lábát. Ha kell gyógycipő akkor írnak fel neki.
2011. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért sztem nem mindegy a lúdtalp mértéke. Én biztos elvinném orvoshoz. A lányom 2 év 4 hónapos, nincs lúdtalpa. Salus cipőt hord.
2011. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
orvos mondta, hogy lúdtalpas, csak mindezt kb. 1 perc után úgy, hogy szinte meg sem nézte...egyébként mi Siestát hordunk!
2011. jún. 29. 14:18
 6/8 anonim ***** válasza:
És nem mondta az orvos, hogy supináló talpú cipőt vegyetek? Úgy tudom, a Siesta harántemelős, vagy nem mindegyik? A harántemelőst nem javasolják ma már, tudtommal. A supináló talp annyit jelent, hogy kifelé dől egy picit talp sarokrésze, ezzel megelőzi a lúdtalp (bokasüllyedés) kialakulását, ugyanakkor nem hatántemelős (nem betétes), tehát a talpizmoknak dolgozniuk kell.
2011. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem mondta, nem mondott semmit igazából...elmegyünk egy magánorvoshoz, mert ahány hely annyi félét lehet olvasni...köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 29. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom most lett 6 éves, így általános orvosi vizsgálatra is el kellett menni. Ott kiderült, hogy lúdtalpas, nem is kicsit, de az orvos szerint (mellesleg nagyon-nagyon jó orvos) 7-8 éves koráig még ráérünk a lúdtalpbetéttel, illetve az ortopédiai vizsgálattal, addig ugyanis még sokat változhat a lába. Mellesleg a lányok kétharmada lúdtalpas, szóval nem kell emgijedni!
2011. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!