Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A idegrendszeri éretlenség, a...

A idegrendszeri éretlenség, a megkésett pszichomotoros fejlődés és a hypotónia ( laza izomzat) betegség-e egy 2 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Igen.. miért nem fordultatok szakemberhez? Nagyon nehéz lesz helyrehozni ha még lehet.

látta a gyereket orvos? S Dévény terápiával foglakozó fejlesztő?

2011. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, neurológus állapította meg ezeket múlt héten, de már korábban elkezdtem vinni Tsmt-terápiára, ami erre a betegségre? pont jó. Csak azt nem tudom, hogy ez most betegség vagy nem.
2011. okt. 23. 11:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

MI jártunk fejlődésneurológiára a kisfiammal egy éves koráig,ott azt mondták,hogy rendben van.

Aztán láttam én,hogy sokkal mozgékonyabb mint az átlag,az oviban már komoly problémák voltak a viselkedésével is,amit én itthon még toleráltam ott már észrevették,hogy nincs rendben a gyerek.

Lábujjhegyen járt,játéktevékenysége elmaradt a kortársaiétól,nem figyelt az óvónénik kéréseire,nem tudott megülni stb. .

Elküldtek az oviból szakemberekhez,a diagnózis idegrendszeri éretlenség figyelemzavarral,TSMT tornára járunk ,5 éves most ,lehet,hogy már el is késtünk mi is a fejlesztéssel???


Néha könnyebben,máskor nagyon nehezen kezelhető és tud extrémen durva dührohamokat ,hisztiket produkálni.

2011. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálatok 2 évesen mondta a neurológus...nálunk pedig egy évesen azt mondta annak idején,hogy rendben van,nem kell többet jönni...később a nevelési tanácsadóban számtalan anyukával találkoztam akik szintén egy éves korig lettek megfigyelve a neurológus által,nekik is azt mondták minden rendben...aztán jött a figyelemzavar,magatartásprobléma,hiperaktívitás...
2011. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na ez az én is amiután leálltam a dévényi féle manuálterápiával, mert azt mondták most oké a gyerek, a bölcsiben hívták fel a figyelmemet arra, hogy a többiekhez képest legalább 1 évvel le van maradva szinte mindennel. Nem tud figyelni, alig irányítható verbálisan, akaratos, hisztizik, nem köthető le a figyelme. Egyensúlyi zavara van, nem beszél egy szót se. és még sorolhatnám. Ilyesmi. A kezeltetése anyagilag számomra megterhelő azért kérdeztem, hogy betegsé-e,. hogy emelt szintű családi pótlékot igényelhetnék-e? ráadásul egyedül nevelem és az apja nem ad egy fillért se.
2011. okt. 23. 11:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

MIvel nálunk jelen van sajnos mindemellett még egy autoimmun betegség is,ezért emelt családit kapunk,azt viszont több helyütt olvastam,hogy hiába a idegrendszeri éretlenség,figyelemzavar,magatartásprobléma nem szokták megadni rá az emelt családit.

Tudom,hogy mennyibe kerülnek a fejlesztések,amelyeket vagy biztosítod a gyermekenek,vagy pedig azt érzed,hogy tehetetleneül végignézed,hogy nem fog a gyermek úgy fejlődni ahogy esetleg fejlesztéssel haladhatott volna.


MI inkább semmi luxust nem enegedünk meg magunknak a férjemmel,csak a gyerek fejlesztése meglegyen,hiába jártunk nevelési tanácsadóba,pszichológushoz,pszichiáterhez,neurológushoz, ha nem finanszírozom én a fejlesztést nem kaptunk máshogy segítséget ebben és sokszor úgy érzem,hogy még a fejlesztéssel sem igazán haladunk.



Két évesen az én fiam sem beszélt,kb 2,5 évesen kezdett el beszélni ,de akkor mindjárt folymatosan mondatokban,tisztán,érthetően,lábujjhegyezett kb 4 éves koráig,talán még most 5 évesen is szokott,furcsán csoszogva jár egy kicsit,nagyon rosszul,nyugtalanul alszik,nagyon vékonyka,nem érdekli az evés.

Az óvónőkkel már sok harcot vívtam a gyerekért,mert nem fogadják el,hogy nem csak a nevlés miatt ilyen amilyen.


Megértelek,nagyon nehéz ez :-( !

2011. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jövőhónapban viszem a fiamat neurológiára, mert a bölcsiben mondták, le van maradva az átlaghoz képest. Beszélni sem beszél még. Bár ő nem hisztis, de a figyelme nem sokáig köthető le. Inkább magában szeret játszani. De ha bármivel játszik, nagyon hamar elunja. Nagyon félek, mi lesz. Most hogy olvastam a kérdésedet.

2011. okt. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem betegség......

A Dévény módszer nagyon jó volt,hogy csináltátok. Ha tudod vezesd vissza illetve a TSMT is erre való. Ezek mind jó irány. Emelt családi nem jár.. én is SNI-s gyereket nevelek erre nem jár, csak kettőnek számít is most a suliban ahová járunk, ingyen tankönyv... de ez is csak 1 évig, meg kedvezményes étkezés.


Ha csak neurológus nem állapít meg olyan krónikus állapotot ami ezt alátámasztja emelt nincs.

DE ha bizottság írja elő neki a terápiát akkor az TB alapon jár. Járj utána a nEveleésiben !

2011. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm nektek az infókat!
2011. okt. 23. 16:59
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Néhányan közületek érdeklődtek hogylétünk felől! Kislányom januártól óvodába jár, három éves kora óta teljesen szobatiszta lett. Megkésett beszédfejlődésről nem beszélhetünk, mert megindult a beszéd is nála. A mozgáskoordinációja is jelentősen fejlődött. Az óvodai gondozónők szerint az átlagot megüti a lányom minden területen, finommotorika ilyesmi. Lúdtalpa nincs, tartása egyenes, kiegyensúlyozott, mosolygós, érdeklődő, tanulékony. Vérképe kifogástalan, azért kellett csinálni, mert még néhány hónappal ezelőttig nagyon keveset evett, étvágytalanság volt a jellemző rá, azonban az utóbbi 1-2 hétben jelentőségteljesen megnőtt az étvágya! talán most jött be a Béres csepp-cebion csepp hatása és az Eskimo kid, omega 3 amit még minden nap kap!

Most teljesen elégedett vagyok vele. Annál is inkább, hogy a nevelési tanácsadóból is "eltanácsoltak", miszerint mit keresünk mi itt amikor sokkal durvább esetek vannak és elvesszük a helyet azoktól, akiknek igazán szükségük ven erre.

2013. febr. 28. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!