Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha napközben már szól a...

Ha napközben már szól a pisiknél és száraz marad a pelus, mennyi idő, míg délutáni alvásnál és éjszaka is sikerülhet?

Figyelt kérdés

Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy éjszaka nagyon sokat iszik - de napközben is - és egy éjszaka 3 pelust használ el.

Ma a délutáni alvásnál száraz maradt a pelus, de amikor felébredt még belepisilt.

A másik: a kaki még nagyon nem megy, tegnap kisgatyában kétségbeesve szaladgált a szobában miközben szorította a kukacát, de hiába mondtam, hogy üljön a bilire vagy a wc-re, nem akart, végül bement a gatyóba. Mondtam neki, hogy nem gond, meg hogy legközelebb menjen a wc-be, de ma még nem volt...


2011. jún. 29. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy mikorra sikerül éjjel szára maradni, az egyénfüggő, meg egészében a szobatisztaság különböző fokozatai is. Előfordul 7-8 évesen is az éjjeli bevizelés, és az még nem kóros.


Kakilás kapcsán: még 3 és fél évesen se késő, hogy szobatisztává váljon "kakilás ügyileg".


Hány éves? (Javaslom, a kérdéses gyermek életkorát mindig jelezd - fontos szempont.)

2011. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kor nagyon fontos, tényleg...


Éjszaka: ha éjjel annyit iszik, hogy 3 pelus kell, akkor ne is várd, hogy ne pisiljen be. Próbáld ki magadon, hogy megiszol annyi folyadékot mint ő, és kibírod-e éjjel pisilés nélkül. Tehát első lépésként le kellene az éjjeli ivást minimalizálni, mondjuk fél dl-re. És este is kevesebbet inni, már lefekvés előtt 2 órával is. Nekünk ezt anno a dokink mondta.


Mindezektől függetlenül az éjszakai ágytisztaság egyénfüggő. Van akinek kényelmes, hogy nem kell felkelnie és azért pisil be, ezt át lehet nevelni. De van, aki hormonálisan nem elég fejlett még hozzá. Ez 5 éves korig normális, utána már el szokták kezdeni kezelni.

2011. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja, igen az lemaradt, bocsi... 2 éves és 3 hónapos kisfiú.

Köszönöm a válaszokat!

Próbáltam nem adni neki inni, vagy kevesebbet adni, de olyankor felébred és hiszti van hogy szomjas, pedig napközben is sokat iszik...

2011. jún. 30. 08:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha napközben eleget iszik, akkor tényleg csak hisztiről van szó.

Ez egy rossz szokás. Én is beleestem a csapdájába az első gyereknél. Kakaóval/teával szoktattam le az éjszakai cicizésről. Nagy kínlódás volt elvenni tőle 2 éves kora után, de megszokta.

Pár korty vizet adj neki csak. Ha tényleg szomjas megissza azt is. Ha meg nem, akkor csak szórakozik. Kemény elhatározás kell. Csak akkor kezdj bele, ha tényleg végig is csinálod a leszoktatást.

2011. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első beíró vagyok, nagyrészt egyet értek a többiekkel, mégis engedjetek meg egy korrekciót, az előző reagálta a kérdező ezen sorára: "Próbáltam nem adni neki inni, vagy kevesebbet adni, de olyankor felébred és hiszti van hogy szomjas, pedig napközben is sokat iszik...", tehát erre reagálta:

"Ha napközben eleget iszik, akkor tényleg csak hisztiről van szó. Ez egy rossz szokás."


Ha hisztiről van szó, ha nem, mégiscsak felébred, tehát szükséges megoldani a felriadás problémáját is, vélhetőleg a lefekvés előtti "teljes vízmegvonás" lehetett az oka, de legalább kitapasztaltad, kedves kérdező. (Persze nem kizárt, hogy más, illetve hogy részben más oka van ennek.)


Az utóbbinak (és az eddigi másik beírónak) a többi gondolata tetszik egyébként, valóban érdemes a kérdező helyzetében a picur lefektetése előtt pár korttyal próbálkozni eleinte, később esetleg kicsivel többel, de sokat nem célszerű a gyermekkel itatni a lefekvése előtt.

2011. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(Egy aprócska zárójeles megjegyzés még: a másik beíró is tök jókat ír szerintem, de azért kérlek, ne ajánlj olyan módszert a kérdezőnek tesztelés gyanánt, hogy igyon meg ugyanannyi vizet, mint a kisgyermeke, hiszen nem egyforma űrtartalmú a hólyagjuk, tehát nem fog helyes következtetésre jutni. :) Egyébként -más variációt is megnézve erre- az alapján se lehetne eredményt kapni, ha pontos arányban kevesebbet inna a felnőtt -ilyen beírást is olvastam már máshol, szerintem téves ez is-, hiszen nem iszik arányában annyival kevesebbet egy kisgyermek a felnőtthöz képest, mint amilyen arányban kisebb a hólyagja.)
2011. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Mostanság úgy csinálom, hogy néhány korty után elveszem tőle a cumisüveget, de még így is 3 pelus elfogy reggelig... Mondjuk ezzel az a gond, hogy oldalt alszik, és kifolyik a pelusból a pisi, ha nem cserélem időben... Mennyiségileg beleférne sztem egy pelenkába is:)

2011. júl. 2. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!