Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak segitenetek? Babam...

Anyukak segitenetek? Babam pocakjan napok ota piros apro pottyok vannak. Tegnap mar a kis kezen is volt, de sehol mashol nincs. Szerintetek lehet ez attol hogy hason alszik es ejszaka beizzad a kis bore? Vagy szerintetek tul szaraz a bore?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 07:46
 1/8 A kérdező kommentje:
nem vagyok analfabeta, csak nincsenek ekezetek a billentyuzeten meg mielott valaki beszol! orvoshoz eljutni kb egy honapos varolista, vedono hmmmmm :)) nem azt varom hogy meggyogyitsak itt neten a gyereket, hanem ha valakinek volt mar hasonlo az erdekel mit csinaltak vele. amugy nem valtottam mosoport, oblitot stb....
2011. máj. 28. 07:49
 2/8 anonim ***** válasza:
Tegnap estére a lányom mellkasán is kijött néhány apró pötty. Most még alszik, nem tudom visszahúzódott-e. Lehet a melegtől. A múlt héten a nyakán volt hátul, de magától elmúlt.nem kentem semmivel.
2011. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen ahogy latom nalunk is hol kijonnek a pottyok, hol elmulanak. remelem semmi komoly.
2011. máj. 28. 08:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet izzadtságtól is, ha egyéb baja nincs, mondjuk nem piros a torka, vagy a nyelve(málnanyelv), ha nem lázas mert ha igen akkor akár skarlátra is lehet gyanakodni, most nálunk éppen öt gyerek lett skarlátos.Apró fura pici kiütések foltokban a testen stb, de szerintem nálatok ha egyszer elmúlik, másszor előjön az inkább melegkiütés.
2011. máj. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem is melegkiütés .-))


Melegkiütés


A csecsemő verejtékmirigyei csak hét-nyolc hónapos korra érik el a teljes érettségi szintet. Élete első heteiben-hónapjaiban még az időre született baba sem képes verítékezni, azaz testhőmérsékletét sem tudja ily módon szabályozni. Ez az oka az úgynevezett melegkiütés kialakulásának. Túlöltöztetés, láz, párás vagy meleg környezet hatására a verejtékmirigyek kivezető nyílásában megduzzad a szaru, ami részben vagy teljesen akadályozza a váladék kiválasztását.


Ennek következtében néhány milliméter átmérőjű, vörös udvarú hólyagok jelennek meg a kicsi arcán, hátán, esetleg a popsija környékén is, bőre pedig a test teljes felületén enyhén pirosassá válhat.

Ez a fajta bőrgyógyászati eltérés a szó szoros értelmében nem nevezhető betegségnek. Így különösebb kezelést sem igényel, odafigyelést viszont igen, annál is inkább, mert az elhanyagolt melegkiütés elfertőződhet.

Mikor fázik, mikor van melege?

Ha a baba teste meleg a ruha alatt, még akkor sem fázhat, ha a keze és a lába hidegnek tűnik. A csuklás viszont egyebek között arra is utalhat, hogy a csecsemő számára kellemetlenül alacsony a hőmérséklet. Egyértelműen melege van akkor, ha a tarkója körül izzad.


Sokszor elég levetkőztetned a csecsemőt, és a melegkiütés néhány órán belül magától elmúlik. Egyes hintőporok és gélek is segíthetnek, ezen a téren azonban kérd ki orvos véleményét is, és akkor is fordulj szakemberhez, ha a baba állapotában néhány napon belül nem tapasztalsz érdemi változást.


Megelőzésképpen szellőztess gyakran, hogy a levegő hőmérséklete és páratartalma minél inkább megközelítse a baba számára optimális szintet! Az is jót tesz, ha naponta néhány alkalommal langyos vízben megfürdeted. Öltözéke legyen szellős, és csak természetes anyagból készült ruhát adj rá.

2011. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a melegtől
2011. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pelus nem éri ott? Nekem bele szokott izzadni, és ilyenkor a melegben jönnek elő kis pöttyök. Ha csak elvétve van 1-2 nem kell aggódni.
2011. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Melegkiütés, ha jó meleg van nálatok, akár csak pelusban is hagyhatod, vagy body helyett egy mérettel nagyobb pólóban, hogy ne simuljon rá a testére. Napközben ha tudod hagyd pelus nélkül. Pl alvásnál tegyél alá pelenkázó alátétet akkor az ágy is megmenekül a bőre tud szellőzni. Nappal kiskádba pancsoljatok, vagy időnkét törölgesd át többször sima langyos vízzel a kis testét.

mennyi idős?

2011. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!