Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a barátnőtök beleszólna a gyereknevelési szokásaitokba?

Figyelt kérdés

És józan ésszel belegondolva a barátnőnek lenne igaza.

Megsértődnétek? Jól kioktatnátok a barátnőt? Egyéb?


2011. júl. 2. 14:23
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem szól bele. De ha beleszólna és igaza lenne, megköszönném és megfogadnám a tanácsát
2011. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

Minden tanácsot meghallgatok, legyen az anya, anyós, barátnő részéről. A kapott információból majd én le tudom szűrni, hogy mi hasznos, mi nem, megfogadom a tanácsot, vagy nem.


Nem sértődnék meg, hanem megköszönném a tanácsot. De a döntés mindig az enyém. Természetesen ha neki van igaza, akkor azt könnyen belátom.

2011. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudom még, szóljak-e neki.

Arról van szó, hogy túl sok édességet, nassolnivalót ad a gyerekének, aki még csak 15 hónapos.

De ezt ő is tudja. Tehát, ha szólnék, jogosan érezné kritikának, hiszen nyilván ő is tudja, hogy nem helyes, amit tesz.

Mindennap megeszik egy egész doboz krémtúrót, sokszor túró rudit is, és ezeken kívül kb. kétnaponta kap extrudált pelyheket. (bocsi, nem jut eszembe a köznapi neve, valami pufi, vagy nem is tudom, az a ragacsos, felfújt sós nassolnivaló)

Ja, és fogmosás: nulla!

2011. júl. 2. 14:49
 4/51 A kérdező kommentje:

Vagy ha nem pufit kap, akkor babapiskótát, tehát rengeteg édességet eszik, és mindennap!

A krémtúró is tele van cukorral.

2011. júl. 2. 14:51
 5/51 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Na ez az a szitu, amibe szerintem ne szólj bele, neked van igazad, de ez hozzáállás kérdése, ha eddig hagyta, akkor ezután is fogja, hiszen nyilván tudja, hogy ez nem egészséges. Ha ilyen a felfogása, akkor el tudom képzelni, hogy megsértődik.


Neked van gyereked? Esetleg rá lehet vezetni azzal, hogy beszélsz neki arról hogy ti hogy mossátok a fogát, vagy valami hasonló módon.

2011. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez nem túl sok édesség! Ne szólj bele, ha minden nap megeszik egy krémtúrót attól nem lesz baja! A túrórudi sem nyalóka. A fogmosást sem úgy mondanám neki, hogy sértő legyen, hanem beszélnék róla, hogy az én gyerekemnek most milyen fogkréme, fogkeféje van és hogy milyen aranyos, mert ha a kezébe adom akkor próbálja utánozni, ahogy én mosom a fogam! Kicsit beszélgess a témáról, ne tanácsot adj!!! Evés terén viszont én megsértődnék, mert én ismerem a gyerekem! Nekem pl. nem iszik egy csepp tejet, kakaót sem és ha eszik krémtúrót, vagy túrórudit akkor boldog vagyok. Vannak olyan pudingok, krémtúrók is, amik sok tejet tartalmaznak, persze cukor is van bennük, de a mai felfogással szemben azért a cukor nem méreg, nem kell ennyire félni tőle!
2011. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
74%

Ebbe ne szólj bele, ez a ő dolga.


Ha olyat csinál, ami tényleg életveszélyes, esetleg azért szólj, de ilyen kajaügyben teljesen felesleges.


Én egyszer szóltam a barátnőmnek, mert kivette a kisbabáját az autópályán a hordozóból, konkrétan leszidtam, hogy ilyet nem szabad, de ő megsértődött rám. Utána csinált még pár hülye dolgot, de többet soha nem szóltam neki, az ő gyereke, nem érdekel, mit csinál vele.

2011. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
84%

Nos nem azért, de ebben a korban, a krémtúró vagy joghurtféle, napi egy dobozzal ajánlott is. A túró rudi meg hát na...... nem táblás milka csoki. Exdurált pufit az enyém is eszik. Mellette megvan a gyümölcs, a meleg étkezés és a rendszeres reggeli-ebéd-vacsora akkor ez így rendben is van. Tény, hogy a fogmosás hiánya aggasztó.

Étkezésügyileg meg amit leírtál szerintem egyeltalán nem sok. Meg nem a te dolgod ez jelen esetben. Ezért nem szólnék!

2011. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy ő is tudja, akkor miért is akarod szóvá tenni?

Akkor szólj bele, ha a megoldást is tudod, nemcsak a problémát. Lehet, hogy okkal kap ilyesmiket (ezek a kaják amúgy szerintem sem tragikusak, azt hittem, csokit meg pudingot kap a gyerek ipari mennyiségben), ha pl. válogatós a gyerkőc, és anyuka örül, hogy egyáltalán vmit eszik, akkor elég nehéz lesz a krémtúrót brokkolival felváltani.


Ha tényleg barátnők vagytok, akkor a jóindulatú, segítő szándékú tanácson nem fog megsértődni. A beleszólás, az okoskodás az már más. Biztos érted a különbséget.

2011. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem igazán számítanak olyan komoly édességnek. Akkor szólj, ha cukorkát vagy csokit ad mindennap. Egy ekkora gyereknek szüksége van tejtermékre.
2011. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!