Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mondasz véleményt egy...

Mikor mondasz véleményt egy ismerős anyukának a gyereknevelési módszereiről?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős anyuka. Alig hozza ki a gyerekét a levegőre, nincs napirendjük, közösségbe nem hordja, állandóan a babakocsiba ülteti, nagyrészt csak anyatejet kap. Mindez nem lenne baj, ha egy fél-1 évesről lenne szó. De már lassan két éves a kisgyerek. Hol az a határ, amikor kellene/lehetne neki szólni, hogy valamit nem jól csinál,vagy ne szóljak jószándékból sem.
2011. okt. 21. 13:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...én még a legjobb barátnőm gyereknevelésébe se szólok bele, úgyse hallgat rám és csak megsértődne.

Védőnő nincs arrafelé? Ő mit szól?

Egyébként ha közösségbe kerül úgyis meg fog tanulni enni mindenféle mást, játszani is fog és levegőn is lesz.

2011. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha kérdezi, vagy panaszkodik.
2011. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Védőnő? Fél éves koráig járt hozzánk is, hozzájuk is, utána csak akkor láttuk, ha a gyerekorvosnál voltunk csecsemő tanácsadáson.
2011. okt. 21. 13:28
 4/43 anonim ***** válasza:
Semmikor sem mondok véleményt. Ez az ő magánügye, hogy hogyan neveli a gyerekét. Én sem örülnék (meg gondolom te se) hogyha valaki kéretlen tanácsookat osztogatna.
2011. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:

Nem szoktam szólni, mert mások vagyunk, mások a nevelési elveink. S legtöbb esetben csak harag meg sértődés szokott ezekből lenni.

Amiket írtál, nekem sem szimpatikus dolgok, de talán a védőnő, orvos észreveszi, ha ez lelkileg, testileg káros a gyerekre.

2011. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem mondok véleményt.

Miért is kéne ????

Amiket leírtál, még nem ok arra, hogy beleavatkozzak az életükbe.

Foglalkozz inkább saját családoddal. Szerintem mindenkinek megvan a maga baja.

2011. okt. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Nah igen, csak tudod egy pont után idegesítő a dolog, Mer amikor meg összefutunk, állandóan az én gyerekemről áradozik és folyton azt kérdezni, hogy sokat foglalkozok e vele, és hogy legszívesebben cserélne velem gyereket. Ilyenkor azért kicsit nehéz megállni, hogy ne mondjak véleményt. Inkább azt szoktam elmondani, nekünk mi a napirendünk, hátha leesik neki, hogy valamit nem jól csinál. De sajnos nem.Én sem csinálok mindent tökéletesen, de törekszem a jóra. És igenis, én szívesen fogadok véleményeket, csak megnézem, kitől kapom. Mert a lényeg az, hogy mindent el lehet mondani, csak nem mindegy hogy tálalja az ember...
2011. okt. 21. 13:38
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem a te dolgod beleavatkozni ebbe.

Van neki férje, anyja, családja. Majd ők szólnak neki.

Emlékszem, pont ma próbáltak nekem is jószándékkal tanácsot adni (lányom 1évesen cicin alszik el). Meghallgattam, de közbe arra gondoltam: Mi köze hozzá?

Szóval, nem érdemes és nem is tanácsos

2011. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad beleszólni, csak ha a véleményedet kérdezi. Inkább szervezz egy sétát, kirándulást, bevásárlós kiruccanást, és kérdezd meg, nem tartana-e veletek, Íratkozz be valami gyerekfoglalkozásra és próbáld őt is elcsalni. A direkt beleszólással csak az ellenkezését fogod kiváltani.
2011. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák. Sajnos nem mindenki születik jó anyának, de a leírásod alapján törekszik arra, hogy jobb legyen.

Még mindig az a véleményem, hogy magaddal kellene inkább foglalkoznod.

2011. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!