Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. Ha tartozásom van...

S. O. S. Ha tartozásom van pl. a Vodafone-nál, akkor elvehetik tőlem a gyest?

Figyelt kérdés
Ma csak a családi pótlék érkezett meg, pedig egyszerre szokott jönni a Gyes is vele. Létezik, hogy a Vodafone lefogta a gyes-t? Borzasztóan kétségbe vagyok esve, mert egyedül maradtam a kislányommal és havi 12.200Ft-ból nem tudunk megélni. Pláne, hogy 2 hete megállapították róla, hogy asztmás, a gyógyszerei 90%-osan is 2000Ft körül vannak. Ezt komolyan megtehetik? Ráadásul tartozásom is úgy van, hogy mobilinternetem volt, késve fizettem a számlát, de befizettem. Ám mivel a rendszerük "úgy érzékelte" hogy nincs fizetve határidőn belül, felmondták a szerződést. Ezért a kötbért akarják velem megfizettetni. Én nem akartam megszüntetni az előfizetést, vállaltam volna, hogy továbbra is fizetem, erre ők inkább a nyakamba varrtak több tízezer forint tartozást. És akkor képesek lefogni a Gyesből? Hívom az államkincstárt nem veszik fel a telefont, gondolom már letelt a munkaidő.... én meg azóta folyamatosan csak bőgök, mert nem tudom mi lesz így velünk. Aki számlára kapja a gyest, annak megérkezett ma?
2011. júl. 4. 13:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Igen, letiltathatják a számládról a pénzt, tök mindegy, hogy az gyes, családi pótlék vagy munkabér.
2011. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Igen letilthatják a tartozásodat.
2011. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Facebookon fent vagy?
2011. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Megjött a gyesem is, meg a családi is. Előfordulhat, hogy lefogja, de arról téged tájékoztatni kellett volna. Ma nem dolgoznak, mert köztisztviselők napja van.
2011. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
nem kaptam semmiféle tájékoztatót. megnéztem az otp-s számlakivonatomat, nincs nyoma terhelésnek rajta, csak az átutalás van rajta a 12200Ft-ról. semmi más.
2011. júl. 4. 14:07
 6/27 A kérdező kommentje:
és ha tényleg megvonták a gyest, akkor kihez kell fordulnom? valami fellebbezést vagy akármit nem lehet csinálni? teljesen egyedül vagyok, senki nincs akitől tanácsot tudnék kérni, fogalmam sincs, hogy hová kell fordulnom ilyen esetben.
2011. júl. 4. 14:10
 7/27 anonim ***** válasza:
14:05 vagyok, nem véletlenül kérdeztem. Mert ha igen, akkor küldöm privátban a nevet, hogy kinek írj!
2011. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
A gyest nem vonhatják meg, tehát olyan nem lehet, hogy meg sem érkezik a számládra! Max. az lehet, hogy X. nap megérkezik a számládra és még aznap vagy már másnap a vodafone leemeli.
2011. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
csak akkor tudja hogyha eleve a bankszámládról vonta a pénzt,és nem te fizettet be a számlát.mikor kellett volna befizetned?
2011. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

igen,fent vagyok facebookon. megnéztem újra és nincs terhelés rajta, csak az államkincstártól érkezett meg a 12200, de az, hogy a gyes rákerült volna annak nyoma sincs, sem pedig levonásnak. találtam az államkincstár honlapján egy közleményt:


TÁJÉKOZTATÓ

az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény (továbbiakban: Áht.) 2011. július

1-jétől hatályos 13/A. § (5)-(7) bekezdésében meghatározott, a központi költségvetésből

folyósításra kerülő támogatási célú kifizetések kedvezményezettjét terhelő köztartozás

vizsgálat és rendezés bevezetéséről

Az Áht. 2011. július 1-jétől hatályos 13/A. § (5)-(7) bekezdése a központi költségvetésből

folyósításra kerülő támogatási célú kifizetések kedvezményezettjét (továbbiakban:

kedvezményezett) terhelő köztartozások visszatartását és az állami adóhatóság felé történő

átutalását (továbbiakban: köztartozás vizsgálat) rendeli el.

A törvény rendelkezésének betartása érdekében a Magyar Államkincstárban (továbbiakban:

Kincstár) 2011. július 1-jétől a fejezeti kezelésű előirányzatok (pl.: szociális célú

humánszolgáltatások normatív állami támogatása, kis-és középvállalkozók támogatása,

államháztartáson kívüli szervezetek támogatása, stb.), alapok terhére teljesítendő támogatási

célú kifizetések összegéből a kedvezményezett – a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (a

továbbiakban: NAV) által közölt – fennálló köztartozása levonásra, és a NAV megfelelő

számláján jóváírásra kerül.

Nem tartoznak a köztartozás vizsgálat hatálya alá az Áht. 13/A. § (5) bekezdésében, valamint

a 126. §-ában kivételként megjelölt előirányzatok.

A köztartozás vizsgálat kincstári folyamata:

A köztartozás vizsgálat hatálya alá eső átutalási megbízás a támogatást folyósító terhelendő

kincstári előirányzat-felhasználási keretszámláján értéknapon leterhelésre kerül, a

kedvezményezett számláján történő jóváírás indítására a NAV köztartozásra vonatkozó

adatszolgáltatását követően kerül sor.

Amennyiben a kedvezményezettnek köztartozása van, az összeget a Kincstár a támogatás

összegéből levonja és azt adónemenként a megfelelő NAV számlán jóváírja. A köztartozás

levonása után fennmaradó összeg a kedvezményezett részére átutalásra kerül.

A köztartozás levonásáról, illetve a NAV felé történő megfizetéséről a Kincstár tájékoztatja a

kedvezményezettet és a támogatót.

Az értesítő levél a kedvezményezett számviteli alapbizonylatát képezi, ez alapján veheti

nyilvántartásba bruttó módon a támogatás teljes összegét, mint bevételt, valamint a közteher

befizetési kötelezettség kiadásként történő teljesítését.

A levonással érintett összegig a kedvezményezett köztartozása megfizetettnek minősül.

A levonás a kedvezményezett a támogatás megszerzése érdekében (pl. támogatási

szerződésben, pályázatban) vállalt kötelezettségeit nem érinti.

Budapest, 2011. június

Magyar Államkincstár

2011. júl. 4. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!