Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. Ha tartozásom van...

S. O. S. Ha tartozásom van pl. a Vodafone-nál, akkor elvehetik tőlem a gyest?

Figyelt kérdés
Ma csak a családi pótlék érkezett meg, pedig egyszerre szokott jönni a Gyes is vele. Létezik, hogy a Vodafone lefogta a gyes-t? Borzasztóan kétségbe vagyok esve, mert egyedül maradtam a kislányommal és havi 12.200Ft-ból nem tudunk megélni. Pláne, hogy 2 hete megállapították róla, hogy asztmás, a gyógyszerei 90%-osan is 2000Ft körül vannak. Ezt komolyan megtehetik? Ráadásul tartozásom is úgy van, hogy mobilinternetem volt, késve fizettem a számlát, de befizettem. Ám mivel a rendszerük "úgy érzékelte" hogy nincs fizetve határidőn belül, felmondták a szerződést. Ezért a kötbért akarják velem megfizettetni. Én nem akartam megszüntetni az előfizetést, vállaltam volna, hogy továbbra is fizetem, erre ők inkább a nyakamba varrtak több tízezer forint tartozást. És akkor képesek lefogni a Gyesből? Hívom az államkincstárt nem veszik fel a telefont, gondolom már letelt a munkaidő.... én meg azóta folyamatosan csak bőgök, mert nem tudom mi lesz így velünk. Aki számlára kapja a gyest, annak megérkezett ma?
2011. júl. 4. 13:55
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
A Vodafone nem tiltathatja le, erről végrehajtást kell kérnie, de arról meg Téged is tájékoztatniuk kell. Ha megvan a határozat, a számládról vihetnek el pénzt, de a gyes 2/3 részét (ha jól emlékszem az arányra) nem vihetik el! Ha valóban végrehajtás miatt nem érkezett pénz a számládra, a bankod is tud segíteni infót adni, hiszen ilyenkor beérkezik a számládra a pénz és a bank utalja át a végrehajtónak a pénzt. És nyilvántartást kell vezetni arról, hogy kitől kinek mennyit kell utalnia. Szóval akár a bankot is megkérdezheted, tudnak neked segíteni abban, hogy késedelmesen utalják a gyesedet vagy letiltották
2011. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
de ha beérkezett volna a pénz, akkor a számlatörténetben szerepelnie kellene nem? :( és itt nincs, csak a családi pótlék van rajta, de az teljes egészében. egyedül a gyes-nek nincs nyoma sehol. sem pedig levonásnak. én ezt nem értem. lehet az államkincstár nem nekem utalta a gyest, hanem a vodafone-nak rögtön? vagy végrehajtónak?
2011. júl. 4. 14:47
 13/27 A kérdező kommentje:
otp netbankon keresztül léptem be a számlámhoz és itt a számlatörténetben részletesen le van vezetve, hogy kitől kaptam utalást és mennyit és mikor, és szerepelnek rajta a vásárlások stb. minden. de se levonás nincs rajta, se gyes.
2011. júl. 4. 14:49
 14/27 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egyből másnak utalják. Szerintem várj vele egy napot, ma az sem biztos, hogy dolgoznak, és hátha történik valami változás holnap délig. Ha nem, akkor először a bankot kérdezd meg, hogy jött-e egyáltalán, ha nem, akkor még nem utalták valami miatt. Ha jött, és eltűnt, akkor kérdezd meg, hogy hová, mikor, mennyi. Aztán lehet reklamálni a vodánál, de ahhoz már sajnos cseppet sem értek.
2011. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
csak az a furcsa, hogy eddig mindig egyben jött a családi pótlék és a gyes. "családtámogatási ellátások" címszó alatt szerepelt mindig a 37850Ft. Most ami érkezett "családtámogatási ellátás" az 12200Ft...tehát egy az egyben hiányzik a gyes. Szóval ha nem dolgoznak ma akkor elvileg a családi sem érkezett volna meg :(
2011. júl. 4. 15:06
 16/27 anonim ***** válasza:
Ha a gyest átutalják, akkor a számlatörténetben fel kell tüntetniük, és azonnal mögötte, hogy ha azt leemelte az adott cég. Nekem rendszeresen 2 különböző napon utalják át a pénzt. 2-4 nappal késöbb jön a gyes, mint a csp, OTP-nél vagyok.
2011. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

A köztartozás vizsgálat kincstári folyamata:

A köztartozás vizsgálat hatálya alá eső átutalási megbízás a támogatást folyósító terhelendő

kincstári előirányzat-felhasználási keretszámláján értéknapon leterhelésre kerül, a

kedvezményezett számláján történő jóváírás indítására a NAV köztartozásra vonatkozó

adatszolgáltatását követően kerül sor.

Amennyiben a kedvezményezettnek köztartozása van, az összeget a Kincstár a támogatás

összegéből levonja és azt adónemenként a megfelelő NAV számlán jóváírja. A köztartozás

levonása után fennmaradó összeg a kedvezményezett részére átutalásra kerül.


Ez nem azt jelentené, hogy már kiutalásra sem került az összeg, hanem az államkincstártól terhelték le?

2011. júl. 4. 15:10
 18/27 anonim ***** válasza:
Bocsi nem gyes, hanem gyed, amit kapok elírtam, de a lényegen nem változtat.
2011. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
én is otp-s vagyok, csak eddig nekem mindig egyszerre jött, egybecsapva a 2 összeg. ezért pánikolok most, hogy hová tűnt a gyes. :( remélem, hogy holnap vagy holnapután már megérkezik nekem is, de nagyon félek, hogy mi lesz,ha mégis megvonták a tartozás miatt.
2011. júl. 4. 15:12
 20/27 anonim ***** válasza:

De pont a lényegen változtat, hiszen a csp-t a mák, a gyes-t is a mák, viszont a gyedet az oep (munkáltató) utalja.

Ne pánikolj, lehet, hogy csak később utalják. Ha le is tiltatták volna a mák-tól, arról kellett volna levelet kapnod.

2011. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!