Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S.6 éves fiamat 7...

S. O. S.6 éves fiamat 7 helyen megcsípte, (valószínüleg) darázs (olyan volt mint a méhecske, csAk fekete, és narancssárga volt a potroha). MIT CSINÁLJAK?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
vidd orvoshoz. már csak azért is mert 7 helyen csípte meg....
2011. júl. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kend be neki fenistilell és adj neki azonnal kálciumot és vidd orvoshoz.a 7 hely nagyon sok.
2011. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy elvinném orvoshoz! Bár, ha komolyabb baja lenen, mondjuk allergiás a csípésre, már kiderült volna.
2011. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Bemászott a nadrágjába,és egymás mellett voltak a popsiján a csípések.Azonnal bekentem neki fenistillel,és cseppet is adtam neki.Hála Istennek,csak csalánkiütés szerüen dagadt meg,és kb.15 perc múlva ,az is és az enyhe bőrpír is elmúlt.Már nem is fáj neki,csak egy picit.Ha allergiás lenne rá,akkor az már kiderült volna ugye?
2011. júl. 5. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, az már kiderült volna, ha allergiás lenne rá. Jól tetted, hogy adtál neki Fenistil cseppet. Este esetleg még egy calcium pezsgőtabit is megitathatsz vele, ha van otthon.


Darázs volt, ez tuti, annak egyenes a fullánkja, többször is tud szúrni. A méhnek kampós a fullánkja, ha megszúr, ki is szakad a fullánk a méregzsákjával együtt azonnal, tehát csak 1x szúr.

2011. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2011. júl. 5. 14:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszer egy rendezvényen, ahol én voltam a szervező, egy fiatalembert megcsípett a fején valami (méh? darázs?), majdnem megfulladt, mert a torka kezdett daragni, és sem beszélni, sem nyelni nem tudott. Vidéken voltunk, azt se tudtuk, hol van orvos, de így is szerencsére időben kapott kálciuminfúziót, így nem lett smi baja, de nem sokon múlt. Nem tudta, hogy allergiás lenne bármyilen csípésre.

Tanulság: azonnal kálciumot itatni, amíg még tud nyelni, utána ha bármi gond van sos orvos, mentő!

2011. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és nem tudta a testét tartani, olyan lett, mint egy rongybaba, de eszméleténél volt. Hallotta, hogy győzködjük, hogy igya meg a kálciumot, de se válaszolni, se reagálni, se nyelni nem tudott, de még a kezét se tudta nyújtani a pohárért. Nem ijesztgetni akarlak benneteket, csak hogy minél többen ismerjük a lehetséget tüneteket.
2011. júl. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!