Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányomat még nem...

2 éves kislányomat még nem kereszteltük meg, és valószínűleg nem is fogjuk. Mi a véleményetek erről? Mennyire fontos ez ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 13:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
Nem is kell. Semennyire.
2011. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarjátok megkeresztelitek, ha akarjátok nem, ez mindenkinek a magánügye!!!
2011. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

az én lányom 4.5 és nincs megkeresztelve,gondoltuk majd ő eldönti.

a család az a kemény dió.

2011. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ennek fontosságát mindenki maga dönti el. A mi kislányunk fél évesen meg lett keresztelve, mert szerettük volna. Mindketten meg vagyunk (apa, anya) és a család nagy része is. De nem ezért szerettem volna. Nem kevesebb vele egy gyerek, ha nincs megkeresztelve, de az biztos, hogy egy pluszt jelenthet(ne) az életében. Pl. később csak úgy válhat keresztszülővé, ha ő is meg van keresztelve. (Nálunk legalábbis!-római katolikus)
2011. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nem az a fontos, hogy mennyire fontos ez ma Magyarorszégon,és az sem fontos, hogy más mit gondol. Egyedül az a fontos, hogy Nektek, a családnak mi a fontos. Ha számít ez valamit, akkor kereszteljétek meg, ha nem, akkor ne. A személyes véleményem egyébként az, hogy ártani nem ártasz vele a gyereknek, sem senkinek, legfeljebb nem fogja gyakorolni a vallását, ha úgy gondolja.

Én botswanában is megreszteltem volna a gyerek, vagy dubaiban is, mert nekem ez fontos, és nem érdekelt volna, hogy az adott országban mit gondolnak erről.

Ha nektek ez nem lényeg, akkor ne tegyétek, semmi sem kötelező.

2011. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ez egyedül nektek lenne fontos,ha vallásosak lennétek.Ha nem vagytok,akkor teljesen felesleges parasztvakítás.
2011. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Az a véleményem,hogy mindenkinek a saját,meggyőződés szerinti döntése. Senki másnak nincs semmi köze hozzá
2011. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim sem lettek megkeresztelve, én meg vagyok, de nem gyakorlom a vallást, nem vagyok hívő, nem tudnám nekik átadni azt az értékrendszert, amit kellene (úgy, hogy ne legyen álszent).


Egy erősen katolikus országban élünk, nagyon sokszor szóba jön a hit, Isten, olvasgatjuk a Bibliát és sokat beszélünk róla. Nem akarom befolyásolni őket, de megadom nekik a lehetőséget arra, hogy ha érdeklődnek iránta, akkor tanulhassanak erről. Pl. a 3,5 éves lányom most ovis hittanra jár, bár ennek inkább az az oka, hogy a barátai is járnak, de nagyon szereti.


A nagyok néha elkísérik anyósomat a templomba.


Tehát a lehetőséget megkapják, nem tiltom, nem irányítom őket egyik irány felé sem (hit/ateizmus), nyitott és felkészült vagyok a témában. Így nem ér majd minket meglepetés, ők pedig maguk dönthetik el, hogy éppen miben hisznek, a saját szintjükön.

2011. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Lassan 2,5 éves a fiunk és nincs megkeresztelve. Mi meg vagyunk (apa katolikus én református).

A család teljesen odáig van, hogy szerencsétlen gyereket mekkora hátrány fogja érni, amint közösségbe kerül, amiatt, hogy nincs megkeresztelve. Hát nem tudom.

Nincs keresztszülő jelöltünk sem... bár lehetnének a testvéremék (református), viszont a fiamat katolikusnak akarjuk (meg a férjem családja is). Szóval... majd egyszer... de én nem hiszem, hogy hátránya lesz ebből.

2011. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha nincs akkor nincs. Kisfiam megvan a család (anyukámék) kérésére, mert hogy még is csak... Mindenki megvan a családba, de nem vagyunk templomba járók, max. szenteste menünk el, de akkor sem mindég. Anyukám ref., apukám kat., és ref. vagyok. Párom nincs megkeresztelve. Elvileg meg kellett volna, mert csak úgy lehetett volna a kisfiunkat is. De a pap az elbeszélgetés alkalmával úgy döntött, hogy apát nem kereszteli meg, mert nem akartja, hogy "isten színe előtt ne valljon igazat", de a kicsit ettől függetlenül megkeresztelte. Persze ref. lett, a kat.-ok, nem csinálnak ilyet. Keresztszülei bátyám és a felesége. Bátyám kat., a párja ref.
2011. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!