Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy kisgyereket 3 éves...

Ha egy kisgyereket 3 éves koráig semmilyen gyerekközösségbe, játszótérre nem visznek, hogyan fog beilleszkedni az óvodába?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom,hogy ez nem számít annyit amennyire az anyukák gondolják,inkább a gyerek személyiségétől,habitusától függ,hogy mennyire illeszkedik be könnyen vagy nehezen.
2011. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem számít. Legalábbis az én környezetemben ez a példa. Egyik tesóm sem volt 3 éves koráig nagyon sehol közösségben, az oviba viszont nagyon hamar beilleszkedtek és imádnak járni.
2011. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ha szerető kapcsolatban volt anyjával apjával, esetleg nagyszülő, szomszédot látott, akkor remekül beilleszkedik. Mert eléri azt a fejlődési szintet. Ehhez az őt gondozó személlyel való kapcsolatnak kell szorosnak, szeretetteljesnek lenni. Nincs szükség másra, ettől lép leghamarabb újabb fejlődési fázisba: és remekül beilleszkedik, mint hal a vízben, elvan. Inkább azokkal van baj, akinek hamar el kellett szakadni anyától, abban esetleg benne marad a félelem, örökké kapaszkodna anyába.

A gyerekkapcsolat olyan kis korban nem számít, úgysem egymással játszanak, csak egymás mellett. A kicsinek csak az anyja számít.

2011. júl. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb dolga van annak, aki pl már bölcsődébe jár, és onnan megy oviba, illetve ha otthon is vannak kis korkülönbséggel testvérek; de igazuk van az előttem szólóknak, a gyerek személyiségétől legalább annyira függ a dolog!

És azt is hozzátenném, hogy a szülőn is sok múlik (ha rástresszel és parázik, azt a gyerek egyből leveszi!!!)

2011. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól írták az előttem válaszolók!


4 gyerekes

2011. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy be fog tudni illeszkedni, mint az, akit esetleg pici kora óta hordtak mindenféle foglalkozásokra, játszótérre. Egy 1, 2 évesnek nincs szüksége még sem kkülön programokra, sem pedig gyerek társaságra. Igazán csak anyukájára vagy egy jól ismert személyre van szüksége, akiben feltétel nélkül megbízik, tudja, hogy ha szüksége van rá, mindig ott van... Ők még nem játszanak együtt, max. ún. egymás mellett (azonos játékszerrel, hasonló vagy azonos mozdulatsort végeznek a "gyakorlójáték" közben. Még az átlagos 3 éves is így játszik. A piciknek a szeretett személy jelenléte még nagyon fontos, hogy kialakulhasson a megfelelő kötődés. Ennek hiányában sok gondja lehet később a társas kapcsolatokkal. Tapasztalatom szerint nagyon sok otthonról jövő kisgyerek is viszonylag könnyen beszokik és nem egy bölcsiből érkező kicsi illeszkedik be nehezen. Nem ezen múlik. A kicsik igazán 3 éves koruk körül érnek meg arra, hogy leszakadjanak az anyáról és már a kortársak felé nyissanak. Nem hiába tartják megfelelőnek a gyerekpszichológusok az első közösségbe lépés időpontjának a 3. életévet.
2011. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
3 éves korban bővel elég, ha közösséghez szokik. Viszont 3 évesen már kell is, hogy megtanulja, hogyan viselkedjen társaságban. Ezért sz.ar a mostani törvény, mely szerint a gyerekek csak 5 éves kortól óvodakötelesek.
2011. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!