Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MI a véleményetek az olyan...

MI a véleményetek az olyan anyukáról aki otthon van a kistesóval és az 5 éves gyermeke szeptembertől ennek ellenére egész napos lesz az oviban délután 4-ig?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 20:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Hogy az ő dolga. Biztos megvan az oka.
2011. júl. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
az, hogy egy 5 éves gyereknek az oviban a helye, ahol vele egykorúak társaságában van, program szerint telik a napja, tartalmas foglalkozásokban részesül, és nem otthon, az anyukájával és egy kicsivel tölti a napját, 5 évesen már tudnia kell, hogy a hátköznapok nem otthon, hanem oviban, majd iskolában, majd munkahelyen telnek
2011. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Azt, hogy az ő dolga. Ha a gyereke jól érzi magát az oviban, nem lesz féltékeny a picire, akkor nincs ezzel semmi gond. Viszont, ha a pici nem régen született, megvan a testvérféltékenység lehetősége, én óvatos lennék és ha észrevenném, hogy gondok vannak, nem ragaszkodnék ahhoz, hogy a nagy "zárásig" oviban legyen. Szóval attól függ, hogy viseli a dolgot a gyerek...
2011. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%
Ja várj, félreolvastam, azt hittem, nyáron van oviban a gyerek. Azzal meg nem értem, mi a gond, hogy év közben oviban van. Nem értem, miért kérdés :)
2011. júl. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

A kistesó 1 éves.


Én úgy tudtam,hogy ezért nagyon haragszanak az ovikban is,hogy otthonlévő anyuka gyermeke egész napos.

2011. júl. 5. 20:19
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
5 éves kortól kötelező az ovi.
2011. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt annak is joga van a gyerekét oviba adni aki otthon van egy kicsivel,másrészt egy ekkora gyerek sokkal jobban fejlődik és sokkal jobban érzi magát,ha vele egykorúak között van,és szakértő felnőtt felügyeli.
2011. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kötelező, de csupán a délelőtti időszakra vonatkozik ez..

De ettől függetlenül, ha van hely (mármint az altatáshoz... és gondolom van, mert csak annyi gyerek vehető fel, amennyinek helyet is tudnak biztosítani akár egész napra) és rendszeresen jár a kicsi oviba, nem tilthatják meg, hogy ott is aludjon.

egy óvónő anyuka

2011. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
73%

Anyukámék ovijában van egy ilyen anyuka,és igen furcsállják,hogy a gyerek reggel 6-tól este 6-ig ott va.Elsőnek viszi,és utoljára hozza,ez szerintem gáz.Szegény kisfiút gyakorlatilag aludni viszik haza.

Az viszont,hogy napközben a gyerkőc társaságban van,és jól érzi magát,az teljesen helyénvaló.

2011. júl. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Az óvónéni anyukától kérdezném,hogy pontosan mi az elvárás az óvóda részéről ha az anyuka otthon van a kistesóval?

Maradhata gyerek egész nap legfeljebb az óvónéniknek meglesz a véleményük?



Egyik ismerősöm kisfiam reggel 7-től délután fél 5-ig oviban van,anyuka otthon a kistesóval,még nyáron is egész végig viszik,arra hivatkozva,hogy anyuka dolgozik,ez pedig nem igaz...


Már szóltak nekik,hogy ne az utolsó pillanatban essenek be a gyerekért,ah az anyuka otthon van.

2011. júl. 5. 20:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!