Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves gyerekednek mi a...

2-3 éves gyerekednek mi a kedvenc reggelije, ebédje?

Figyelt kérdés
Tippeket szeretnék gyűjteni, már olyan egyhangúnak érzem az étkezésünket mostanában. 2,5 éves a lányunk.
2011. júl. 6. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3 éves,fiú

pörkölt tarhonyával,brassói,kolbász,sült krumpli,görög sali,bundás kenyér

2011. júl. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Reggeli: műzli tejjel, Nutellás kenyér, vajas kenyér felvágottal, sajtos-vajas kenyér, lekváros kenyér, joghurt belevágott gyümölccsel, virsli, tojásrántotta, bundáskenyér, kakaó, péksütemény.

Ebéd: Amit mindnyájan szeretünk, a lényeg, hogy főzött étel legyen. Ide nem írnék tippeket, úgyis tudod, hogy mit szeret a gyermeked.

2011. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Reggelire müzli, tejtermék, péksüti, semmi extra.


Ebédre szíve szerint tésztát enne tésztával, igaz, nagyon sokféle és változatos olasz tésztaételt ismerek, de azért heti egy alkalomnál többször nem nagyon szeretek neki ezt adni (bár nekem is nagy kedvencem).


Ezenkívül rántott hús, pizza a nyerő.

2011. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:) Köszi! Megeszi a görög salit?! :) De jó nektek. Enyém semmi zöld salátát se vesz a szájába! Tarhonya de jó ötlet!!!!!!! Köszi!!!
2011. júl. 6. 14:26
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, máris remek ötleteket vettem tőletek!!! :) Pont jár mindenkinek természetesen.
2011. júl. 6. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok

képzeld megeszi,minden barátnőm ezen csodálkozik,én meg nem győzöm szedni neki:)

2011. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2,5 éves lány

reggelire kakaózik, néha vajas kenyér, néha pogácsa, de általában elég neki a kakaó

ebédre általában a nagy semmit eszi, de amit 10-ből 5-ször megeszik: virsli, tarhonya, rizs, husi, párizsi, vaniliás puding, főtt répa, krumplipüré, hát ezekből kb 5 kanállal, egyébként tényleg fényevő, alig eszik valamit

2011. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én közel 2,5 éves kislányom nagyon rossz evő reggelire kakaózik majd mostanában a közeli pékség minikuglófja a nyerő vagy a nutellás kalács,ebédre főleg olyat készítek amiben vagy a levesben vagy a másodikban van hús mert azt nagyon szereti gulyásokat húslevest pörköltet nagyon szereti illetve mindent ami darált húsos(spagetti,fasírt)paradicsomos dolgokat szereti pl paradicsomleves és ezt mindenképp betűtésztával hogy keresni lehessen a barátai neveinek betűjét és mama papa apa anya betűket,ja és krémleveseket nagyon szereti főleg a brokkoli,sárgaborsó és fokhagymakrémlevest és mindenképp levesgyönggyel vagy pirított kenyérkockával amit ő dobálhat bele,ja és a sóskamártás és bab illetve sárgaborsófőzelék és mindenféle fűszeres sült húsok krumplival és gyümölcsleves főleg ha van benne meggy remélem segítettem ötletekkel.ebéd végül is egyszerűbb nálunk de vacsora reggeli nagyon nehéz mert nem eszik szinte semmi hideg ételt nagy nehezen tömlős sajtkrémet vagy esetleg virslit pár falatot elfogad az elején leírtakon kívül gyümölcsöt sem igen eszi csak levesben,tejterméket csak kakaót eheti egyenlőre mert refluxgyanús és eddig nagyon szerette pl krémtúrót pudingokat de most le kellett állni vele.bocs hogy kicsit eltértem a tárgytól..
2011. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

reggeli: csak tej, vagy tej és müzli, esetleg hozzá macikávé. "normális" reggelit sosem eszik szinte.

ebéd: sokmindent megeszik, zöldséget is, húst is, sőt a hús a mindene, legjobban a húslevest+benne a husit, rántott csirkecombot, sült csirkecombot szereti. spagetti vmilyen feltéttel. legutóbb sóskából zabált be, 3x kért. ma meg káposztás tészta volt, abból is 2x kért. almalevest imádja. bármilyen halfilét paprikás lisztben kisütve nagyon szereti, hozzá salátát is, uborka, paradicsom, paprika....

de mondom, szinte mindent megeszik, persze nem mindenből ugyanannyit, amit nem hajlandó, sosem ette meg: töltött káposzta és töltött paprika.

nálunk egyébként az nagyon bejön, ha ő segít csinálni az ebédet, pl. segít megtisztítani a zöldbabot, vagy panírpzni a cukkinit....

ő is lány, és szintén 2,5 éves.

2011. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 2 és fél éves és elég egyhangú az étkezése, mert a gyümölcsök és főzelékek elég ritkán mennek nála.Amit megeszik reggelire: kakaó,lekváros bukta, melegszendvics, füstli majonézzel, csokigolyó tejben, bundáskenyér tejföllel, néha a párizsis kenyeret és zsömlét is, de csak ha friss és épp akkor hoztam.

Ebédre: tésztás ételek, lángos, pizza, krémlevesek levesgyönggyel, borsóleves, paradicsomszósz, húst szinte egyáltalán nem eszik, még csirkemellt sem. Régebben ette a párizsiasan rántott csirkemellt. Ami még megy az a núdli, palacsinta, halrudacska, sültkrumpli, tejberizs nesquik kakaóval, tejbegríz. Szóval egy csomó egészségtelen és hízlaló tésztaféle. Ez van!!!

2011. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!