Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvéreknél hogy van a...

Testvéreknél hogy van a születésnap és a névnap?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy ha az egyik kicsinek pl születésnapja van, akkor a másik is kap valami apróságot? Vagy olyan játékot (is) kap a szülinapos, amivel ketten tudnak játszani, így annak a másik is örül? Vagy csak az épp ünnepelt kap? És ilyenkor nincs féltékenység?

Mi ketten voltunk testvérek, de nem voltunk épp jóban (szerintem szülői hadakozások stb..miatt)és nálunk a másik is kapott apróságot, de mi ezt nem szerettük. Mondjuk csak akkor ha épp nekünk volt valami ünnep :)Még csak várjuk a kistesót, csak kíváncsi lennék hogy hogy megy másnál. Hogy nincs irigység.... Hogy kell ezt jól csinálni?


2011. júl. 9. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 gyerkőc van, úgyhogy van tesó bőven. De szerintem fontos megtanulniuk minél hamarabb, hogy ha valakinek szülinapja van, akkor az az Ő napja, Ő kap ajándékot, mindenkinek van 1-1 ilyen az évben, szóval igazságos.


Ha megszokja, hogy mindig kap ajándékot ő is, akkor később is mindig el fogja várni. Ráadásul a szülinaposnak is jár annyi, hogy akkor ő legyen a középpontban.


Én mikor ilyen alkalmakkor felfedezem az irigység legkisebb szikráját a gyerekeimben, akkor mindig leszerelem őket azzal, hogy emlékeztetem, ők mit kaptak legutóbb, és hogy mennyi van még hátra a szülinapjukig.


Pl. "igen, XY most kapott ajándékot, mert ma van a szülinapja, de emlékszel, hogy te is kaptál a múltkor, mikor neked volt? Akkor meg XY nem kapott. Mindenki a saját szülinapján kap ajándékot."

2011. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Én is így gondolom, csak ugye nálunk nem így volt, és valamiért úgy gondoltam hogy a legtöbb helyen úgy van hogy a másik is kap, de még akkor is ott lenne az hogy a másik miért kapott nagyobbat....
2011. júl. 9. 12:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gyerekeim szülinapja júniusban és júliusban van.Külön tartjuk mindkettőjüknek,de mégis van közös öröm minkét alkalomkor,mert ott a torta,és abból mindenki kap.

Amúgy mi úgy szoktuk,hogy a szülinapost is külön megajándékozza a nem szülinapos gyerkőc,valami aprósággal.Most pl.hétfőn volt a lányom 10 éves,és előtte egy hete kinézett magának egy szép tollat(200 forintos).Azt én közben megvettem,és az öccse azt adta szülinapjára.És én ezt azért tartom jó dolognak,mert a fiam(7 éves) is ugyanúgy várta,hogy odaadhassa és ő is örült hogy örül neki a tesója.

És így tényleg nincs féltékenykedés közöttük. :)

2011. júl. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat :)
2011. júl. 9. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Hadd jegyezzem meg, mindegyik választ tetszett, a legutóbbi meg azért különösen, mert figyel az illető arra is ,hogy felébressze az odaadó érzelmeket, az adás örömét a gyermekeiben. Ennek kapcsán gondolok arra, hogy valóban elgondolkodtató a kérdező azon két bizonyos felvetése is, hogy az ajándék olyan legyen-e, hogy lehetőleg mindegyik gyerek képes legyen vele játszani, élvezni, ugyanis ez is fokozhatja az odaadó gesztust: aki kap ajándékot, megoszthatja a tesóival is, ha olyan az ajándék.

A másik felvetése a kérdezőnek, ami különösen elgondolkodtató szerintem, hogy mi van ,ha az egyik gyermek értékesebbnek ("nagyobbnak", stb) érzi azt, amit aktuálisan kap a tesója, de az előző gondolatmenethez ez is kapcsolható oly módon, hogy mindig osszák meg egymással az ajándékot, ha ez kivitelezhető,


! ! vagy legalábbis kapjon legalább két ajándékot az ünnepelt, és ezek között legyen legalább egy, amit a későbbiekben közösen tudnak majd használni a testvérek.


Csak hangosan gondolkodtam, ha nem gond. ;-) Mivel nagyon tetszik a kérdés!

2011. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem olyankor csak az kap ,akit ünnepelünk.Viszont bevonjuk együtt készülünk a meglepivel és ő adja át mindig az összes családtagnak és a kistesónak is.(mármint a nagyobb,most még)Tehát élvezi az ünnep másik oldalát is,szívesen készül a más ünneplésére ,szerintem ezt is meg kell tanulni.Nekünk ez így természetes.Egy 3 éves és egy 8 hónapos kisfiúk anyukája
2011. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na,ez nálunk úgy van,hogy ha az egyiknek van pl- szülinapja,akkor csinálok egy tortát, Papa meg valami apróságot vesz az ünnepeltnek,és egy kisebb apróságot a tesónak. Pl: március végén lett a lányunk 4 éves,kapott egy 3 részes reggeliző készletet,meg csokit a Papától, a kisebb is kapott csokit. Azután áprilisban volt a kisebb névnapja,akkor a kisebb is kapott egy 3 részes reggeliző készletet,és kaptak a csajok 1-1 hajráfot a nagyapjuktól.
2011. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hasznos hasznos hasznos :)
2011. júl. 9. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!