Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem, ha nagylányom...

Hogy kezeljem, ha nagylányom visszafejlődik a kicsihez?

Figyelt kérdés

Nagylányom 3 éves, a kicsi 16 hós. A kezdeti visszafejlődésen túlléptünk, már pisil egyedül, eszik egyedül megint.

De a kicsi most kezd beszélni, a nagy meg állandóan utánozza. Nem tudom hogy kezeljem. Amúgy is szétmegy az agyam, hogy egész nap lefetyelnek... Hiába magyarázom neki, hogy akkor tanulja meg a kicsi, ha szépen mondjuk, annál inkább utánozza a kicsit és élvezi.


2011. júl. 11. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmit nem kell csinálnod érte, vagy ellene. Ha te szépen beszélsz, ők is úgy fognak.

Rövid időn belül úgyis helyre áll a "rend".

Szerintem most nagyon örülnek egymásnak!

2011. júl. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne idegeskedj! Tényleg nem árt a kicsinek, és a nagy sem fog "úgy maradni". Ha nagyon idegesítenek, gondolj rá, milyen jó, hogy néha elszórakoztatják egymást.
2011. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor csak engem idegest...

A másik gondom, hogy a nagy mindent elvesz a kicsitől. NEm azért mert kell neki, csak hogy ne legyen nála. Mint a vércse, vicsorogva csap rá, ha meglátja, hogy a kicsi kezében van valami... ezzel sem tudok mit kezdeni,a szép beszéd, kiabálás, rácsapás, okos ellenérv-semmi nem vezetett eredményre...

2011. júl. 13. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!