Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ősszel kezdett közösségbe...

Ősszel kezdett közösségbe járni a gyermekem, de komolyan azt érzem, hogy visszafejlődik. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

4 éves volt.

Eddig választékosan beszélt, most jelentősen igénytelenebb, szegényesebb az aktív szókincse.

Nem mond mondókákat, verseket, a régebbiekből is kihagy.

Nem tud úgy válaszolgatni a kérdésekre, mint eddig.

A felnőttekkel szemben is visszahúzódóbb lett.

Nem öltözik úgy, mint eddig, lassabb, nem teszi le olyan rendesen a ruháit.

Szó szerint elfelejtett dolgokat - értelmileg főleg -, amelyek eddig nem jelentettek gondot: környezetünkkel, élőlényekkel kapcsolatban. Aztán eszébe jut, ha mondom neki, de magától csak a nem tudom van.

A rajzai sokkal gyengébbek, amit látok kitéve, össze sem lehet hasonlítani az itthoniakkal!


2011. jan. 7. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mond el ugyanezt az óvónéniknek,hátha ők látják mi leeht az oka,talán ott sokkal visszahúzódóbb lett,nagyrészt ugye ott van igy már találkozik azokkal a dolgokkal amik eddig mindig ott voltak.sok gyerek még akkor tanulja azokat a dolgokat amiket a te fiad már tud.ha nem muszáj én nem vinném,csak egy év múlva.
2011. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért gondolod, hogy fiú? :)

Én is gondolkodom, hogy mi legyen.

2011. jan. 8. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:

de komoly.sehol nem írod, h fiú, mégis én is annak képzeltem mint az első válaszoló :))))

az én fiam is 4 éves, most kezdte az ovit, ő meg eddig ott volt agresszív, dühöngő, nem bírtak vele, most meg ott jó, itthon félelmetes.kb 6 napja fordult meg...ki érti ezt?...

2011. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem talál az ovis csoportjában az ő fejlettségének megfelelő társakat, barátokat. Ezért nem fejlődik, vagy fejlődik visszafelé bizonyos dolgokban. Mert sajnos nem csak a jó, hanem a "hülyeségek" is ragadnak egymásra az oviban (pl. trehányság, hiszti, csúnya beszéd, stb). Másik csoportban nem lenne neki jobb "társaság"?
2011. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdés milyen csoportba jár? Mert ha most kezdte az ovit 4 évesen, nem lehet, hogy 3 évesekkel rakták egy csoportba? Mert 1 év nagyon sok ebben a korban. Vagy nem vegyes csoportba jár?

Tehát a kérdés hány évesekkel jár együtt? 4 évesekkel?

És ők egy összeszokott csapat, mert már 1 éve együtt járnak és megvannak a kialakult rendszerek, ahova nem tud beilleszkedni a fiad? vagy olyan 4 évesek akik szintén most kezdték az ovit?

Milyen foglalkozások vannak az oviban? tanulnak mondókákat, verseket-az óvónők is tapasztalták, hogy nem tudja visszamondani a tanult verseket, részt vesz ezekben a foglalkozásokban?

Nem vársz el tőle túl sokat? Mert mintha kikérdeznéd a leckét (élőlényekkel, természettel kapcsolatban)-lehet egyszerűen máson jár az agya.És lehet agyilag és fizikailag is elfárad az oviban és a legutolsó ami hiányzik neki az anyja, aki elvárná a szép beszédet, mondokázást, szép rajzokat, emlékezzen dolgokra. Nem lehet, hogy fáradt? Mert a nyűzsgés, a feladatok, a megfelelés az ovis szabályoknak iszonyú fárasztóak a gyereke számára. Azt mondják óvónők, hogy 6-7 óra az oviban beillik, annak ha dolgozik valaki 10-12 órát.

Gondold végig, egy végig dolgozott munkanap után, neked lenne kedved otthon (nem tudom mi a szakmád) de könyvelni, sütni tökéletesen. És gyorsan öltözködni, elrakni rendesen a ruhát. lehet, hogy nagyon-nagyon fáradt-agyilag, amit nem lehet kipihenni, csak a fizikai fáradtságot. Szerintem hagyd békén. Ne mondókázz, ne nézegesd,hasonlítgasd a rajzokat. hagyd békén. És majd ha beilleszkedett, elmúlik a fáradtság, rendben lesz.

2011. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A hasonlítgatás csak bennem van meg, nem nyúzom, hogy mondd már el ezt, mondd el újra azt - csak mindennaposan észreveszem, hogy amit magától tudott, most kérdezve sem.


Kb. a csoport egyharmadával - ez 6 gyerek - egykorú, a másik kétharmad vagy kisebb, vagy nagyobb, 1-1 év ide is, oda is.


Az elején még én is úgy gondoltam, hogy most illeszkedik be, nehéz, fárasztó, de azóta 4,5 hónap eltelt, ez már nem a "most" kategória, és kezd zavarni.

2011. jan. 10. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, értem. Valóban igazad van, közel 5 hónap azért hosszú idő.

És hogy vagy megelégedve óvónénikkel, a csoporttal, a csoportban végzett munkával?

Mert nálunk is korban vegyes a csoport, de nekem nagyon sokat és látványosan fejlődőtt a gyerekem. Rengeteg verset, mondókát tud és 4 évesen az állatokról ilyeneket kérdez a bálna hidegvérű vagy melegvérű? Mert emlős és nem hal viszont hideg vízben él.

És még sorolhatnám. Lehet az óvó nénikkel van baj, még nem fektetnek hangsúlyt a fejlesztésre illetve a többi gyereknél fejlettebb a tied. Nekünk nagy mázlink is volt, mert a 24 gyerekből állítom 20 jó képességű gyerek.

Most indítottak nekik népi táncot, azt mondták az oviban ennyire kicsikkel 3-4 évesekkel még sosem csinálták, és ott is azt mondták, nagyon jó velük együtt dolgozni, mert ülnek, figyelnek, mindent azonnal próbálnak. Nincs fegyelmezés, hancurozás- komoly munka van, persze az ő szintjükön.

2011. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!