Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Maradhat a nagyobb gyermek...

Maradhat a nagyobb gyermek egész nap az oviban, ha az anyuka otthon van a kistesóval, mi a törvény és a gyakorlat, tapasztalataitok, véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Fórumos olvasmányaim alapján ez erősen óvodafüggő.

A mi ovinkban simán maradhat a nagy egész napra, nem tesznek különbséget az otthonlévő anyukák gyerekeivel.

2011. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első megint, én is itthon vagyok a kisebbikkel, de még soha nem éreztem, hogy csúnyán néztek vagy gondoltak volna rám/ránk, mert marad délutánig a gyerek... Fix a csoportlétszám, nem vesznek fel többet, mint amennyit el tudnak helyezni, így nincs olyan gond, hogy pl. alvásnál útban lenne bármely gyerek.
2011. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A törvény az, hogy az óvoda 5 éves kortól kötelező. Ha 5 éves a gyereked naponta minimum 5 órát el kell töltenie az oviban. Ennél kisebb gyereket nem köteles az ovi fogadni, ha fel sem veszi akkor sem tehetsz semmit, ha meg csak délig veszi fel, akkor sem.

Illetve a törvény még arról rendelkezi, hogy maximum 10 órát lehet a gyerek az oviban.

Nálunk hatalmas a csoportszoba, ott maradhat a gyerek aludni, mert van hova lerakni az ágyakat. De hallottam olyanról, ahol kicsi a csoportszoba és fizikailag nem tudják megoldani, hogy ott maradhasson minden gyerek.

Szóval hely és ovifüggő a dolog.

2011. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2011. júl. 11. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Unokanővéremnek 1,5 éves a kislánya és 7 éves a fia. Most hogy otthon van a picivel, konkrétan megmondták neki az óvónők, hogy nyáron már egyáltalán ne vigye a nagyobbat az oviba, mert úgyis otthon van a kicsivel.
2011. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Már 2.éve járt oviba a nagyobb gyerkőcöm,amikor megszületett a pici(4 év 3 hónap köztük a korkülönbség),mivel már előtte is egész napos volt az oviban,így nem akartam megbolygatni a rendszerét,hogy hazahozom alvás előtt,így maradt uzsi utánig az oviban.

De a mi ovinkban nem is szóltak érte.

Viszont nyáron elég rossz szemmel néznének arra,aki otthon van,és mégis jár a gyereke,de nekem eszembe sem jutott,hogy ne maradjon itthon a szünetben.

2011. júl. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem a nyáriszünetre gondoltam,hanem majd szeptembertől kezdődően.


Régebben volt ilyen törvény,hogy délig maradhat az ovis,ha aza anyuka otthon van GYED-en?


(Nagycsoportos ovisról van szó)

2011. júl. 12. 09:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Törvény mindig csak arra volt, hogy nem köteles az ovi fogadni a gyereket.

Ha az ovi azt mondta csak délig veszi fel a GYED-en lévő anyuka gyerekét, megtehette és megteheti most is.

Illetve nagycsoportos ovisoknak is csak 5 óra kötelező, azonkívül megteheti, hogy nem veszi fel.

Hiszen a többi ingyenes, de opcionális szolgáltatás.

Idén például rengeteg egyébként dolgozó ember gyerekét sem vették fel. Még délig sem. Mit vársz egy egyébként otthon levő anyuka esetén? Örülj neki, ha egyáltalán délig felveszik.

2011. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!