Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdeklődöm, hogy valóban van...

Érdeklődöm, hogy valóban van olyan törvény, hogy akinek 3 évnél fiatalabb tesóval otthon van az anyukája, az csak félnapos ovira jogosult? (Csak a környezetemben 3-4 emberrel tudok, hogy otthon lévő kistesó ellenére egész napos az ovis gyerek. )

Figyelt kérdés
A mi ovinkban viszont több anyukának ezt mondták és nálunk is jön a baba, szóval ha megszületik, onnantól csak félnapos ovira vagyunk jogosultak a nagyobbal???!
2009. máj. 27. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Ez abszurd.

Nincs ilyen.

2009. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, hogy sem az oktatási sem a család támogatási törvényekben nincs olyan kitétel ami kizárná az egész napos óvodai ellátásból azokat a gyerekeket akiknek az anyukája gyedes vagy gyeseb van, csak a gyetesekre (főállású anyák) van ilyen kitétel. Az éremnek az a másik oldala, hogy csak 5 éves kortól kötelező az óvoda és kisebb gyereket elutasíthatnak hely hiány esetén azért mert az anyuka otthon van.
2009. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Nincs ilyen törvény!

Az ovikban egyszerűen nincs hely, tehát kénytelenek valami alapján "szelektálni" és ilyenkor olyan szempontokat vesznek igénybe, hogy kinek van lehetősége otthon lenni a gyerekkel vagy pl egyedülálló szülő hamaranbb kap óvódai helyet stb

2009. máj. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez oké, érthető, amit írtk, de akkor be se fogadnák a gyereket. De mi indokolja, hogy befogadják, de csak fél napra?

Egyébként a kérdésre válaszolva: nincs ilyen, én is itthon vagyok a kicsikkel, és a nagyobbik 3,5 évesen oviban van. Fel se merült bennük.

Nálunk a bölcsibe nem járhatott olyan gyerek, akinek nem dolgozik, hanem kicsivel van otthon az anyukája.

2009. máj. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez függ az ovi telítettségétől. Nálunk iszonyatos a túljelentkezés! Így állandó ez a probléma.
2009. máj. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Én is úgy tudom, hogy a főállású anyák gyereke(i)

csak délig maradhatnak az oviban.

Hiszen egy főállású anyának az a dolga hogy otthon foglalkozzon a gyerekével! Nálunk is van ilyen a családban.

2009. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdés nem a főállású anyákra vonatkozott.

Az külön kategória

2009. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Nállunk nincs ilyen. A barátnőm is főállású anya,5 gyermeke van és a két gyerek ugyan ugy az oviban van 8-16 oráig.

Szerintem ovodán mullik,hogy mit engednek és mit nem.

Az én babám 14 hónapos és a fiam is járhat oviban,még nyáron is.Augusztusban leállás,festés stb.miatt,4 hét amit meg kell oldani a szülőnek.Én örülök,hogy ithovagyunk,mert régebb a nagyszülökkel kelett legyen a fiacskám és ithon szivesebben van.

2009. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs. Ennek ellenére az óvodákban nehezen fogják fel, hogy ha a kicsi alvásrendjét megborítod, borul a nap. Plusz a kisóvodás is esetleg átlendül és már otthon nem akar aludni. A következményeket pedig mindannyian ismerjük..
2009. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Törvény azt írja elő, hogy minden 5. életévét betöltött gyermek köteles részt venni az óvodai foglalkozáson. Ennél kisebb gyermeket (3évesnél idősebb) helyhiány miatt nem kötelesek felvenni. Ettől eltekintve az óvodai helyeket elsősorban az alapján töltik fel hogy kinek a szülei dolgoznak elsőbbséget élveznek. Viszont van egy másik törvény is hogy azokat a gyerekeket akik a tárgy év dec 31. ig betöltik a 3. életévüket kötelesek felvenni a délelőtti foglalkozásra. Tehát azokat a gyerekeket akiknek a szülei otthon vannak azokat helyhiány miatt csak fél napra kötelesek felvenni.

Ez az ördögi kör.

Ja és ez azért van mert az állam kevesebb pénzt ad az önkormányzatoknak és egy csomó helyen az óvónők már csak 4 órában vannak foglalkoztatva.

Sajna ez van.:-(

2009. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!