Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív kisfiam tanárnénije...

Hiperaktív kisfiam tanárnénije szerint szeptemberre sikerülhet a gyereket képessé tennem, hogy végigülje a tanórákat, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Ahogy haladunk ,inkább még elevenebb mint előtte volt,így mi lesz?
2011. júl. 12. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha ez ilyen egyszerű lenne,akkor nem lenne problémás gyerek.

Orvosilag diagnosztizálva hiperaktív,vagy csak túl mozgékony?

Egyébként a többi gyereknek sem olyan egyszerű végigülni egy órát,ez nem nevelés kérdése,hanem vérmérséklet.

Hány éves?

2011. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Remélem a tanítónéni nem várja el egy egyszerű anyukától, h kiszopja az ujjából, h h kell bánni egy hiperaktívval. Tanácsokat legalább adhatott volna. Tudom, h a hiperaktívság nem valami nagy betegség, de oda kell figyelni, h mit csinál az ember, mert bajt is okozhat.

Unokatestvérem hiperaktív volt, megállapították és hülye módon elkezdték úgy fegyelmezni, ahogy én még a nem hiperaktívomat sem. Később lett belőle egy érvagdosós kamasz. Most már szerencsére jól van.

Szerintem kérd ki szakember véleményét. két hónap alatt el tudtok valamit kezdeni és egy alapszintet el is lehet majd érni, de folytatni kell.

2011. júl. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Orvosilag van diagnosztizálva nála igen,7 éves.


A tanítónéni azt mondta,ha nagyon szigorú leszek vele akkor sikerülni fog,meg is próbáltam ezt,de a gyerek ettől még sokkal ellenállóbb lett.


Például,hogy egy rövidebb családi ebédet végigüljön,de egyszerűen nem megy.


A pszichológus azt mondta,hogy ne várjak el túl sokat a gyerektől,hogy egyik pillanatról a másikra nyugodt lesz és megül,de a tanítónéni azt mondta ,hogy így nagyon zavarja a kisfiam a tanórát.JAJ! Mi lesz így???

2011. júl. 12. 11:02
 4/11 A kérdező kommentje:

"Unokatestvérem hiperaktív volt, megállapították és hülye módon elkezdték úgy fegyelmezni, ahogy én még a nem hiperaktívomat sem. Később lett belőle egy érvagdosós kamasz. Most már szerencsére jól van. "


Milyen fajta neveléssel ártottak neki így???

Túlfegyelmezték,vagy nagyon megengedőek voltak vele?

Én már nem tudom mit tegyek!

2011. júl. 12. 11:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Nem vagyok szakember,de még én is tudom,h egy hiperaktív gyereknél a legrosszabb módszer a túlzott fegyelmezés.Mivel a gyerek nem azért mocorog mert "rossz",büntetéssel képtelenség bármit elérni nála.Ezt magadtól nem nagyon fogod tudni megoldani,keress egy szakembert.Tanárnéni meg marha jó fej,gondolja ezt majd egy füttyre megoldod,laikusként,egy nyár alatt??

A fiam osztályában van egy hasonló fiú,"FIMOTA",ha így ismered,őt nagyon sok helyre vitték már,nagyon sokat foglalkoznak vele,és a rengeteg próbálkozásnak most,második végére van egy kis eredménye,egy nagyon lassú javulás.Pedig sztem ennél több időt és pénzt mint a kisfiú szülei fordítottak erre,nemigen lehet.

2011. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hogy kezelik a kis FIMOTÁT a tanárok,osztálytársak?


Remélem elfogadják ilyennek és szeretik így is.


A drága fejlesztésekre mi is áldozunk,egyenlőre nem sok sikerrel.

2011. júl. 12. 11:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Az anyukája első elején összehivatott egy szülői értekezletet,ahol őszintén elmondta,h mi a probléma,és,h mit tesznek ellene.Így azért más,mert még ha nem is örülök a kisfiú viselkedésének-nagy növésű,nagyon erős,és nem igazán van tisztában az erejével.Elég verekedős volt,de mostanra ezt is sikerült leredukálniuk-,tudom,h nem hanyagolják el a szülei,hanem vért izzadnak,h javuljon.Az osztálytársaival nincs különösebb problémája,főleg,ahogy "javul".:))

Szóval sztem érdemes év elején tisztázni a többi szülővel,mert így jobban fogják tolerálni ők is és a gyerekek is.Nálunk a tanárnénik is nagyon figyelnek rá.

2011. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát...bizoytalan vagyok a kisfiam diagnózisában,mert rá nem jelelmző a verekedés,sőt inkább nagyon puszilgatós,bújós,mégha mások erre nem vevőek akkoris.

Inkább bohóckodni szeret.

2011. júl. 12. 11:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki az unokatesójáról írt. Ő is olyan volt (elvileg ma is olyan, de sajnos már évek óta nem találkoztunk), h lehetett vele játszani, ölelt, bohóckosott. Nagyon jó színész lett volna belőle. Úgy tanult meg olvasni/írni, h senki nem tanította. Kb úgy csinálta, mint más gyerek, odament a felnőtthöz és megkérdezte, h az milyen betű. Aztán nagybátyám egyszer csak talált egy füzetet, amire girbe gurba betűkkel ráírta, h "ne kukacs bele", 5 éves volt.

Igazából otthon nagy fegyelmezések nem voltak náluk, ha elment az asztaltól, akkor elment. Otthon jobbára le tudta magát kötni, de sokszor rájött a hoppáré. Mivel fiú és van egy bátyja meg apja ezért amolyan játékverekedésekbe kiélte magát velük. De volt, h haragból is odavágott. A legrosszabb suliban volt. Nem bírt megülni, bekiabált, rosszalkodott. A tanár meg nem tudta ezt kezelni. A 90-es évek elején még inkább csak kezdtek megismerkedni a hiperaktívság fogalmával, így a tanár úgy bánt vele, mint egy idiótával. Holott a legokosabb volt az osztályban (ezt más tanárok is alátámasztották). Szóval a fegyelmezés az ráordibálásból, kiküldésből, pofonból, beírásból és folyamatos egyesekből állt. Ez sztem elég demotiváló mindenkinek. A tanár egyszer sem ült le vele kettesben, mindenki előtt szégyenítette.

Azt elhiszem, h a tanárnak is marhanehéz a helyzete. De ma már kapnak annyi támpontot a pszichológi előadásokon a fősulin, h biztos, h tudnának mit tenni, csak akarni kell.

Mást nem tudok javasolni, mint keress és olvass. Itt van pár könyv, talán ezek közt van használható is: [link]

2011. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én úgy tapasztalom,hogy a tanárok annak ellenére,hogy rendelkeznek azokkal az ismeretekkel amik által megérthetnék a hiperaktív gyerekeket,egyszerűen tehetetlenségük miatt ,mivel zavarja a többi gyerekkel való haladást a hiperaktív gyermek és nem könnyű őket lekötni,lefoglalni,nagyfokú haraggal közelítenek a gyerekekhez és a szüleikhez méginkább.Minden egyes tanítási nap után megkaptam,hogy nem vagyok elég szigorú,meg túlszeretem...


Mondtam a tanárnak,hogy mit akar,üssem agyon,hát nem láttja,hogy éppen elég szerencsétlen,mert feltűnően sokkal hevesebben reagálja le a dolgokat mint más.Ő azt mondta,hogy csak azt láttja,hogy nincs megnevelve,mert nem ül meg,vááááááááá-hiába magyaráztam neki,hogy olvassa el mit írt a pszichológus,hogy miket érdemes bevetni.


Nehéz velük igen,de megfelelően irányítva,elfogadással,szeretettel,türelemmel igenis rengeteget el lehet érni.


Nagyon bennem van már,hogy csak egyszer kapom meg tanítás után mégegyzser,hogy "neveljem szigorúbban,bűntessem jobban"-ra visszaszólok valamit,idáig minden nap végighallgattam,bólogattam,megtettem ami tőlem tellett,de úgy érzem,hogy már elég ebből,hogy még ezzel is terheljenek.

2011. júl. 12. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!