Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lisztérzékeny a 3 éves kislány...

Lisztérzékeny a 3 éves kislányom. Most derült ki a vérképéből. Mi a következő lépés?

Figyelt kérdés
Hétfőn kell mennünk a doktornőhöz, de nem tudok addig várni. 49 lett az átlaga. (nem tudom hogy mondják)
2011. júl. 12. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, addig is kerülj minden olyan dolgot, amiben glutén van.


Adhatsz neki:

- gyü,ölcsök, zöldsgéek nyersen, fagyasztottan, konzervként

- nem fűszerezett húsok, halak, tojás

- tej- tejtermékek közül ízesítetlen joghurt, kefir, túró, író, sajt

- lisztek közül: rizsliszt, sárgaborsóliszt, szójaliszt, kukoricaliszt, és azokból készült pékáruk,

- burgonyakeményítő, kukoricakemén., kukoricadara

- gabonafélék: rizs, kukorica, burgonya, szójakocka

- oajok, zsiradékok, olajos magvak, zöld és szraz fűszernövények

- víz, rostos-, szánsavas üdcsik, teák

- az összes, jelölten gluténmentes (általában áthúzott búzakalász) termék


Amit tilos:

- húsipari feldolgozott termékek, pl. konzervek, hurka, kolbász, fűszerezett húsfélék

- búza-, árpa-, rozs- zab és azokból készült termékek

- tejtermékek közül az ízesített cuccokban lehet glutén


Ha sütsz, akkor másik deszkán, másik késsel vágd az ő és ti dolgaitokat (kenyér, rántott hús stb). Vannak kimondottan gluténmentes terméket árusító kisboltok, amik drágák, de la. tuti, h jó árut kínálnak.

2011. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, és az Országos Táplálkozástudományi Intézet minden évben kiad egy listát, melyik termékeket ehetik (márkákat is írnak) az érzékenyek. Ezt feltétlenül kérj a védőnődtől, ha önként nem adna. Neki nem biztos, h lesz, majd kér a dietetikustól, de zaklasd vele, mert hasznos.


És ha gondolod, diete. vmnyt és kikérheted, de ő is ezeket fogja mondani, mint amit én írtam.


Ja, és azt elfelejtettem, h ha mg holnap reggelire gluténos ételt adsz - mert így este tízkor nics időd elugrani boltba -, nem lesz baja tőle, de holnaptól kezdjetk átállni.


Más: a saját szintjn kezdd el megismertetni vele a betegségét, szépen lassan szokja meg, mit ehet, mit nem... na, jó, ezt már msn-en egyszerűbb lenne.


Amúgy végzős védőnő vagyok, meg egyik csoporttársam gluténérzékeny, azért vágom így... :)

2011. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat.
2011. júl. 13. 07:53
 4/5 A kérdező kommentje:
a biopsziát meg kell várni a diétával?
2011. júl. 13. 07:58
 5/5 anonim ***** válasza:

A diétát ne kezd, míg nem volt meg a biopszia, mert hamis eredményt fog adni. Addig menjen minden, ahogy eddig.


az első kettő vagyok. :)

2011. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!