Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam ekcémás, nemrég...

Kisfiam ekcémás, nemrég hallottam hogy öblítő helyett ecetet kell tenni a mosógépbe, mikor a ruháit mosom, és az jót tesz neki. Valóban jó ez a módszer?

Figyelt kérdés
Sóterápiára is vinném,az meddig használ? pár hét,hónap?
2011. júl. 16. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt nem tudom, hogy mennyire hatásos az ecet ekcéma ellen, de én mindig azt teszek öblítőnek, mert olvastam hogy öli a bacilusokat és segít a fehér ruhák színét megőrizni. Ez a része bevált.

bocs az offért!

2011. júl. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz,en a börorvosnal olvastam hogy milyen egeszsegtelen az öblitö.Az ecet nem segit az ekceman,csak termeszetes puhito,nem art a börnek.A kimosott ruhakon nem erzik.En is hasznalom,v ha megis nem szeretned,vegyel bio öblitöt.
2011. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tesóm kisfia is hasonló panaszokkal küzd, és tesőm lecserélte a fürdetőjét. Most csak kecsketej szappant használ és a gyerek bőrét mintha kicserélték volna! próbáld ki, bio boltban lehet venni és tényleg nagyon jó! Olvass utána nyugodtan. Amúgy én minden mosáskor használok az öblítéshez ecetet, mert nagyon kemény felénk a víz és lágyítja. Nem sok kell és a ruhákon nem lehet utána érezni egyáltalán. Ha nagyon ekcémás a kisfiad bőre, érdemes lenne átállnod a mosódióra, erről a neten szintén sok infot találsz. Remélem, megoldódik a problémátok!
2011. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy kis off:

Durva, makacs ekcémára nem jó kecsketejes szappan sem, csak a gyógyszetári fürdető.

Ha tud használni mást is, akkor kecsketejes, vagy babé, meg van még egy pár speckó készítmény.


Az ecet azért jó, mert így nem használsz öblítőt, ami irritálja az ekcémás bőrt.


A sóterápia nem biztos, hogy használ, a dokit kérdezd meg.

Fényterápia, kenőcsök, stresszmentesség, se túl meleg, se túl hideg... Nem könnyű, mi 12 éve szenvedünk vele :(

2011. júl. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit mond a bőrgyógyász?


Öblítőt egyáltalán ne használj, az ecettől nem javul az ekcéma, csak a ruhák lesznek puhábbak, ahogy más írták. Próbálj meg mosóport váltani, hátha. Vigyázz a gyógyszertári mosdókenőccsel is, mert tartósítószert tartalmaz és nem minden gyerek bírja. Mi most szívtuk meg a BABE-val, pedig nagyon drága, de azt se bírja a fiunk. Mi most jelenleg csak tiszta vízzel fürdetjük naponta többször, utána jöhet a speckó, bőrgyógyász által összeállított testápoló. Dreft baby-vel mosok, semmivel nem öblítek. Csak pamut ruhát hord, semmi olyat, ami szoros.

Még így is havonta minimum 25-20 napot küszködünk a viszketéssel. Mindenki jót akar, mindenkinek van egy tuti tippje, de nektek kell rájönni, mi jó a gyereknek, mert csak általános tanácsok vannak, két ekcéma sem egyforma!


A sóterápiát az ekcéma mellé társuló asztma miatt akarjátok alkalmazni? Mert magára az ekcémára nem hat.

2011. júl. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. szerencsére nem olyan vészes az ekcémája,kenegetem Heim Pálba feliratott krémmel,de ha pár napig nem kenem akkor megint jön a vakarózás......használtunk babet is,de nem láttam hogy javulna,most ajánlották a neogromormonos testápolót! hiába mindent ki kell próbálni,hátha valami használ....bár tudom talán sose múlik el neki.
2011. júl. 17. 15:48
 7/7 anonim válasza:
ekcémára próbáltad már a shea vajat? nekünk nagyon bevált, ráadásul nem csak ekcémára, hanem teljes bőrápolásra, azaz a család minden tagjának bevált. az ecetes öblítés nagy lépés, ha mégis illatos ruhákat szeretnél, léteznek mosóparfümök is.
2011. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!