Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves kislanyom masodik...

2 eves kislanyom masodik napja hanyik, ment a hasa is parszor es most laza is van. Az este keson volunk az ugyeleten, kapott gyogyszereket, ma delutanig nem is hanyt, de most ujra. Valoszinu a laztol lehet. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az orvos szerint elelmergezes, vagy a viztol is lehet, mert furdott kint a medencejeben.Esetleg a te babad hogy veszelte at,o is aluszekonyabb, gyengebb volt? Nem fektettek be az este, de valjon meddig varjak?Itatom folyadekkal, csak felek nehogy ne legyen eleg.
2011. júl. 16. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Én bevinném a kórházba ha tovább hány és lázasodik,az ilyen kicsikre ezek nagyon veszélyesek hamar kiszáradnak.Innivalót csak kortyonként add neki és rágcsáltass vele pl: ropit mert a só pótlás is nagyon fontos.
2011. júl. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha lepedékes a nyelve és fáradt, nem áll talpra, egy percet se várj, mert az már kiszáradás és alig fogják tudni megbökni.

Nekem cukorbeteg a fiam, mondták ha hány azonnal induljak kórházba, indultam is 10 perc alatt értünk oda, telesen kiszáradt annyi vért nem tudtak tőle levenni, hogy a cukrát megmérjék, illetve összeböködték, ő meg üvöltött a fájdalomtól, pedig egyébként hozzá van szokva a böködéshez. Úgyhogy fontos időben menni, mert kevesebb a kínzás.


A másik


Nagyon nagyon fontos, hiába itatod, ha nincs cukor. A cukor a legfontosabb, mert ez köti be az ásványi anyagokat, különben átfolyik bármit itatsz is. (felejtsd el ha voltak ellenérzéseid) vagy cukros 100% almalét adj neki vagy inverz cukrot (vízben cukorszirupot főzöl-nagyon fontos, nem simán beleteszed a cukrot)teát, limonádét, amit elfogad, nem kell sok, pár korty elég. Pluszban valami nagyon jó ásványvíz ami tele van ásványi anyagokkal plusz só. Én nem keverem a hármat só, ásványvíz, cukor-mert rettenetes, de mindhárom kell.

Ha 24 óra alatt nem iszik meg legalább fél liter vizet, akkor nem fogod tudni kiitatni. De próbálj minél több vizet adni neki, annál hamarabb észhez tér.

Ha fáj a hasa, az már attól van, hogy bontja a zsírt a szervezete, szárad ki.

Nem kell megijedni, nekem van tesztcsíkom és mértem, én egy óra alatt megitattam a kisfiammal fél liter almalevet és fél liter vizet és kiitattam. utána már csak a szokásos mennyiséget.

2011. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!