Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hugom dolgozik, én jelenleg...

A hugom dolgozik, én jelenleg GYED-en, ő még sohasem válallta el a gyerekeimet egy napra sem, viszont én az ő gyerekeit kiskoruk óta folyamatosan, szóvá tennétek, hogy egyoldalú a dolog?

Figyelt kérdés

Pici baba koruktól gyakran elvállatam őket,kb 1 éves koruktól már volt,hogy hetekre is.3 gyermeke van,nekem kettő.Gyakran egyszerre kettő gyermekét is elvállalom,amikor a 3.-al volt várandós és én itthon voltam az én elsőmmel GYED-en akkor az egész nyarat nálunk töltötte a két már meglévő gyermeke,elvállaltam őket,mert hogy tudjon pihenni a terhességi toxaemia miatt,majd az az utáni éveb szintén még itthon voltam GYED-en akkor pedig egy műtétből lábadozott elvállaltam a gyerekeit egész nyárra,nagyon szeretem őket,de egyre inkább furcsállom ,hogy ő az enyéimet még soha! nem vitte el egy programra sem.

Én az övéit,ha itt vannak folyamatosan kirándulni viszem,Balatonra viszem,moziba viszem stb...

Tegnap a Balatonon voltunk és este ide szólt telefonon,hogy hogy érezte magát a kisfia,mondtam neki,hogy egy egész picit rózsaszínes lett,mert nem engedte bekenni magát naptejjel,erre a válasza:"Soha többet nem engedem el veletek"

Erre hirtelen annyit válaszoltam neki,hogy "Én sem többet veletek az én kisfiamat"

Nagy csend következett a telefonban,majd "Nem gondolod,hogy én el tudnám vállalni a gyerekeidet mikor nekem is 3 van...


Szerintetek???


2011. júl. 18. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy helyretenném és nem vállalnám egy ideig egy percre se a gyerekeit. Oldja meg.
2011. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én szóvá tenném. Tesóm mindkét gyerekét hurcoltam oviból haza, éveken keresztül. Sokszor nálunk aludtak délután, estefelé jöttek értük. Akkor nekem még nem volt babám.

Most, hogy már van, valahogy szépen elfelejtette, hogy én mennyit segítettem, és bizony meg is mondtam neki, hogy nem bánnám, ha kicsit foglalkozna néha az unokahúgával. Mert nem csak hogy nem vigyáznak rá, de mióta megszületett, kerülnek minket. Nagy ritkán hívnak hozzájuk, aminek mindig az a vége, hogy elmegyünk, és ott vagyunk, de velünk senki nem foglalkozik, mindenki csinálja a maga dolgát.

Szóval szerintem mondd el neki nyugodtan, hogy mit gondolsz, az én tesóm mondjuk nem szállt magába sajnos. :(

2011. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vállalnám el többet. Te teszel neki szívességet, erre tessék...:S
2011. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Finoman megmondanám neki, hogy ha te elvállalod az ő két gyerekét, akkor ugyanúgy 4 gyerekre vigyázol, mint ha ő elviszi a Te egyik gyermekedet. Ja, és én sem vállalnám el egy darabig az ő gyermekeit, ha pedig megkérne, én is azt mondanám, hogy "nem gondolod, hogy el tudom vállalni a gyerekeidet, mikor nekem is kettő van..." Szerintem alaposan kihasznál, ne hagyd magad, még ha szereted is a gyerekeit.
2011. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
én biztos helyretenném.ilyenkor egyébként anyagiakban besegít?mert azért a programok,kaja,nyalánkságok nem két fillérbe kerülnek
2011. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Dehogy segít be anyagiakba, ha itt vannak a gyerekei sokáig akkor sem ,szó sincs róla,nem is kérem tőle.


Sértődötten megjegyezte amikor az első gyerekem kb 3 éves volt,hogy én már nem foglalkozom annyit az ő gyerekeivel...az,hogy ő meg egyáltalán nem foglalkozik az enyémmel szóba sem került nála,arról megfeledkezett.


Ezek szerint máshol is úgy van ,hogy akinek később született gyermeke a testvérénél az elelinte sokat segít,majd mikor már neki is vannak gyerekei,akkor vissza pedig semmi...


Hétvégente úgy néz ki náluk és a szünetekben,hogy vannak nagyszülők és dédszülők 3 helyen,plusz én,ők a férjével ketetsben otthon,gyerekek elosztva 2-3 felé.

Mert mindig azt mondogatja,hogy a házasságukat karban kell tartani.

Az,hogy mi a férjemmel mikor itt vannak a gyerekei akkor esetleg több hétig is megengedjük az ő gyerekének,hogy a mi hálónkban aludjon,mert különben fél,az is nagyon házasság építő dolog.

2011. júl. 18. 20:23
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

De most őszintén, rá bíznád a gyerekeidet?

ha nem, akkor kár felhúznod magad.

Örülj, hogy ennyit tudsz nyújtani az ő gyerekeinek. És rájuk gondolj, ők igazán nem tehetnek róla ki és milyen az anyjuk.

Ha eddig megvoltál a húgod segítsége nélkül, akkor ezután is megleszel. Viszálykodással meg csak a gyerekekkel szúrsz, mert ők biztosan őszintén örülnek, hogy ennyit teszel értük.

2011. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"De most őszintén, rá bíznád a gyerekeidet?

ha nem, akkor kár felhúznod magad.

Örülj, hogy ennyit tudsz nyújtani az ő gyerekeinek. És rájuk gondolj, ők igazán nem tehetnek róla ki és milyen az anyjuk.

Ha eddig megvoltál a húgod segítsége nélkül, akkor ezután is megleszel. Viszálykodással meg csak a gyerekekkel szúrsz, mert ők biztosan őszintén örülnek, hogy ennyit teszel értük."


Igazad van.

2011. júl. 18. 22:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Akár mennyire is felháborító, amit tesz, és mond, de akkor is "A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:06" válaszolónak van igaza.

2011. júl. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Akár mennyire is felháborító, amit tesz, és mond, de akkor is "A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:06" válaszolónak van igaza."


MIkor elolvastam a 61%-os válaszadó által írtakat bevallom elszégyeltem magam,utólag is köszönöm neki,hogy ilyen látószögből tanított meg szemlélni a dolgokat!

2011. júl. 19. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!