Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hugom dolgozik, én jelenleg...

A hugom dolgozik, én jelenleg GYED-en, ő még sohasem válallta el a gyerekeimet egy napra sem, viszont én az ő gyerekeit kiskoruk óta folyamatosan, szóvá tennétek, hogy egyoldalú a dolog?

Figyelt kérdés

Pici baba koruktól gyakran elvállatam őket,kb 1 éves koruktól már volt,hogy hetekre is.3 gyermeke van,nekem kettő.Gyakran egyszerre kettő gyermekét is elvállalom,amikor a 3.-al volt várandós és én itthon voltam az én elsőmmel GYED-en akkor az egész nyarat nálunk töltötte a két már meglévő gyermeke,elvállaltam őket,mert hogy tudjon pihenni a terhességi toxaemia miatt,majd az az utáni éveb szintén még itthon voltam GYED-en akkor pedig egy műtétből lábadozott elvállaltam a gyerekeit egész nyárra,nagyon szeretem őket,de egyre inkább furcsállom ,hogy ő az enyéimet még soha! nem vitte el egy programra sem.

Én az övéit,ha itt vannak folyamatosan kirándulni viszem,Balatonra viszem,moziba viszem stb...

Tegnap a Balatonon voltunk és este ide szólt telefonon,hogy hogy érezte magát a kisfia,mondtam neki,hogy egy egész picit rózsaszínes lett,mert nem engedte bekenni magát naptejjel,erre a válasza:"Soha többet nem engedem el veletek"

Erre hirtelen annyit válaszoltam neki,hogy "Én sem többet veletek az én kisfiamat"

Nagy csend következett a telefonban,majd "Nem gondolod,hogy én el tudnám vállalni a gyerekeidet mikor nekem is 3 van...


Szerintetek???


2011. júl. 18. 18:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Rögtön ez jutott eszembe, valahogy nem bíznám szívesen a gyerekeimet a húgodra.

Rád viszont szívesen, mert minden szavadból süt a szeretet és csak az képes megengedni a gyereknek, hogy ott aludjon, aki tiszta szívvel a gyerekekért él.

Komolyan nagyon csodállak, fantasztikus ember vagy és a húgod nem is tudja mennyire szerencsés és a gyerekei sem, bár biztos, hogy érzik és visszakapod tőlük ezt a sok gondoskodást.

2011. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Valóban úgy tűnik, hogy kihasznál a testvéred, és ha csak barátról ismerősről lenne szó, én nem vigyáznék többet az ő gyerekeire. DE TESTVÉR. Ilyen helyzetben még nem voltam, nem tudom mit csinálnék, de azt tudom, hogy a testvéremnek sok mindent megenedék, kihazsnálás terén is. Volt egy baleste régen, tudom milyen az majdnem elveszíteni. Bármit, csak ne veszítsem el. Ha ez azzal jár, hogy a gyerekeire kell vigyáznom, és ő ezt nem viszonozza, biztos ezt is bevállalnám. Én nem tudom elképzelni, hogy rosszba legyek a testvéremmel.
2011. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Valóban úgy tűnik, hogy kihasznál a testvéred, és ha csak barátról ismerősről lenne szó, én nem vigyáznék többet az ő gyerekeire. DE TESTVÉR. Ilyen helyzetben még nem voltam, nem tudom mit csinálnék, de azt tudom, hogy a testvéremnek sok mindent megenedék, kihazsnálás terén is. Volt egy baleste régen, tudom milyen az majdnem elveszíteni. Bármit, csak ne veszítsem el. Ha ez azzal jár, hogy a gyerekeire kell vigyáznom, és ő ezt nem viszonozza, biztos ezt is bevállalnám. Én nem tudom elképzelni, hogy rosszba legyek a testvéremmel"


Jaj rémisztő amiket írtál,hogy miken mentetek kersztül!

Különben nagyon jó ember a testvérem és bizonyára éppen elég terhelő számára a munkahelyen helytállás + a 3 gyerek stb...nekem meg nagy öröm,ha az én egyébként állandóan unatkozó fiam az unokatesókkal jól érzi magát,a kishugával még nem nagyon játszanak együtt.

Szeretném ha később boldogan nosztalgiáznának arról,hogy mennyire jók voltak a nyarak,hétvégék,ünnepek így együtt.


Önző dög vagyok,szégyenlem már amiket írtam...

2011. júl. 20. 19:22
 14/15 anonim ***** válasza:

Volt egy alkoholista nagynéném és ő nemigen vigyázott rám meg a saját gyerekeire sem, viszont az anyukám az ő 4 gyerekére igen. Ők is sokat aludtak nálunk és jöttek velünk mindenfelé.

És a ami napig emlegetik, pedig már 40 felé ballagunk. És nosztalgiázunk, rengeteg közös emlékünk van, amikor meghallunk egy Neoton számot, mert voltunk Neoton koncerten is Agárdon, apu vitt le a trabival. Meg a többi, ahogy belógtunk a strandra a bérlettel már nagyobb gyerekként és a kaják, amit anyukám főzött.


Azért írtam, ezt nem tudod elvenni a gyerekektől és nem érdemes. Nem vagy önző dög egyébként, hanem remek nagynéni, akire érdemes lesz nosztalgiával gondolni.

2011. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az is nagyon jó érv amit a gyerkőcök szemszögéből írtál, hogy az unokatesókkal játszanak együtt és ez nagyon jó nekik. Mi is sokat voltunk együtt gyerekként az unokatesóimmal, és mai napig nagyon jó a kapcsolatunk, bár fizikailag távol élünk már egymástól. És erre vissza gondolva nagyon is sajnálom a fiam, nincs közeli rokon a közelünkben, és nincs egyetlen unokatesója sem.
2011. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!