Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 2 éves, és nagyon...

A kislányom 2 éves, és nagyon akaratos, ha nem az van, amit ő akar, akkor hisztizi, az apja természetét örökölte. Hogyan lehet ezt kinevelni belőle?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Keménynek lenni, ellenállni, megbeszélni, hagyni, hogy lássa a dolgokat (két évessel már lehet beszélni, persze az ő szintjén.)


Ezenkívül más technika nincs. Ha beadod a derekad, azzal csak erősíted benne, hogy a hiszti mindenre jó, hiszen előbb vagy utóbb, de nyerni fog, tehát ezt kell csinálni. Meg kell értetni vele, hogy a világ nem így üzemel.

2011. júl. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves kislányom is ugyanilyen, sajnos most megy a harc köztünk. Nagyon rossz ez, mert sokszor inkább szeretnék a kedvére tenni. És nálunk nehezíti a dolgokat, hogy az apja mindent megenged neki, és néha még a gyerek szeme láttára könyörög nekem, hogy miért vagyok ilyen kőszívű. Ő azt hiszi még túl kicsi a gyerek hozzá hogy megértse hogy nem!. Pedig most kell elkezdeni.
2011. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
gigyelmét elterelni, foglalkozni vele, leülni mellé játszani, és nem engedni a dacoskodásnak, előbb-utóbb megtérül a kemény befektetés :)
2011. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ez életkori sajátosság, a 2-3 éves kor ilyen. Imádnak nemet mondani, hisztizni. Ő nem tehet róla! Tudatosítsd benne, hogy te vagy a főnök és ne engedj a hisztinek. Hagyd lehiggadni, küldd a szobájába,ne figyelj rá, ha hisztivel akar valamit kiharcolni.
2011. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ugyanilyen, pedig már 4 éves. Azt hittem, idővel elmúlik, de kezdek rájönni, ilyen a természete. Ennek némiképp ellentmond, hogy csak velem (anyjával) csinálja ezt, mással olyan, mint egy kezesbárány. Hm. Biztosan hibáztam valami nagyon-nagyot, de mit? Magam is a következetesség híve vagyok pedig.
2011. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 évesen én inkább azétrt aggódnék, ha nem lenne akaratos az a gyerek. Nem kell kinevelni, ezen átesik szinte mindenki. El fog múlni. Addig is, ahogy írták, törekedj arra, hogy hisztivel ne érje el, amit akar, viszont ez csak akkor működik, ha közben megerősíted benne, hogy más módon (szép szóval, kéréssel) eléri.
2011. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsónak igaz van


amúgy egy lány/nő legyen is némiképpen akartos

2011. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!